Karayip Korsanları / Pirates Of The Caribbean I-II-III

Johny Deep in müthiş oyunculuğuna hayran kaldığım bu filmi Cuma günü izledim. Sebebi de bazı arkadaşların filmi bana önermemeleriydi. Ancak o kadar etkilendim ki ertesi gün bir daha seyrettim :) Filmin müziği de ayrı bir güzel dilimden düşmüyor seyrettiğim zamandan beri. Sinemalarda oynadığında fazla ilgi görmemesine şaşırdım doğrusu. Özellikle Johny Deep in tipi manyak güzel olmuş...
Filmin konusunu bilmeyen arkadaşlar için ;

Karayip Denizi’nin çapkın ve yakışıklı korsanı Kaptan Jack Sparrow Siyah İnci adını verdiği gemisini Kaptan Barbossa tarafından çıkartılan bir isyan sonucunda yitirir. Hatta Barbossa tarafından ıssız bir adaya bırakılıp ordan insanüstü bir çabayla! kurtulur. Ancak Barbossa nın çaldığı lanetli altınlar Siyah İnci mürettabını ölümsüz olmasına sebep olur. Bu ölümsüzlüğün tek dezavantajı da hiçbir şeyden zevk alamamalarıdır.
Bu laneti kaldırmaya uğraşırken çalınan altınların geri alınması ve kan borcunun ödenmesi gerektiğini öğrenirler.
Jack Sparrow ortalığı karıştırıp gemisini ve kendisini kurtarmaya çalışırken müthiş bir senaryoyla sonraki adımı tahmin edemez hale geliyorsunuz. Ayrıca Jack Sparrow un adadan nasıl kurtulduğunu da anlayıp garip hareketleri neden yaptığını da çözüyorsunuz.
Filmde aklımda kalan repliklerse:

Beyler bugünü hayatınızın sonuna kadar Kaptan Jack Sparrow u nerdeyse yakaladığınız gün olarak hatırlayacaksınız. - Jack Sparrow

Beyler bugünü hayatımızın sonuna kadar Kaptan Jack Sparrow un nerdeyse kaçtığı gün olarak hatıralyacağız - Binbaşı Norrington (Önceki cümleden takribi 10 dakika sonra 8) )

.... Kaptan Barbossa bunun üzerine Bootsrap Bill in ayağına bir gülle bağlayıp denize attı. Tabi bunun hemen ardından da laneti kaldırmak için onun kanına ihtiyacımız olduğunu öğrenmemiz üzücüydü. - Korsan

Acıyı severmisin ?
Korse takmayı dene - Elizabeth Swann

Bu hayatımda gördüğüm en kötü korsan - Binbaşı Norrington (Gemi çalınmadan önce)
Bu hayatımda gördüğüm en iyi korsan - Binbaşı Norrington un yardımcısı (Gemi Çalınırken)

Şimdi ne olacak Sparrow iki ölümsüz kıyamet gününe kadar destansı bir savaş mı sürdüreceğiz ? - Kaptan Barbossa
İstersen teslim olabilirsin - Jack Sparrow

Bunu haketmedim (Jack Sparrow 1.Kadın tokatından sonra)
Bunu haketmiş olabilirim (2.Kadın tokatından sonra)
Bunu da haketmedin değil mi ? (Will Turner 3. Kadın tokatından sonra)
Yoo bunu hakettim (Jack Sparrow)

daha da çok var da aklıma geldikçe yazarım :)

Oyuncular:
Johnny Depp ________ Kaptan Jack Sparrow
Geoffrey Rush _______ Kaptan Barbossa
Orlando Bloom ______ Will Turner
Keira Knightley ______ Elizabeth Swann
Jonathan Pryce ______ Governer Swann

evet bencede cok güzel bir filmdi..cok komikti..cok eglendim filmi izlerken..ve johnny deppin oyunculugu burdada gercekten cok iyiydi..adamin kostümü makyaji harikaydi ya (bkz.:avatarim :LOL: ..
ama ikincisini ücüncüsünü cevirsinler diyim mi bilmiyorum..nedense ilk film hep iyi oldu mu sonradan gelenleri mahvediyorlar..simdiki film aklimiza geldiginde güzel anilar yok olmasin yenilerin gelmesiyle ;)

par..par..par..parlez (böyle mi yazilyior emin diilim)..ama bu sahne de baya bi gülmüstüm :D

johnny depp in oyunculuğu müthişti. ayrıca benim gibi bir monkey island manyağının filmden zevk almaması olanaksız. zatn carribean ve pirate olayına bayılırım bu film üzerine süper oldu.

aslında şöyle bi bakıyorum da johnny depp in oynadığı kötü bir film hatırlamıyorum. adam çok kral ne diyim.

ama filmde orlando bloom oynamasa da olurmuş. pek sevmiyorum o adamı.

Filme hayran kalmıştım tam olması gerektiği gibi bir filmdi tabi ki Depp döktürmüştü.
2.sinin çekilecek olmasına sevindim merka ettim senaryo nasıl olacak.Klişe olmasında artık.

o nasıl bi oyunculuktur yaaa johnny allah allah nidaları modunda direk.
süper film...bir göz kalemi bir insana bu kadar mı yakışır

Geri