Karayip Korsanları / Pirates Of The Caribbean I-II-III

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

ilk filmin çok çok gerisindeydi Depp tek başına çırpınıyordu .Ama 3. filmde Captain Barbosa (Geoffrey Rush) dönünce sanırım daha az çömez görecez ,daha iyi oyuncuuluk ve daha iyi bir film bekleyebiliriz.Umarım ilk film kadar başarılı olur

2. film de gerçekten ilki kadar başarılıydı bana kalırsa. :) Özellikle makyajlar beni bitirdi desem yeridir. Ayrıca film bittikten sonra salonda kalan 2 kişi olarak 3. film hakkında da biraz da olsa bilgi sahibi olmuş olduk. Ayrıca jenerikten sonra böyle sürpriz bir görüntünün verilmesi de benim her zaman hayalimdi. Her sinema filminden sonra salonda en sona kalana kadar jeneriğin bitmesini beklerdim. Bu sefer hiç pişman olmadım. :)

ikiside çok güzel ama ikincisinde biraz fazla fantazi öğesi kulanıldığı için biraz hoşuma gitmedi de yinede berbat değil yni.johny deep bnce oynadığı karaktere çok iyi uymuş 3. filimi bekliyorum

orlando bloom iyi, güzel, hos adam da beceremedi gitti su oyunculuk işini mimiklerini kullanamıyo cok yapmacık kalıyo ekranda keira knightley de keza öyle yani johnny depp de olmasa film oyunculuk namına yerlerde sürüncekmiş ama senaryo ve efektler cok iyi bi de ben 2. filmin finalini cok beğendim kaptan barbossa'nın dönmesi cok iyi olmus valla babamın oğlunu görmüş gibi sevindim gerci 3. filme gönderme yaptıkları cok belli olmus ama neyse....

Baştan ortak bir hedef için güzel güzel geçinen üç kişinin, filmin sonunda birbirine düşmesi, korsanları bir yana bırakıp, kılıçları çekip menfaatleri doğrultusunda birbirlerine girmesi şaşırtıcıydı. İlk filmden beri ayrılamaz olarak gördüğümüz karakterler birden birbirlerine düşman oluveriyorlar. :)

Her iki filmde de lanetlenmiş korsanların makyajları harikaydı ama ben özellikle ilk filmdekileri beğendiğimi söylemeliyim. Özellikle ay ışığı vurduğunda çamurlaşan lanetli suratlar gerçekten güzeldi.

İkinci filmde Kaptan Jack Sparrow'un yamyamlardan koşarak kaçtığı sahneyi unutamıyorum. Mimikleri olsun, karakterine uygun o komik koşuşu olsun çok komikti. :LOL:

Üçüncüsüni heyecanla bekliyoruz.

Saygılar...

bu iki filmin ilkini vcd den ve tvden izledim gayet güzeldi ama ben daha çok temmuzda vizyona giren ve hafızalarda daha taze olan ikinci filmden bahsetmek istiyorum...johnny deep ilk filmde oldugu gibi oyunculuguyla döktürdü yine ki jack sparrow karakteriyle ne kadar yakışıklı oldugunu söylemeye gerek yok sanırım:)tip bi kenara tabiiki önemli olan oyunculuklardı...film bütünüyle güzeldi..ama uçan hollandalı karakterini ilk gördügümde biraz güldüm açıkçası biraz garip gelmişti ilkin yapılan makyaj,teknik olarak yaratıgın oluşturuluşu...suratı garip gelmişti...sonradan alıştım tabi..ayrıca onun tayfalarından biri çekiç kafalı bir tayfa o da garip geldi..ve will turnerın babasını oynayan adamın yüzüne bir deniz yıldızı koymuşlar..tamam adam yıllardır denizdeymiş ama...neyse bunlar ayrıntılar tabii...filme sarfedilen emek tartışılımaz..gerçekten izlenmesi gereken bir film bence...yalnız jackle elizabethin öpüşmelerine mana veremedim...son bir veda öpücügümüydü,willin yararına bişey mi yapmayı amaçladı bilmiyorum...yalnız elizabeth filmin ikincisindede nasıl cesur oldugunu gösterdi ve onun için uçan hollandalının gemisinde tayfa olmayı bile göze alan willin peşinden gitti...film güzeldi ve detaylara ragmen tavsiye ederim..

Her iki filmde de lanetlenmiş korsanların makyajları harikaydı ama ben özellikle ilk filmdekileri beğendiğimi söylemeliyim. Özellikle ay ışığı vurduğunda çamurlaşan lanetli suratlar gerçekten güzeldi

bencede ilk bölümdeki korsan makyajları çok daha başarılıydı ikincisinde bütün deniz canlılarını gördük :) filmin bütün ağırlığının jack sparrow üzerine yüklenmiş olmasına rağmen adam oyunculuktaki kalitesini konuşturuyor yine kumsaldaki kavga sahnesi , yel değirmeninin içindeki dövüş sahneleri birde yerlilerle çekilen sahneler gerçekten harıkaydı... Yinede defalarca izleyebileceğim bir film olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla...

bence film herşeyiyle güzel ayrıca 2. film e eklenen bill nighy ve stellan skaarsgard gibi oyuncular harika şeyler çıkarmışlar ve de 3.de tekrar geoffrey rush da gelince artık neler olacak bilemiorum bi de chow yun fat da giro filme artık baya bi coşacaklar ayrıca filmdeki geç oyuncularda azımsanamaz tabe

Geri