Zoom GFX 1

Herkese selamlar. Sormak istediğim şey şu, (gerçi yeni çıkmış olması lazım ama) aranızda Zoom GFX 1 i müzik markette gören, deneme fırsatı bulan birisi var mı?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Fiyatı ne acaba?

Evet, zaten pedalın en sevdiğim yanı mor olması, kasanın metal olması :D, üzerinde 4 tane buton olması vs vs. Dahili pedal olmaması çok hoşuma gitti böylece wah pedalını ayrı kullanmak daha ii olur bence mesela crybaby iyi gider bu pedalla hem de pedalın ömrü açısından (plastikten pedallar, prosesörler) :D

Sanırım 505ii nin yerini alacak pedal bu... Zaten çok fazla fark yok 505ten... (505in lanetlenmiş adından kurtulmak için yapılmış bir alet :) )Drive çeşitlerini azaltmışlar o dikkatimi çekti... Çok ilginç... Sadece 5 tane...
4 footswitch çok akıllıca olmuş. Sahnede kullanıcı açısından 505in en eksik tarafıydı.
İlgilenenlere:
http://www.zoom.co.jp/english/gfx1frmst.html

abi alsın bencede yani!!!!!!!

505 çok amatör.drive ları çok kötü. gfx1 iyi gibi duruyo.yani büyük ve özellik azsa iyi bi iş çıkarmışlardır yani??? yeni kullanıcılar için gayet güzel bi alet bence...

Zamanında 505ii kullandım... Bence 505 ton olarak o kadar da kötü değildi (hatta hatırlıyorum f4 ve c1 fabrika presetleri harikaydı)... Ya da kendi 3-4 presetimi kullandığım için onlar benim zevkime hitap ediyordu o yüzden beğeniyordum...
Gfx-1'i deneme şansım olmadı ancak yine efekt parametreleri az gözüküyor... Ünlü tonlarına ulaşmak isteyeneler için sıkıntı yaratacak bir durum... (9 çeşit tremolo mesela... Neye göre 9 çeşit, çok belli değil... Kullanım kılavuzunda bahsedilmiş ama yetersiz...)
Söylediğim gibi 4 footswitch için alınır, yoksa ikinci el pırıl pırıl 505ii alınır...

zoom GFX-1 kaç bit olduğu hakkında kesin bilgisi olan varmı?
forumarın birinde 24 bit yazıyor ama pek inandırıcı gelmedi...
yardımcı olursanız sevinirim.

Zoom Web Sitesi demiş ki:
GFX-1 SPECIFICATION

● Effect Types : 34
● Effect Module : 8
● Maximum Simultaneous Effects : 9
● Patch Memory : 40(4patches x 10banks)
● Sampling Frequency : 31.25kHz
● A/D Conversion : 20bit 64times oversampling
● D/A Conversion : 20bit 8times oversampling
● Input : 1/4"phone jack(Rated Input Level : -20dBm, Input Impedance : 470k chms)
● Output(line / headphones combined) : 1/4"Stereo Phone Jack(Maximum Output Level : +3dBm, Output Load Impedance : 10k chms or higher)
● Control Input
● Expression pedal(FP02)
● Display : 2digit, 7segment LED
● Power Requirements : AA size(LR6)Battery x 4(Optional), or AC Adaptor DC9V/300mA/center minus type(Optional, AD-0006 recommended)
● Battery Life : 24 hours or more(with alkaline batteries)
● Dimensions : 268(W) x 117(D) x 55(H)mm
● Weight : 1.0kg(without batteries)
● Optional Accessories : FP02(Expression pedal), AD-0006(AC adaptor), AA size batteries
20 bit.

ben 6 ay kadar sahnede analog setup'ta modulation efektler ve tuner için kullandım, bayağı iyi idare etti
ince ayar yapmak isteyenleri hayal kırıklığına uğratır
efektlere yeni başlayanlar için mükemmel bir alet gayet de kaliteli efektleri
sadece biraz işleri karıştırmak isteyince yetersiz kalabiliyor

yeni başlayanlara zoom505 digitech rp100 gibi dandik şeyler yerine kesinlikle bunu öneririm, kendim de zaten çok yakın bir arkadaşıma verdim

arkadaşlar şöyle bişey düşünüyorum 24bitlik boss me-50 yerine 20 bitlik bu aleti bununla birlikte bir wah almak istiyorum.morley classic olabilir.
sizve mantıklı olur mu? ve daha sonraki planda drivelar için Sansamp TriAC düşünüyorum ne dersiniz arkadaşlar?

İkisini kıyaslamak güç. Çünkü fonksiyonları farklı ve fiyatları da buna göre farklı. 20bit ve 24bit olmaları burda çok önemli değil.
İhtiyacına göre GFX-1'in yanına wah almak mantıklı. Ama ME-50'deki waha da güvenme. Asla alacağın wahın yerini tutmaz.
Şahsen Zoom drivelarını beğenirim, önce herhangi birisini al, beğenmezsen herhangi bir drive pedalı alabilirsin.

gogostar demiş ki:
İkisini kıyaslamak güç. Çünkü fonksiyonları farklı ve fiyatları da buna göre farklı. 20bit ve 24bit olmaları burda çok önemli değil.
İhtiyacına göre GFX-1'in yanına wah almak mantıklı. Ama ME-50'deki waha da güvenme. Asla alacağın wahın yerini tutmaz.
Şahsen Zoom drivelarını beğenirim, önce herhangi birisini al, beğenmezsen herhangi bir drive pedalı alabilirsin.

peki 707II driveları hakkındaki fikrin nedir?
sadece seninle beğenimizin ne kadar örtüştüğü hakkında fikrim olsun diye soruyorum.çünkü açıkçası bana fazlasıyla dijital geliyo tonlar...

Ben GFX-5 kullandım 1,5 yıl kadar. O nerdeyse 707II ile aynıdır. Her driveı kullanmazdım. 3-4 tanesi zevkime hitab ederdi ki zaten kullandığım preset sayısı da 3-4'ü geçmezdi. Ama çok hoşuma gidenler vardı içinde. Hatta ilginçtir, hala PV DRV tadını arıyorum.
Ama haklısın bazıları gerçekten çok dijital ve tatsızdı. Ama yıllardır bu aletlere alıştığım için genel olarak beğenirim Zoom drivelarını...

oncelikle 505II i asagilamayin lutfen..modifiye ettigim fenderim ve tuplu hughes kettner anfimle gercekten super soundlar aliyodum... sahnede ve evde kayitlarda uzun sure kullandim, yanilmiyorsam 4 sene kadar... gfx e gelince bende o kadar aman aman bi pedalmis izlenimi yaratmadi maalesef.. tek ustunlugu 4 controller olmasi...

kesinlikle oyuncak ve kesinlikle aşağılamak değil ama üstüne basılıp bir üst adıma geçilmesi gereken aletler bencede.Hatta mümkünse basmadan geçmeli.
Ancak şöyle bi durum var GFX-1 'in 505 ile uzak yakın alakası olmadığını bambaşka bi alet olduğunu zaten biliyoruz en azından 505 16bit modelleme yapan bi alet.
GFX-1 elbette sonuçta bir prosesör ve prosesör olduğu sürece zaten doğal ses seven bi adamı tatmin etmeyecek.
Bütün bunları düşünürsek tekrar soruyorum CryBaby yada morley Classic ile birlikte kullanıldığında iyi bir çözüm olur mu?Evde,stüdyoda,sahnede vs?
Kullanan var mı?
Tarz olarak alternatif ve çok çeşitli şeyler çalıyoruz.

Geri