M-audio Firewire 410 Ses Kartı Hk.

Herkese merhaba.m-audio firewire 410 ses kartı+rode m1 s dinamik mikrofon ile kullanmak istiyorum.kayıt işinde yolun başındayım.kullanmam gereken ilave ekipman hakkında yardımcı olurmusunuz?mikrofon için preamp gereklimidir?mikrofon için kablo önerisi?ayrıca kartla ilgili yorumlarınız neler?kayıt ve kartla ilgili her türlü bilgiye ihtiyacım var ;) şimdiden teşekkürler

Merhaba,
Ben de kartin yeni kullanicisiyim ve ara ara test kayitlari yapiyorum, cozmeye calisiyorum. Shure sm-57 ile birkac akustik gitar kaydi yaptim, input gain'i oldukca dusuktu Line-in'den ses kartina girdigimde. Daha sonra XLR girisinden kullanmaya basladim ve problem ortadan kalkti. Mikrofon ve gitar kayitlarini XLR girisine girerek aliyorum simdi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
k_r_m teşekkür ederim.gecikme sorunu yaşıyormusun kartta?ayrıca pci ve pci e kart hakkında bilgin var mı,kullanıyor musun?texas chipset kullanılması gerektiğine dari yazılar dönüyor forumlarda ne derece doğrudur?

Ses kartini bilgisayara baglamadan 1 ay kadar masamda sus niyetine durdu. Malesef buyuk teknoloji marketler Texas Instruments cip setli firewire kartlar satmiyorlar. Ankara'da Ulus-Konya sokak dahil gitmedigim yer kalmadi. Hicbirinde yok ne yazikki hepsi Via. Bir tek Kizilay Bimel'de mevcut. Yalniz fiyati yuksek. İstanbul'da da keza Tunel'de buldum 2-3 magazada fakat hepsi guleryuzlu olsa da apayri fiyat vererek musteriyi kaziklama derdindeler. 60 liradan 85 dolara kadar farkli fiyatlar aldim. Birinin dedigine oteki yaramaz diyor, tam bir kafa karisikligi.
Bu arada TI cip set hadisesi uzerine yazilan cizilenleri okudum ve garanti olsun diye ondan aldim buradan forumdan. Herhangi bir gecikme sorunum yok.
Yalniz preamp konusunda sıkıntı var gibi veya ben ayarlari cozemedim hala. Mikrofonla cok hafif uzaktan (maksimum yarim metre) cok guclu/yuksek gainli kayit alamiyorum. Yakinlastirinca da bazi vurgularda "peak" yapiyor dogal olarak.

Merhabalar firewire 410 için texas chip setli bir firewire kartına ihtiyaç vardır.
Mikrofonu takıp direkt kayıt alabilirsin.Bir Mikrofon preampı alabilirsen daha anlamlı kayıtlar alman mümkün olur
Windows üzerinden kayıt alıyor isen usb girişli kartlara bakmanda da yarar var.
Fast Track Pro usb, Emu 404 vb...

Geri