Spor Toto Süper Lig

Türkiye profesyonel futbol 1. ligi olan "Spor Toto Süper Lig"ine dahil olan takimlarin ayri ayri basliklari vardi fakat ligin kendisine ait bir baslik yer almiyor.
Bu sekilde lige ait ozel ve/veya genel konulari (arti olarak hakemleri, federasyonu, sistemi, play-off'lari, kulupler birligini vb.) ise burada konusabiliriz.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=80

Bu çok süper ligin en süper takımlarından ikisinin oynadığı derbi az önce bitti. Süper ligin süper takımlarının oynadığı futbol buysa geçen sezon Fenerbahçe'nin oynadığı uzay futboludur. Ayrıca Galatasaray'ın Eboue'si taç çizgisine her geldiğinde götü başı oynadı, tribünlerden bişeyler atıldı falan. Yerlerde yattı, provoke etti seyirciyi ama devamında gelen "maymun Eboue" tezahuratını umuyorum yanlış duymuşumdur. İnsanlığımdan utandım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu çok süper ligin en süper takımlarından ikisinin oynadığı derbi az önce bitti. Süper ligin süper takımlarının oynadığı futbol buysa geçen sezon Fenerbahçe'nin oynadığı uzay futboludur. Ayrıca Galatasaray'ın Eboue'si taç çizgisine her geldiğinde götü başı oynadı, tribünlerden bişeyler atıldı falan. Yerlerde yattı, provoke etti seyirciyi ama devamında gelen "maymun Eboue" tezahuratını umuyorum yanlış duymuşumdur. İnsanlığımdan utandım.
Mac boyunca aklimdan gecen buydu. Simdi basligi acilir acilmaz provake etmeyim ama seyir zevki yuksek bir derbi izlemek isteniyorsa takimlardan birinin Fenerbahçe olmasi sart. Digeri farketmez. Yoksa goruyoruz pozisyon fakiri ve ruhsuz geciyor maclar..

Mac boyunca aklimdan gecen buydu. Simdi basligi acilir acilmaz provake etmeyim ama seyir zevki yuksek bir derbi izlemek isteniyorsa takimlardan birinin Fenerbahçe olmasi sart. Digeri farketmez. Yoksa goruyoruz pozisyon fakiri ve ruhsuz geciyor maclar..

Boş fanatizm bunlar. Yemin ediyorum akıl yoksunluğu..
Ülkenin insanı insan değil. Siz hala Fenerbahçe Cumhuriyet bilmem ne diye takılın. Tebrik ediyorum.

Bugünkü maçta sadece Ayhan'a eleştiri okları yağdırırım.O da zaten ikinci yarı başlamadan s..tr olup gitti.Onun dışında gayet heyecanlıydı.Beşiktaş daha çok haketti ama berabere bitti.Bu takımlardan biri Fenerbahçe olsaydı Keremciğim emin ol ki;daha çok küfür,daha çok taş sopa ve daha çok sarı kart çıkardı.Bi kere Fenerbahçe Kulübü'nün A'dan Z'ye antipatik olduğunu,bir "TEKEL"cilik , efendime söyleyeyim bir " Cumhuriyet " gibi göstermeniz ya da öyle algılamanız ahmaklıktan başka birşey değildir.Bunu kabul ettiğiniz zaman ve Kulübün baştan aşağı kendine çeki düzen verdiği zaman,kendilerini diğer bireylerden farklı görmeyip,kendilerinin de birer insan olduğunu anladığı zaman Spor Toto Süper Lig'e tamamen katıldıklarını söyleyebiliriz.

dipnot:kesinlikle şahsa dair bir söylemde bulunmadım,söz konusu Fenerbahçelilik kimliğine ya da bürünenlere seslendim.seni de ayrıca çok severim.

Sevgiler

"Fenerbahçe Cumhuriyeti" ayrı mevzu şimdi, hemen galeyana gelmeyin. Benim yazdığım tamamiyle şahsi fikrim. Fanatik duygularla da yazmadım. Geçen sene o futbolu oynayan Fenerbahçe değil Beşiktaş olsa aynı şeyi yazardım. Aynı mantıkla 2000'lerin başındaki Galatasaray'ın oynadığı o çok güzel futbol nerde, bugünkü lig nerde?

Bu arada Beşiktaş tribünleri Eboue için maymun değil, "fuck you" tezahuratı yapmış. Irkçılıkla alakası yok, ben oturma organımla dinlediğim için öyle anlamışım :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sadece guzel ve seyir zevki yuksek futbol ozlemimizi dile getirdik kendi takimimiz uzerinden, Fenerbahçe dusmanlari nasil da atladilar hemen :D
Ne cumhuriyeti, ne tekeli, ne kavgasi tasi sopasi yahu? Futbol diyoruz biz, heyecan diyoruz, pozisyon diyoruz, bol gol diyoruz ohoo..

Tamam, guzel bir haber verecegim simdi sıkı durun. Bir cogumuzun aklindan gecirdigi "sehirler arasi yolcu otobuslerinde futbol maclarini izleme" gercek oluyor. Dun ligtv'de sans eseri denk geldim, konuyla ilgili bilgi veriliyordu. Cok yakin bir tarihte artik bu zevki tadacagiz :)

*ben de seni seviyorum mert :D

ilginc..

gecmis_olsun_sayin_basbakanimiz_1323614250.jpg

http://www.haber1903.com/futbol/gecmis-olsun-sayin-basbakanimiz-h7675.html

bir baska ilginc kare de Trabzonspor - Galatasaray macindan.
Galatasaray'li futbolcuya atilan su sisesinin Trabzonspor kalecisi Tolga'nin suratinda patladigi esnada...

11ut5.jpg

Fenerbahce formasi da giyen Gaziantepspor futbolcusu Olcay'in Galatasaray ile anlastigi haberi var. Kesinlesti mi bilmiyorum 3 milyon euro + bir futbolcu karsiliginda Galatasaray'a transfer edilecek.​

Ankaragücü kadro kaybi nedeniyle A2 takimiyla sahaya cikacak. Bu nedenle iddaa listesinde yer almayacak bu sekilde ciktiklari surece.
Bu sene lig her koldan garipliklerle dolu :confused:

Manisaspor'da Kemal Özdeş istifa etti yerine Ümit Özat geldi,
Gaziantepspor'da Abdullah Ercan istifa etti yerine Hikmet Karaman geldi.
(Eskisehirspor da devre arasinda Skibbe'yi gondererek Ersun Yanal'la anlasmisti.)

Geri