Thomann'dan Alışveriş

anladım sonrası ptt'nin işi o zaman.ben bir kaç sene önce dhl ile bir malzeme almıştımda , aldığıma alacagıma pişman olmuştum bir dünya aksilik ve vergi çıkarmışlardı bana o yuzden dhl dendiği zaman 2 kere düşünüyorum.

Arkadaşlar bu ara thomann'dan alışveriş yapacak olan var mı, bikaç küçük parça ekipman almam gerekiyor, ama kargo ücretine değmiyor, beraber kargoyu da bölüşebilerek uyguna getireceğimiz bir organizasyon yapabiliriz küçük parçalar için.

Merhabalar , thomann adlı siteyi yenı ogrendim fiyatlar baya ucuz fakat daha once alısveris yapmıslıgım yok bu siteden sepete urun ekleyince otomatik olarak Shipping costs to Turkey diye 106 tl nakliye ucreti cıkıyor satın aldıktan sonra burdada ayrıca bir ucret (vergi v.s.) öduyor muyuz ? ve odeme yolu sadece kredi kartı mı ? daha once alışveriş yapanlar var mı ?

Merhaba, thomann'dan 3 hafta önce verdiğim sipariş yaklaşık 3 haftadır yurda giriş yapmayı bekliyor. Bu konuda fikri ya da tecrübesi olan var mı?
Denetimler sıkılaştı, bir de yurtdışı alışveriş kurallarında değişime gidileceği haberine denk geldim geçenlerde. vergisiz limit 75 euro'dan 150 euro'ya çıkacağı, ama daha üzerindeki meblağlara %18 kdv + %20 ötv ekleneceği belirtiliyor. Yurtdışından pahalı ürün almak iyice zorlaşacak ve yurtiçi fiyatlara yaklaşacak. Ötv burada belirtilmemiş, ona sanırım mynet haber'de denk gelmiştim bulamadım ama 150 euro haberi:

Yurtdışı alışverişlerinde 75 Euro sınırı 150 Euro’ya çıkıyor!

Denetimler sıkılaştı, bir de yurtdışı alışveriş kurallarında değişime gidileceği haberine denk geldim geçenlerde. vergisiz limit 75 euro'dan 150 euro'ya çıkacağı, ama daha üzerindeki meblağlara %18 kdv + %20 ötv ekleneceği belirtiliyor. Yurtdışından pahalı ürün almak iyice zorlaşacak ve yurtiçi fiyatlara yaklaşacak. Ötv burada belirtilmemiş, ona sanırım mynet haber'de denk gelmiştim bulamadım ama 150 euro haberi:

Yurtdışı alışverişlerinde 75 Euro sınırı 150 Euro’ya çıkıyor!
Vergisini alsınlar ona lafımız yok ama... İnternetten takip ettiğim kadarıyla henüz bizim gümrüğe giriş yapmadı. Telefonla aradığımda da aynı şeyi ifade ettiler. Siyasi bir misilleme olmasın. :D İkili ilişkiler biraz gergin. :D

22/11/2016 14:08:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
23/11/2016 09:29:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Germany (Yurt Disi)
23/11/2016 18:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) - - Germany (Yurt Disi)

Selamlar,
Almak istediğim bir bas gitar var. Mydukkan fiyatının (1190 euro) Thomann fiyatından (vergi+kargo dahil 603 euro) neredeyse iki katı kadar olması sebebiyle Thomann'a yönelmek istiyorum. Koca koca lambalı amfiler getirip sorun yaşayan görmedim, lakin gitarda da aynı durum geçerli midir? Thomann'dan gitar alıp sorun yaşayan oldu mu?

Nispeten küçük ve ederi az olan paketlerde, ve yılda 1-2 paket geliyorsa takılma az oluyor. Hatta kapıda vergi alma durumu vardı bir zaman, paketler gümrüğe hiç girmiyordu. Aksi halde durumlar vahim, hele yılda 5-6'dan fazla paketiniz geliyorsa.
Gümrüğe takılmıyor derken; vergi ödenmediği için iade çıkıyordu eskiden şimdi öyle değil vergiye tabi olsa bile kargo kapınıza geliyor teslim ediliyor vergi makbuzu bırakılıyor 15 gün içinde ptt den ödemeniz Lazım yoksa cezai işlem uygulanıyor

Aslında bana uyar ... En son 1 sene falan önce paket geldi, gidip gümrükte parasını ödedim. Kapıda ödeme bir yerde iyi tabi ama faturalı vs ürünler için iyi. Faturasız ise direk googlelayıp en yüksek fiyatı baz alarak vergi koyuyorlar. Aman diyim ...

Geri