Thomann'dan Alışveriş

Çok sağol hocam içim rahatladı vallahi.

Sayfalar öncesinde (49. sayfa) çok net bir şekilde söylemiştim. Gümrük memuru ile sakın ola inatlaşmayın, ne derse haklısınız diyin, ticari olmadığına inandırın, bol şans.

Bir başka mevzu. Bugün çok ilginç bir şey oldu. Günlerdir paketimi takip ediyordum. Yurt içine giriş yapmamıştı. Ofisten aradılar PTT müzik malzemesi kargo getirdi dediler. "Ne alaka?" diyip ofise geri döndüm. Yurtiçine dün girmiş. Bugün postacı getirdi. 2 günde teslim inanılmaz. Sipariş tarihim 21 aralıktı.

Son düzenleme:
Sayfalar öncesinde (49. sayfa) çok net bir şekilde söylemiştim. Gümrük memuru ile sakın ola inatlaşmayın, ne derse haklısınız diyin, ticari olmadığına inandırın, bol şans.

Bir başka mevzu. Bugün çok ilginç bir şey oldu. Günlerdir paketimi takip ediyordum. Yurt içine giriş yapmamıştı. Ofisten aradılar PTT müzik malzemesi kargo getirdi dediler. "Ne alaka?" diyip ofise geri döndüm. Yurtiçine dün girmiş. Bugün postacı getirdi. 2 günde teslim inanılmaz. Sipariş tarihim 21 aralıktı.
Evet hatırlıyorum dediğinizi sağolun.

Ben de 23 Aralık'ta verdim siparişi. Dün ülkeye giriş yaptı ve bugün kağıt geldi PTT'den.

Ben o kadar saatte Ankara'dan Istanbul'a gidis donus yapiyorum.Vay canina Ankara cennet vallahi :) en uzun mesafe 1.5 saat o da trafik dahil.
İstanbul'da hiç yaşamadıysanız asla burada yaşamayı düşünmeyin zira 1 hafta içinde kendinizi psikiyatride bulursunuz. :) Ben 2 saatte Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçtiğimde "İyi geldim." dediğimi bilirim.

İstanbul'da hiç yaşamadıysanız asla burada yaşamayı düşünmeyin zira 1 hafta içinde kendinizi psikiyatride bulursunuz. :) Ben 2 saatte Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçtiğimde "İyi geldim." dediğimi bilirim.

Cok gider gelirim ama hic uzun sure yasamadim.Bir Beylikduzu'ne otobusle gidisimiz var ki o sekilde otobuse Ankara'da binilse polis cagirirlar.Binmek bir mesele icersi baska bir meseleydi.

Herkese merhaba. Thomann'dan amfi alanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Ben vox ac4c1-12 almak istiyorum ancak daha önce amazon dışında hiçbir siteden alışveriş yapmadım. Orda vergileri dahil ödeme yapınca gümrük vs gibi olaylarla karşılaşılmıyordu. Amfinin linki burda: https://www.thomann.de/intl/vox_ac4c1_12_classic.htm
Şimdi 2 sorum var:
1) Bu amfinin fiyatı 299 €, ağırlığı da 9 kg. Siteye verdiğim +30€ kargo'dan başka herhangi bir vergi ödeyecek miyim acaba?
2) Almanya ile TR'nin şehir şebekeleri akımı ve priz şekilleri aynı diye biliyorum ben. Gelen amfinin fişini direk TR'de prize takıp kullanabilecek miyim?
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :)

Herkese merhaba. Thomann'dan amfi alanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Ben vox ac4c1-12 almak istiyorum ancak daha önce amazon dışında hiçbir siteden alışveriş yapmadım. Orda vergileri dahil ödeme yapınca gümrük vs gibi olaylarla karşılaşılmıyordu. Amfinin linki burda: https://www.thomann.de/intl/vox_ac4c1_12_classic.htm
Şimdi 2 sorum var:
1) Bu amfinin fiyatı 299 €, ağırlığı da 9 kg. Siteye verdiğim +30€ kargo'dan başka herhangi bir vergi ödeyecek miyim acaba?
2) Almanya ile TR'nin şehir şebekeleri akımı ve priz şekilleri aynı diye biliyorum ben. Gelen amfinin fişini direk TR'de prize takıp kullanabilecek miyim?
299€'nun %18'i kadar vergi ödeyeceksiniz. Yani 207 TL civarı.

İkinci sorunuz da bildiğim kadarıyla bütün Avrupa ülkelerinde priz girişleri aynı.

PTT A.Ş. Gönderi Takip

Almanya Posta İdaresinden alınan 19/12/2016 tarihli bir elektronik postada, Almanya çıkış Ülkemiz varışlı olup kapsamında öncelikli mektup postası gönderileri bulunan uçak postalarının Frankfurt Havalimanındaki aşırı birikim ve yoğunluk sebebiyle kara yolu ile sevk edilmek zorunda kalındığı ve yaklaşık 400 posta çantasının 27-29 Aralık 2016 tarihleri arasında Ülkemize ulaşacağı bildirilmiştir.

Buna göre, bahse konu gönderilerin yılbaşı yoğunluğu sebebiyle 3 hafta gecikme ile Ülkemize geleceği ve dolayısıyla Şirketimiz tarafından zorunlu olarak alıcılarına ulaştırmada gecikmeler yaşanabileceği öngörülmektedir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Şimdi 2 sorum var:
Türkiye'den alırsanız 450 TL daha ucuza geliyor hemde sadece 1günde gelmiş olur.
Vox Ac4c1-12 Gitar Amfisi Şok Fiyat !!! GittiGidiyor'da 227857312

Gecikme yaşayan veya kargoları kaybolanlarda son gelişme nedir ? Ben thomann'a mesaj attığımda ürünün soruşturmasının devam ettiğini bu yüzden sakince beklemem söylendi. Thomann müşteri hizmetleri gerçekten berbat işliyor. En erken 3 iş günü içerisinde cevap alabiliyorum kendilerinden. Ptt'yi arıyorum topu Dhl'ye atıyor, Dhl de tekrar Ptt'ye atıyor. Böyle bir döngü içerisinde buldum kendimi. Noel veya yılbaşı gecikmesini anlayışla karşılayabilirim ama burda üründen haberi olmayan kurumlardan bahsediyorum.Bana kargonuz bir ay sonra şu tarihte gelecek deseler yine de razı olurum ama bu bilinmezlik canımı fena halde sıkıyor.

Gecikme yaşayan veya kargoları kaybolanlarda son gelişme nedir ? Ben thomann'a mesaj attığımda ürünün soruşturmasının devam ettiğini bu yüzden sakince beklemem söylendi. Thomann müşteri hizmetleri gerçekten berbat işliyor. En erken 3 iş günü içerisinde cevap alabiliyorum kendilerinden. Ptt'yi arıyorum topu Dhl'ye atıyor, Dhl de tekrar Ptt'ye atıyor. Böyle bir döngü içerisinde buldum kendimi. Noel veya yılbaşı gecikmesini anlayışla karşılayabilirim ama burda üründen haberi olmayan kurumlardan bahsediyorum.Bana kargonuz bir ay sonra şu tarihte gelecek deseler yine de razı olurum ama bu bilinmezlik canımı fena halde sıkıyor.

3 günde cevap alabiliyorsanız şükredin. Almanya'da posta/e-posta cevaplandırma süresi legal olarak maksimum 3 haftadır. Thomann müşteri hizmetleri ise çok iyi çalışan bir müşteri hizmetleridir. Birkaç kez iade, satın alma, stok sorgulama gibi işlermler yaptım, hepsinde çabucak işim çözüldü. Lakin aynı soruları defalarca sorarsanız sizi bekletmeye başlarlar. Zaten size açık açık soruşturma devam ediyor demişler, daha ne demeleri gerekiyor? Size cevap veren "ansprechpartner" dedikleri müşteri temsilcisi aynı kişidir, genelde. O da insan olduğu için sürekli e-posta atan kişilere olan tutumunun değişeceği malumdur. Daha fazla e-posta atmanız durumunda daha geç cevap almaya başlarsınız diye tahmin ediyorum. Sonuçta kargo işi de DHL'e bağlı ve Thomann'ın bu durumu hızlandırmak için yapabileceği pek birşey yok.

Ayrıca kimse size "kargonuz şu tarihte elinizde olacak" diyemez, eğer bu yurtdışı gönderi ise... UPS bile dosya başına 150TL alıp "bu hafta gider" diyor ve bazen diğer haftaya kalabiliyor.

Son olarak, şu an Almanya'da hala herkes yılbaşı tatilinde, bizim iş yerindekiler de öyle, diğer iş yerleri de öyle. İşler bu hafta rayına oturmaya başlar. Tavsiyem yurtdışı alışverişi için Aralık-Ocak aylarını seçmemeniz yönündedir.

hocam bu ilanı ben de gördüm ama güvenemedim ya :/ satıcı puanı falan da yüksek ama içime sinmedi nedense :/
Açıkcası bunu gidip elden alırsanız 950-1000 liraya falan verir çünkü gitti gidiyor %15 gibi bi komisyon alıyor. Denizli Konya'ya çok uzak değil gidip görüp alın ürün sıfır olduktan sonra thomanndan gelende garanti dışı olacak hiçbir fark yok satan arkadaş bu malların gümrük malı olduğunu yazmış büyük ihtimalle gümrükte kaybolan mallardan bunlar yıl sonunda THY tarafından ihaleyle verilir öyle almış olsa gerek. Her halükarda 450-500 lira kar edeceksiniz. Thomanndan bu amfiyi almak çok saçma Ankara'ya gitseniz thomann fiyatına alırsınız zaten olmadı madem 500 lira fazla vermeyi göze alabiliyorsunuz 100-150 daha verin Türkiye'de internetten alın.thomandan kaç günde geleceği belli değil 45-50 gündür bekleyenler var bide gelince bi yerinde kırık çatlak olsa iade süreci yenisinin gelmesi bunları göze alabiliyorsun ama Denizli'de 1000 liraya sıfır satılan (2.el olsa bile ne farkeder) ürün için risk diyorsunuz Benin düşüncem budur. Kesinlikle size gidin alın falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın ben yerinizde olsam böyle düşünürdüm :)

Arkadaşlar ocak başından beridir sipariş veren varmı? Ne durumda acaba yılbaşından sonra sipariş verenlerin kargo durumu
Bu arada sipariş vermek için beklerkene eurodan iyi zam yedik :) hayırlısı...

Şubat'a kadar bekleyin derim sipariş verecek olan varsa. Şu tıkanıklık kendini bir toparlasın sonrasında eski düzene döner tahminen. Bu arada Avro 4 TL oldu. Yurtdışı alışverişlerinde hesabınızı iyi yapın derim.

Geri