Thomann'dan Alışveriş

Cevap
hocam senin durum sıkıntı ya neden uğraştın ki rosewood olmayiverseydi bende rosewood seviyorum ama sıkıntı olmasın diye white maple aldim :) ne dediler mail atınca?
cevap yazmadılar:) gitarda rosewood yok ama bobingo var. O da koruma altındaymış. Bugün arkadaşın da dediği gibi tatilmiş galiba bu hafta sonuna kadar cevap alamazsam artık parasına bakmayacağım arayacağım. Az çok bi şeyler geveleriz artık

IMG_3750.jpg
Evet sonunda bilgi aldım (azıcık). Galiba sipariş iptal :(
Başka mail adresi verdiler bi de ordan temasa geçeceğim.

DHL Almanya, şu rezalete bakın 6 gündür alet Almanya içinde tur atıyor. Oysa UPS ile 4 günde elinizde...
Date/Time City Status
Wed, 07.06.17 16:37 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin
Tue, 06.06.17 15:46 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Sat, 03.06.17 08:19 Germany The shipment was misrouted and could not be delivered. The shipment will be readdressed and forwarded to the recipient.
Sat, 03.06.17 00:08 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Fri, 02.06.17 14:49 Kitzingen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Fri, 02.06.17 10:51 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Thomann'dan 10 farklı parçadan oluşan bir alışveriş yapmıştım. 2 kargoya bölmüşler. Kutusu büyük olan gitar ayaklığını ayrı göndermişler. Bu paket önce Almanya içinde hatalı bir gezinti yaptı ama yola çıktıktan sonra 8 gün içinde PTT tarafından eve bırakıldı. Diğer kutu da 2 gün sonra Ankara PTT gümrük müdürlüğüne geldi. Gittım, görevliyle kutuya baktık ve sorularına cevap verdim. "Bunlar nedir?" "Kendin için mi getirttin?" gibi sorular. Vergisini ödeyip onu da aldım. İçinde temizlik malzemeleri de vardı. Ben yaşamadım ama gümrük memuruna göre kimyasal malzemelerde sorun yaşama ihtimali var gibi geldi. Siparişi verirken not olarak TC kimlik no yazarsanız 1-2 gün kazanırsınız. Yazmazsanız zaten onlar isteyecek ve Thomann'ın bir maile cevap vermesi veya aksiyon göstermesi 1-2 gün alıyor.

Thomann'dan 10 farklı parçadan oluşan bir alışveriş yapmıştım. 2 kargoya bölmüşler. Kutusu büyük olan gitar ayaklığını ayrı göndermişler. Bu paket önce Almanya içinde hatalı bir gezinti yaptı ama yola çıktıktan sonra 8 gün içinde PTT tarafından eve bırakıldı. Diğer kutu da 2 gün sonra Ankara PTT gümrük müdürlüğüne geldi. Gittım, görevliyle kutuya baktık ve sorularına cevap verdim. "Bunlar nedir?" "Kendin için mi getirttin?" gibi sorular. Vergisini ödeyip onu da aldım. İçinde temizlik malzemeleri de vardı. Ben yaşamadım ama gümrük memuruna göre kimyasal malzemelerde sorun yaşama ihtimali var gibi geldi. Siparişi verirken not olarak TC kimlik no yazarsanız 1-2 gün kazanırsınız. Yazmazsanız zaten onlar isteyecek ve Thomann'ın bir maile cevap vermesi veya aksiyon göstermesi 1-2 gün alıyor.
Nedense hatalı gezinti olayı bu sıralar çok sık olmaya başladı!!!

Aldığım ürün stokta değildi customer request/order, back order yazıyor şuan ve bankaya daha parayı yatırmadım stoğa gelmesini mi beklemem gerek yoksa ben yatırınca benim için getirecekler mi?

Ben bu siteden şu; Gator GW-LP-Brown hardcaseyi almayı düşünüyorum daha önce yurtdışından bir siteden hiç ürün getirmedim bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatabilirler mi? kaç güne gelir? gümrüğe takılır mı bir de ben Eskişehir'de yaşıyorum gümrüğe takılırsa eğer Eskişehir'deki gümrük müdürlüğüne mi takılır? Taksitle almam gerek bu yüzden bankadan taksite böldürebilir miyim ki? ürünün fiyatı ve kargo parası dışında gümrüğe vs. para vermem gerekir mi?

Ben bu siteden şu; Gator GW-LP-Brown hardcaseyi almayı düşünüyorum daha önce yurtdışından bir siteden hiç ürün getirmedim bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatabilirler mi? kaç güne gelir? gümrüğe takılır mı bir de ben Eskişehir'de yaşıyorum gümrüğe takılırsa eğer Eskişehir'deki gümrük müdürlüğüne mi takılır? Taksitle almam gerek bu yüzden bankadan taksite böldürebilir miyim ki? ürünün fiyatı ve kargo parası dışında gümrüğe vs. para vermem gerekir mi?
14 güne geliyor , gümrüğe takılabilir , takılırsa şehrinde bulunan gümrüğe takılıyor ordan vergisini ödeyip alabilirsin , taksit olayını bilmiyorum...

Gümrüğe takılma ihtimali vermiyorum. Sadece gümrük görevlileri sitede görülen 66 € fiyatın gerçeği yansıtmadığını düşünürse ve 75€ üzeri eşya muamelesi yaparsa kapıda size teslim sırasında +%18 vergi ödersiniz. Haricen damga vergisi ve gümrüğe sunma ücreti eklenir bu da toplasanız 5-10 TL yapar. Ama ben sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Gümrüğe takılma ihtimali vermiyorum. Sadece gümrük görevlileri sitede görülen 66 € fiyatın gerçeği yansıtmadığını düşünürse ve 75€ üzeri eşya muamelesi yaparsa kapıda size teslim sırasında +%18 vergi ödersiniz. Haricen damga vergisi ve gümrüğe sunma ücreti eklenir bu da toplasanız 5-10 TL yapar. Ama ben sorun çıkacağını düşünmüyorum.
Limit uzun bir süredir 30€.

Geri