Thomann'dan Alışveriş

Daha önceki Thomann siparişlerimde böyle bir onay maili gelmemişti. 4 gün geçti siparişim üzerinde halen beklemede olunca maillerime baktım, şöyle birşey istenmiş.

Due to Customs regulations, we need to provide the below information on your invoice for goods imported to Turkey.

For private customers: Please let us have your ID card number or Passport number.
For foreign citizen: Please let us have your Passport number.
For companies: Please let us have the company VAT number.

Please send us this information as soon as possible, your order is on hold until we hear from you.

Sipariş geçerken yalnış biryerimi seçtim acaba? Fatura için şirket bilgisimi isteniyor benden? Şirket değilim ama.

Daha önceki Thomann siparişlerimde böyle bir onay maili gelmemişti. 4 gün geçti siparişim üzerinde halen beklemede olunca maillerime baktım, şöyle birşey istenmiş.

Due to Customs regulations, we need to provide the below information on your invoice for goods imported to Turkey.

For private customers: Please let us have your ID card number or Passport number.
For foreign citizen: Please let us have your Passport number.
For companies: Please let us have the company VAT number.

Please send us this information as soon as possible, your order is on hold until we hear from you.

Sipariş geçerken yalnış biryerimi seçtim acaba? Fatura için şirket bilgisimi isteniyor benden? Şirket değilim ama.

Hocam sizden pasaport numaranız isteniyor. "Foreign citizen" durumundasınız şu an, Türkiye'de yaşadığınızı ve sadece Türk vatandaşlığınız olduğunu varsayıyorum.

Thomann'ın kargo operasyonu deutsche post sonra ptt kargo ile gerçekleşiyor. Rack hardcase sipariş vermiştim. 3 günde Frankfurt havalimanına geliyor, Tracking sayfasında ''parcel has been shipped'' yazıyor. Ne oluyorsa 20 gün kargo kayboluyor. Almanya, biz gönderdik diyor, PTT, Türkiye'ye girmemiş diyor sonra 3. hafta elinize ulaşıyor. Ben kayboldu sanıp bir sürü yazışmalar, çizişmeler. Yaklaşık 2 ay problem yaşamıştım.

Thomann'ın kargo operasyonu deutsche post sonra ptt kargo ile gerçekleşiyor. Rack hardcase sipariş vermiştim. 3 günde Frankfurt havalimanına geliyor, Tracking sayfasında ''parcel has been shipped'' yazıyor. Ne oluyorsa 20 gün kargo kayboluyor. Almanya, biz gönderdik diyor, PTT, Türkiye'ye girmemiş diyor sonra 3. hafta elinize ulaşıyor. Ben kayboldu sanıp bir sürü yazışmalar, çizişmeler. Yaklaşık 2 ay problem yaşamıştım.

Hocam toplam kaç günde geldi kargonuz söyler misiniz? Aynı problemi yaşıyorum. Frankfurt havaalanında kargo kayboldu resmen, Amerika'dan 4 günde gelen kargo 2 haftadır Frankfurt'tan Münih'e gelemedi.

Thomann yeni depo yapıyor. Kargolarınızda kayda değer bir gecikme olacak diye duyuru yaptılar. Bekleyin bence, gelir.
Hocam Thomann'dan almadım ürünü Reverb'den aldım, 4 günde US'ten Almanya'ya geldi ve her gün bilgi alabiliyordum kargo hakkında. Frankfurt havaalanına girdiğinden beri ses soluk yok, yürüyerek falan getiriyorlar diye düşünüyorum artık.

Arkadaşlar yakın zamanda thomann'dan -Dean Dave Mustaine VMNT Angel of Death- almayı planlıyorum gitarın fiyatı yaklaşık 915€ gitar case ile birlikte geliyor yaklaşık ikisi 15kg 16kg falan tutuyor bu satın alımda örneğin ürünün gümrüğe takılması gibi herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım?

Arkadaşlar yakın zamanda thomann'dan -Dean Dave Mustaine VMNT Angel of Death- almayı planlıyorum gitarın fiyatı yaklaşık 915€ gitar case ile birlikte geliyor yaklaşık ikisi 15kg 16kg falan tutuyor bu satın alımda örneğin ürünün gümrüğe takılması gibi herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım?
Takılmazsınız. Ben Japonya'dan ES 335 Kasa gitar getirttim PTT kapıma kadar getirdi, vergisi ödeyip aldım.

Şu an sipariş vermeyin, almanya içi eylül 13'ünde ödemesini yaptığım kargo bugün (almanya'daki adresime) yeni geldi. Sitede sorun çözüldü yazısını görene kadar sabredin.

Şu an sipariş vermeyin, almanya içi eylül 13'ünde ödemesini yaptığım kargo bugün (almanya'daki adresime) yeni geldi. Sitede sorun çözüldü yazısını görene kadar sabredin.

Neden?

Thomann first-in-first-out usülü kargolama yapıyor. Problem çözülene kadar her türlü gecikme yaşanacak neticede, zaman kaybetmeden sipariş vermek ürüne her türlü daha erken kavuşmak anlamına geliyor.

Thomann ile ilgili son tecrübemi paylaşmak istiyorum.

13 Eylül 2017'de siparişimi verdim.
21 Eylül 2017'de siparişim onaylandı, ücret kredi kartımdan çekildi ve kargoya verildi.
Ürün 23 Eylül'de Almanya'dan ayrıldı, 28 Eylül'de ülkeye giriş yaptı. Aynı gün içinde gümrük işlemleri tamamlandı.
30 Eylül 2017'de ürün evime teslim edildi, gümrük ücretini ürünü teslim eden PTT görevlisine kapıda ödedim. Cumartesi günleri dağıtıma çıkıldığını bilmiyordum, güzel sürpriz oldu.

Eksiksiz ve sorunsuz (yeni depoya taşınma muhabbetinden ötürü siparişin geç onaylanacağı en başta tarafıma bildirilmişti) bir şekilde, tutarı kargo hariç toplamda 104 küsür euro, ağırlığı toplamda 4980 gram olan 5 adet ürüne kavuştum.

Ebat ve ağırlık itibariyle ufak tefek ürünler için (pedal, kablo-konnektör, tel) biraz daha insaflı bir kargo tutarı söyleseler bundan sonra alışverişlerimin tamamını thomann'dan yapardım.

Geri