Thomann'dan Alışveriş

Salı günü (ayın 2'sinde) thomann.com dan hardcase siparişi vereceğim. şu an istanbuldayım. ayın 13'ünde izmire gideceğim. ben izmire gidene kadar hardcase yetişir mi acaba? ve 66 euroluk hardcase'den vergi alınıyor mu?

Büyük ihtimal gelmeyebilir ufak ihtimal gelebilir, yıl sonu ve yılbaşında ciddi yoğunluklar oluyor bir aya ben de dahil kargosu gelmeyen arkadaşlar vardı forumda..

Gördüğüm kadarıyla geçmiyor. Kabin için 21 kg, kafa içinse 8 kg diyor Laney'in kendi sitesinde.
Kafa paketli 8, kabin 13 kg yazıyor laney 'in sitede. Toplamda 21 kg yapıyor. Ivır zıvır bant, alacağım speaker kablosu da 3 kg desek yine maksimum 25 yapıyor. Dolayısıyla problem olmayacağını düşünüyorum. Başkasına kargolatsam peki problem yaşar mıyım? Sürekli evde ve gümrüğe bayağı yakın bir akrabaya mesela. İstanbulda zor bu işlerle uğraşmak çalışıyorken.

Biz iki tane Harley Benton G112 Vintage getirtmiştik tek siparişte, sorunsuz gelmişti. Tavsiyem o fiyata Harley Benton G112 Vintage(Celestion Vintage30) daha mantıklı olur gibime geliyor.
2 Tane Harley Benton 28 kg ediyormuş. İkisi beraber kapıya kadar mı geldi? Yoksa gümrükten mi aldınız?
Closed back kabin istiyorum, şimdilik alayım en kötü speaker'ı değiştiririm düşüncesindeyim.

Selam herkese,

Peki ödeme kısmını internet bankacılığı ile mi yapıyorsunuz. Mesela benim de 1500€ yu geçmeyen (147.80€ kargo vat falan dahil) ve 9 kg u geçmeyen gayet limitler altında bi siparişim var. Ödeme şeklini banka transferi olarak seçtim. Bana ödeme ile ilgili gerekli bilgileri gönderdiler swift kodu, banka ismi, banka adresi vb. Ama banka hesabımda TL hesabından gönderemiyormuşum onun yerine euro hesabım olması gerekiyormuş. Bir de muhabir banka ücreti diye bir şeyden bahsetti banka müşteri hizmetleri. Alış veriş yapmış olan arkadaşlar siz ödemeyi nasıl yapıyorsunuz?

Selam herkese,

Peki ödeme kısmını internet bankacılığı ile mi yapıyorsunuz. Mesela benim de 1500€ yu geçmeyen (147.80€ kargo vat falan dahil) ve 9 kg u geçmeyen gayet limitler altında bi siparişim var. Ödeme şeklini banka transferi olarak seçtim. Bana ödeme ile ilgili gerekli bilgileri gönderdiler swift kodu, banka ismi, banka adresi vb. Ama banka hesabımda TL hesabından gönderemiyormuşum onun yerine euro hesabım olması gerekiyormuş. Bir de muhabir banka ücreti diye bir şeyden bahsetti banka müşteri hizmetleri. Alış veriş yapmış olan arkadaşlar siz ödemeyi nasıl yapıyorsunuz?

Kredi kartı yada mümkünse sanal kart. Thomann, andertons ve reverbden alışverişlerim oldu hepsini bu şekilde ödedim. Swift ile ödeme yaptığınızda -bankalara göre değişebilir- hemen hemen 50 tl işlem ücreti alacaklardır.

Kredi kartı yada mümkünse sanal kart. Thomann, andertons ve reverbden alışverişlerim oldu hepsini bu şekilde ödedim. Swift ile ödeme yaptığınızda -bankalara göre değişebilir- hemen hemen 50 tl işlem ücreti alacaklardır.
Teşekkürler @stormrider1987 siparişi verdim şuan yolda. Dediğin gibi kredi kartıyla büyük kolaylıkmış. Peki siparişlerde adet sınırı var mı? Mesela 1500 € yu ve 30 kg ı geçmeden ne bileyim 10 parça sipariş edilebiliyor mu?

Selamlar, yeni yıldan sonra sipariş veren arkadaşlarım, abilerim extra stopaj vergi muhabbeti vardı. Bankadan dışarıya transfer olmadan aktarılacağı konuşuluyordu. Herhangi bir problem extra vergi gibi durum ile karşılaştınız mı? Ürünler hayırlı olsun şimdiden, kusursuz eksiksiz elinize ulaşması dileklerimle.

Ben 4 Ocak'ta rack case, 1m kablo, 2-3 tane de neutrik soket sipariş ettim ve Thomann da check out kısmında hesaplananın haricinde ekstradan bir vergi ile karşılaşmadım. Ne yazdıysa onu ödedim.

Aynen dediğin gibi oldu. Bugün DHL 'e vermişler tracking number göndermişler. Kafa + kabin için 2 adet kargo yapmışlar. Gümrükte problem yaratır mı bir fikriniz var mı 2 adet kargo olması?

Bizim kargoyu (2x Harley Benton Kabin) 2 paket halinde yollamışlardı. İkisine ayrı ayrı vergi çıkmıştı. Ama senin durum biraz farklı. 1 adet ürün iki farklı kargoda nasıl olur bilmiyorum açıkçası.

Geri