Thomann'dan Alışveriş

Thomann’dan alınırsa 2050-2100 gibi bir şeye gelir muhtemelen, Zuhal’de zaten sıfır fiyatı 2200 lira, direk mağazadan alırsanız zaten bir miktar indirim yaparlar veya yanında aksesuar da hediye edebilirler, 100-200 lira için uğraşılacak iş değil bence.

Selamlar,

Thomann sipariş aşamasında diyecektir ki çevreyi korumak adına e-fatura ister misiniz. İstemeyin, zira gümrük memurları pakete dahil edilmiş bir fatura bulamayınca sizi ağırlamak istiyor. E-fatura çıktısı (ne anlamı kaldı şimdi?) ve kredi kartı ekstrenizle tıpış tıpış gidiyorsunuz. Hardcase, kafa amfi gibi ağır bir ürün almışsanız hele, büyükşehirde nakliyesi, işyerinden izin alması falan tonla dert. Ben ettim siz etmeyin.

şimdi thomanndan gitara %18 gümrük vergisi ödüyoruz, ben hem gitar hemde bir amfi sipariş etsem. Amfinin %20 ötv si + %18 kdv si şeklinde ödemem gerekiyor değil mi?

gitarada ötv eklermi bunlar diye düşünmüyor değilim, aynı kargoda gelecek.

Bende thomann dan harley benton 212 kabin şipariş vermek iştiyorum 238 € 26 kg filan sizce sıkıntı olur mu yada 2 vergi mi çıkar
Yeni yönetmeliğe göre bayağı bir arttı vergi olayları hocam. Yurtdışından alışverişin esprisi kalmadı.

Ayrıca ithal edilecek malın G.T.İ.P koduna da bakmak gerekli, ben küçük bir inceleme yaptım. 8518 bandına giriyor, Loudspeakers vb şeyler.

(238 EUR + G.V) Eğer ATR ve Menşeii Şahadetnamesi yoksa

Varsa sadece KDV + ÖTV (Eğer TRT vergisi girerse işin içine, adamlar bu alıcı diyip TRT bandrolü sokabilirler ekstradan)

Ancak Thomann'ın Menşeii Şahadetnamesi göndereceğini sanmıyorum. Üreticinin göndermesi gerek onu çünkü.

Bunlara istinaden bir customer care ile yazış bir de tanıdık bir gümrük müşaviri varsa onla konuş ona göre karar ver derim.

Son düzenleme:
T
Yeni yönetmeliğe göre bayağı bir arttı vergi olayları hocam. Yurtdışından alışverişin esprisi kalmadı.

Ayrıca ithal edilecek malın G.T.İ.P koduna da bakmak gerekli, ben küçük bir inceleme yaptım. 8518 bandına giriyor, Loudspeakers vb şeyler.

(238 EUR + G.V) Eğer ATR ve Menşeii Şahadetnamesi yoksa

Varsa sadece KDV + ÖTV (Eğer TRT vergisi girerse işin içine, adamlar bu alıcı diyip TRT bandrolü sokabilirler ekstradan)

Ancak Thomann'ın Menşeii Şahadetnamesi göndereceğini sanmıyorum. Üreticinin göndermesi gerek onu çünkü.

Bunlara istinaden bir customer care ile yazış bir de tanıdık bir gümrük müşaviri varsa onla konuş ona göre karar ver derim.
eşekkür ederim bilgilerin için askıya alıyorum sayende yanılmaktan iyidir👌🎸

abiler şuna kimse cevap vermedi,

şimdi bir gitar birde amfi alsam Thomann dan, gitarada %20 ötv ekliyorlar mı gümrükte? öyle oluyorsa amfi almim.

aynı kutuda gelecekler büyük ihtimal ondan merak ediyorum böyle birşey olurmu diye.

Son düzenleme:
En son gitarda ötv yoktu. Bir de amfi ile gitarı aynı kutuya koyacaklarını sanmıyorum, eğer amfi ufak cep amfisi gibi bir şey değilse.

koca büyük kutuda yolluyorlar bildiğim kadarıyla, onun içine gitar kutusu + ne aldıysanız koyuyolar diye biliyorum, Vox vt20x amfi alim diyordumda, 1200 liraya geliyor kdv + ötv, burada 1700 küsür lira.

ama olurda gitarada ötv geçirirlerse diye korkuyorum.

koca büyük kutuda yolluyorlar bildiğim kadarıyla, onun içine gitar kutusu + ne aldıysanız koyuyolar diye biliyorum, Vox vt20x amfi alim diyordumda, 1200 liraya geliyor kdv + ötv, burada 1700 küsür lira.

ama olurda gitarada ötv geçirirlerse diye korkuyorum.
Hocam şehrinizi bilmiyorum ama bu linkten ilinizin gümrük müdürlüğünü arayıp sorarsanız içiniz rahat eder diye düşünüyorum.

Kaynak: Ana Sayfa

İyi günler dilerim.Bu yazın sonunda thomann'den harley benton dc 600vi model gitarı almayı düşünüyorum.Lakin daha önce yurt dışından böyle büyük çaplı bir alışveriş yapmadım.Aklıma takılan bir kaç şey var.Yardımcı olabilen birisi olursa çok sevinirim.

Gitar için sadece %19luk bir kdv mi ödeyeceğim yoksa ekstra bir vergi çıkar mı?

Ankara'da oturmaktayım.Kargo nasıl işleyecek gitar ülkeye girdiğinde başka bir gümrüğe mi gider yoksa Ankara'daki gümrüğe mi gelir?Ankara'daki gümrüğe gelmezse ne yapmalıyım?

Thomann'e ödemeyi bankadan para transferi şeklinde yapabilir miyim?Kredi kartım yok.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Geri