Thomann'dan Alışveriş

Thomann’ın Almanyadaki mağazasına giden var mı? İstanbuldan nasıl gidilir bilgi verebilirse süper olur.

Nürnberg den otobandan yardırıp 10dkya gidiliyo denmiş.

kargo parası tek pedal için 30 euro vermeye değmez sanki, almışken ucuz ama iş gören beğenilen bir gitarda alın yanında derim. Burada satarsınız veya kullanırsınız.

şunlar baya beğenilmiş.

ötv almazlar diye düşünüyoruım, alırlarsa %20 ötv.

kargo parası tek pedal için 30 euro vermeye değmez sanki, almışken ucuz ama iş gören beğenilen bir gitarda alın yanında derim. Burada satarsınız veya kullanırsınız.

şunlar baya beğenilmiş.

ötv almazlar diye düşünüyoruım, alırlarsa %20 ötv.
Gitar almam herhalde ama bir tane daha pedal alabilirim. OTV alinirsa %20 baya pahaliya gelmis olacak gibi geldi ama hesaplamak lazim. Tesekkurler oneriniz icin yine de. :)
Edit: TC Electronic Flashback 2'nin tr fiyatina baktim birde %18+ %20 ekleyip hesapladim kargoyla 1 tane pedal bile 200 civarinda ucuza geliyor. Yani cok da pahaliya gelmiyormus :)

Gitar almam herhalde ama bir tane daha pedal alabilirim. OTV alinirsa %20 baya pahaliya gelmis olacak gibi geldi ama hesaplamak lazim. Tesekkurler oneriniz icin yine de. :)
Edit: TC Electronic Flashback 2'nin tr fiyatina baktim birde %18+ %20 ekleyip hesapladim kargoyla 1 tane pedal bile 200 civarinda ucuza geliyor. Yani cok da pahaliya gelmiyormus :)
Ben de bir ya da iki pedal almak istiyorum hatta biri de op amp big muff, İstanbul'da yaşayanlarla kargoyu paylaşmayı düşünebilirim.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Ben Thomann sitesi üzerinden 427 euro (kargo dahil) kadar içinde Epiphone G 400 Pro ve Vox Pathfinder 10 olan bir alışveriş yapma niyetindeyim.
bunların yanında jak filan gibi birkaç ıvır zıvır da var fakat kargo 15 kg geçmiyor. Sizce buna ne kadar vergi öderim?
Ötv ödersem sadece amfiye mi öderim yoksa bütün alışverişe mi öderim? Yoksa alışveriş tek paket olucağı için amfiye de ötv ödememe gibi bir şansım olur mu ?
şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Slm Arkadaşlar ;

Sıcağı sıcağına yeni aldığım ürün sürecini paylaşayım sizlerle türkiyede olmadığından dolayı Harley Benton MP-100 siparişi verdik bir arkadaşla beraber ( kargo bedelini paylaşmak için ) 17.09.2019 tarihinde verdiğimiz sipariş bugün sıkıntısız şekilde elimize ulaştı. 200 Euro toplam bedel için 30 Euro kargo bedeli ve 200 Euro KDV sini ödedik sadece. ilk başlarda aynı üründen 2 tane aldığımızdan dolayı gümrük sıkıntı çıkartırmı diye korktuk fakat hiç sıkıntı çıkarmadılar . sorunsuz bir şekilde 15 günde elimizde oldu .

Merhabalar,

Ben Thomann sitesi üzerinden 427 euro (kargo dahil) kadar içinde Epiphone G 400 Pro ve Vox Pathfinder 10 olan bir alışveriş yapma niyetindeyim.
bunların yanında jak filan gibi birkaç ıvır zıvır da var fakat kargo 15 kg geçmiyor. Sizce buna ne kadar vergi öderim?
Ötv ödersem sadece amfiye mi öderim yoksa bütün alışverişe mi öderim? Yoksa alışveriş tek paket olucağı için amfiye de ötv ödememe gibi bir şansım olur mu ?
şimdiden teşekkürler

Ben de Ibanez TSA15H kafa amfisi almıştım, ayrıca pedal falan da aldım. Ankara Yenimahalle gümrük sadece amfi için %20 ÖTV + %18 KDV aldı. Pedaldan sadece KDV aldılar. Amfi de hoparlör olmasa da ses yükseltici kategorisinde değerlendiriliyor ve ekstra ÖTV ödeniyor. Amfiyi affedeceklerini sanmam...

Merhabalar,
Geçen haftalarda gitar+case+bir kaç pedal, 4 takım tel ve bir kaç ıvır zıvır ile verdiğim kargo 9.gününde teslim edildi. (İstanbul)
Vergi konusunda %18 in yarısı kadar bir bedel ödedim, kapıya gelen görevliye tekrar tekrar teyit ettirdim, kutu içindeki bazı ürünlerin geçmediği şüphesine düştüm ancak her şey tam takım sorunsuzdu, bende ücreti ödedim ve sessiz bir şekilde kapıyı kapadım :) 2015 den beri ara ara sipariş veririm, bu sefer verginin az alınması beni şaşırttı, belki yeni bir düzenleme gelmiştir bilmiyorum tabi ama vergilendirme standartı olmadığını düşünüyorum...
---> Bu arada B-stock gitar aldım oldukça uygun fiyata ve gelen gitar üzerinde hiçbir kullanım izi, çizik ve kusur yoktu. Şanslı günümdeyim sanırım : )))

Geçenlerde verdiğim siparişteki gitar standı defolu geldi (birbirine takılması gereken iki parça kolayca takılmıyordu), kendim 10 dakika uğraşarak da halledebileceğim bir şey olsa da haberleri olsun diye Thomann'a mail attım. Ertesi gün, ürünü iade etmeme gerek olmadığını ve defodan dolayı yenisini gönderebileceklerini, ya da para iadesi yapabileceklerini söylediler. Müşteri hizmetleri çok çok iyi.

Bu kış verdiğim pedalboard siparişinde de ürünü aldıktan 3 hafta sonra çok ağır diye geri vermeye kalktım, 4-5 provada kullanmış olsam bile geri aldılar ve mailime ön ödemeli bir kargo belgesi yolladılar, board onlara ulaştığında da ücretinden kesilmeden para iadesi aldım. Sıradan ürünler alıp açmayıp, 2 gün sonra fişiyle geri götürdüğümüzde afra tafra yapan müzik dükkanlarına selam olsun.

Dosyalar

• Screenshot 2019-10-05 at 07.20.23 copy.jpg
    Screenshot 2019-10-05 at 07.20.23 copy.jpg
    77.1 KB · Gösterim: 466
Arkadaşlar daha önce hiç burdan alış veriş yapmadım gitar olarak bunu almak istiyorum
20191007_203609.jpg

masraflarla beraber ne kadar tutar bu gitarı americadan ankaraya nasıl sipariş ederim yardımcı olursanız çok mutlu olurum

thomann almanyada amerika değil, fender squier jackson charvel gitarları yollamıyorlar, fenderin zuhal ile anlaşması var yollatmıyor. başka gitar bakın, alacağınız gitarın üzerine %18 gümrük ücreti +30 euro kargo bedeli hesaplayın.

Geri