Thomann'dan Alışveriş

Merhaba,

Yakın zamanda Thomann'dan Bass gitar kombo amfi almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm ürün Mark Bass CMD JB Players combo, ürün linki: thomann.de
Sadece kafa amfisi bile zuhalde 2600 TL. Amfinin fiyatı 397,48 Euro. 30 Euro Kargo, %20 Vergi = 79,50 Euro, toplam maliyet: 506 Euro.

%18-20 vergi, gümrüğe sunum ücreti (Kasım 2019'da yapılan zam ile birlikte şu an 8 TL olması lazım.) ve damga pulu haricinde ödememiz gereken başka bir ücret var mı ? Amfinin ağırlığı 16 kilo şeklinde.

Cevap için çok teşekkürler, vergi ya Rab :) . Ben sadece %20 vergi olacak şekilde düşünmüştüm. %18 KDV + %20 ÖTV olarak düşünmemiştim. Bu bilgiyi teyit edebileceğim bir gümrük kanunu maddesi/tebliği var mıdır ?

Cevap için çok teşekkürler, vergi ya Rab :) . Ben sadece %20 vergi olacak şekilde düşünmüştüm. %18 KDV + %20 ÖTV olarak düşünmemiştim. Bu bilgiyi teyit edebileceğim bir gümrük kanunu maddesi/tebliği var mıdır ?
İnternette gümrükle ilgili bilgi veren her yer zaten basbas bağırıyor bunu.Amfi de ötv alınır.ÖTV nin alındığı kategoriler bir kaç sayfa geride zaten yazıyor.Bakabilirsiniz.Esenlikler dilerim.

"
2. (IV) Sayılı Listenin Kapsamı

Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (IV) sayılı listede, genel itibarıyla, havyar ve havyar yerine kullanılan ürünler, kozmetik ürünleri, kürkler ve kürkten giyim eşyası, muzır neşriyat, sofra, mutfak, tuvalet, yazıhane, ev tezyinatı ve benzeri işler için bazı cam eşyalar, manikür ve pedikür takım ve aletleri, altın veya gümüş kaplama kaşık, çatal ve kaşık-çatal takımları, klimalar, ısıtıcılar, beyaz eşyalar, elektrik motorlu araçların motorunu çalıştırmaya mahsus araç pilleri, küçük ev aletleri, cep telefonu, telsiz-telefon cihazları, mikrofon, hoparlör, kulaklık, amplifikatörler, ses kayıt ve çalma cihazları, televizyon, projektör, kamera, ses ve görüntü cihazları, infrared ile çalışan uzaktan kumanda cihazı, inci ve kıymetli taşlardan mamul saat kayışları, tabancalar ve diğer ateşli silahlar ile sürgülü silahlar, kristal avizeler, bazı oyun eşyaları, hayvansal maddelerden süs eşyaları gibi mallar yer almaktadır."

Musik Produktiv - Buy music instruments online buradan bir Ibanez Iron Label almayı planlıyorum. Zuhalde gitarın siyah flame maple'lı versiyonu bulunuyor ve nakitte en son 5000 liraya bırakıyorlar. Ben ise beyaz flameli versiyonunu istiyorum, bu ise google'da sadece 2-3 yerde bulunuyor ve fiyatları siyahından daha pahalı. Sadece almanyadaki bu music produktiv denen yerde uygun fiyatlı.
Musiv produktive 30 euro kargo dahil gitar için(beyaz olanı yani) 601 euro yani 3925 lira fiyat çekiyor ödeme ekranında. Üstüne bir de %18 gümrük binse 4720 lira gibi birşey ediyor.
İstediğim rengi yok diye böyle bir maceraya girmek sizce mantıklı mı :) (kullanıcı resmimdeki gitar)
Gitar thomann ya da andertons gibi bilindik bir şirkette değil, ondan dolayı şüpheleniyorum. Mail attım, evelallah göndeririz ayıpsın kardeşim gibi bir cevap verdiler sitenin ekran görüntüleriyle birlikte.

Musik Produktiv - Buy music instruments online buradan bir Ibanez Iron Label almayı planlıyorum. Zuhalde gitarın siyah flame maple'lı versiyonu bulunuyor ve nakitte en son 5000 liraya bırakıyorlar. Ben ise beyaz flameli versiyonunu istiyorum, bu ise google'da sadece 2-3 yerde bulunuyor ve fiyatları siyahından daha pahalı. Sadece almanyadaki bu music produktiv denen yerde uygun fiyatlı.
Musiv produktive 30 euro kargo dahil gitar için(beyaz olanı yani) 601 euro yani 3925 lira fiyat çekiyor ödeme ekranında. Üstüne bir de %18 gümrük binse 4720 lira gibi birşey ediyor.
İstediğim rengi yok diye böyle bir maceraya girmek sizce mantıklı mı :) (kullanıcı resmimdeki gitar)
Gitar thomann ya da andertons gibi bilindik bir şirkette değil, ondan dolayı şüpheleniyorum. Mail attım, evelallah göndeririz ayıpsın kardeşim gibi bir cevap verdiler sitenin ekran görüntüleriyle birlikte.
Gönderirler sıkıntı olmaz ama sonrası için nasıl bir ürün desteği sunuyorlar orası muamma. Bu arada forumda Almanya'dan ıvır zıvır getiren kişiler ürünleri buradan alır. Thomann'dan görece daha "esnafvari" olduğu ve ucuza kapattıkları için.

Onun dışında Alman ise güven zaten cepte gelir benim için.

Türkiye'yi seçince yüzde 18 kdv düşüp o şekilde alırsın .

Aradığınız renk o mağazada da yok yalnız, sanırım gözden kaçırdınız.

Aradığınız renk o mağazada da yok yalnız, sanırım gözden kaçırdınız.
Kahretsin şimdi fark ettim. Normalde diğer mağazalarda sepete eklenmiyor stokta yoksa, bunda eklendi diye orayı okumamışım, çok teşekkürler. İstek atmışlar Ibanez'e ama Ibanez sanırım beyaz versiyonunu bir daha üretmeyecek o gitarın. Siyaha devam ediyorlar, insanlar beyazını neden sevmedi anlayamadım. O zaman benim için beyaz rgaix6fm rüyası sona ermiştir. Siyahı için de burada 5k nakit vermeyi istiyor muyum o konuda emin değilim. Üstüne 1k daha koyup Gibson Flying V alabiliyorum ikinci el. Çok arada kaldım son birkaç gündür.

Kahretsin şimdi fark ettim. Normalde diğer mağazalarda sepete eklenmiyor stokta yoksa, bunda eklendi diye orayı okumamışım, çok teşekkürler. İstek atmışlar Ibanez'e ama Ibanez sanırım beyaz versiyonunu bir daha üretmeyecek o gitarın. Siyaha devam ediyorlar, insanlar beyazını neden sevmedi anlayamadım. O zaman benim için beyaz rgaix6fm rüyası sona ermiştir. Siyahı için de burada 5k nakit vermeyi istiyor muyum o konuda emin değilim. Üstüne 1k daha koyup Gibson Flying V alabiliyorum ikinci el. Çok arada kaldım son birkaç gündür.

Hocam ben de aylardır arıyorum bu gitarı. Bu siteyi de görmüştüm ve almayı denediğimde girişim yine hüsranla sonuçlanmıştı. Bulursanız bana da haber verir misiniz? :D

Hocam ben de aylardır arıyorum bu gitarı. Bu siteyi de görmüştüm ve almayı denediğimde girişim yine hüsranla sonuçlanmıştı. Bulursanız bana da haber verir misiniz? :D
Hocam en sonunda mantığım, yüreğimin sesine üstün geldi ve bütçemi aşırı zorlamadan ikinci el bir ltd mh-1000 aldım. Şimdilik vazgeçtim yani :) Olur da bu beyaz rgaix6fm sarı sitede ikinci ele düşerse o zaman bakıcam artık. Size bol şanslar, umarım siz de mantığınızın sesini dinlersiniz :)

Hocam en sonunda mantığım, yüreğimin sesine üstün geldi ve bütçemi aşırı zorlamadan ikinci el bir ltd mh-1000 aldım. Şimdilik vazgeçtim yani :) Olur da bu beyaz rgaix6fm sarı sitede ikinci ele düşerse o zaman bakıcam artık. Size bol şanslar, umarım siz de mantığınızın sesini dinlersiniz :)

Ben de mantığımın sesini dinleyerek LTD EC-1000 almıştım. Daha sonra Ibanez RG370'imi satıp bu RGAIX'i aramaya başladım. Şimdi halihazırda EMG 81/60'lı bir gitarım varken yine EMG konfigürasyonuna sahip bir gitar almak istemiyorum. Aynı şekilde normalde her ne kadar sevsem de, bir siyah gitar daha da istemiyorum. O nedenle yine mantığımı kullanarak aşağıda görsellerini koyduğum bir liste oluşturdum. Bu adaylardan birini kadromuza katacağız gibi görünüyor.

S1.6PP-FRONT-HORIZONTAL.png

S1.6HLB-FRONT-HORIZONTAL.png

original.png

20191017012421909.png

p_region_RG6PPBFX_TSR_1P_01.png

p_region_RG1121PB_CIF_1P_01.png

Selamlar iyi günler dilerim.
Andertons'tan katana almayı düşünüyorum ama ilk yurtdışı alışverişim olacağı için aklıma bir şey takıldı bilgi verebilecek birisi olursa çok sevinirim.

Aldıklarımın hepsi tek bir kutuya mı konur yoksa iki ayrı kutuda mı gelir?(screenshot ta gözükmemiş ama yukarda bir tane de fender 10ft kablo var)

Tek kutuda gelirse ödeyeceğim ÖTV vergisi sadece amfinin fiyatı üzerinden mi hesaplanır?

(Ülkemi belirttikten sonra gereken vergi düşürülmesi yapıldı güncel fiyatı £365.14)

Dosyalar

• Screenshot_20200114-190822_Chrome.jpg
    Screenshot_20200114-190822_Chrome.jpg
    115.5 KB · Gösterim: 203
365 pound henüz ingiltere vatı düşmemiş hali. Siz adres olarak Türkiye'yi seçtiğinizde İngiltere VAT düşecek ve sonuç olarak hemen hemen 365*1,20 + Kargo ücreti ödeyeceksiniz. Yalnız Kargo ücreti Türkiye'ye görünenden daha pahalı olacaktır. Bu arada 2.el kısmında Second Hand Boss Katana 100 MK1 - Andertons Music Co. satılıyor. Bilmiyorum size uyar mı ama fiyatı uygun gibi.
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim lakin zaten Türkiyede olduğumu görünce ödeme ekranında fiyat düşüşü oldu.Vat dediğiniz bu olmuyor mu?

Bu arada mk2 ler daha çok işime yarayacak gibi duruyor hocam teşekkürler.

Geri