Thomann'dan Alışveriş

Hocam yanıtınız için teşekkür ederim lakin zaten Türkiyede olduğumu görünce ödeme ekranında fiyat düşüşü oldu.Vat dediğiniz bu olmuyor mu?

Bu arada mk2 ler daha çok işime yarayacak gibi duruyor hocam teşekkürler.
Bende böyle görünüyor. Kargo ücretine düzenleme gelmiş sanırım. Bir ara epey pahalıydı kafa amfiye 60 pound istiyordu.

Dosyalar

• andertons.JPG
    andertons.JPG
    91.1 KB · Gösterim: 250
Ben de mantığımın sesini dinleyerek LTD EC-1000 almıştım. Daha sonra Ibanez RG370'imi satıp bu RGAIX'i aramaya başladım. Şimdi halihazırda EMG 81/60'lı bir gitarım varken yine EMG konfigürasyonuna sahip bir gitar almak istemiyorum. Aynı şekilde normalde her ne kadar sevsem de, bir siyah gitar daha da istemiyorum. O nedenle yine mantığımı kullanarak aşağıda görsellerini koyduğum bir liste oluşturdum. Bu adaylardan birini kadromuza katacağız gibi görünüyor.

S1.6PP-FRONT-HORIZONTAL.png

S1.6HLB-FRONT-HORIZONTAL.png

original.png

20191017012421909.png

p_region_RG6PPBFX_TSR_1P_01.png

p_region_RG1121PB_CIF_1P_01.png
Hehehehhe, adaylara bakarak konuşacak olursam göz zevkimiz baya bi benziyor denebilir :)
Bu arada bu tarz ters kafa sabit köprü modern metal gitarı olarak yeni çıkan Schecter Reaper 6'lar da çok güzel gözüküyor. Thomann'dan alınmaması gereken tek marka sanırım Schecter. Yurt dışında pahalı, trde ucuz bu schecterlar. Jackson ve ltd'ler tam tersi bu konuda.

Thomann’dan ESP LTD EC-1000 Vintage Black aldım. Site üzerinde bulunduğunuz bölgeyi Türkiye olarak seçtiğinizde göreceksiniz ki tüm fiyatlar yaklaşık %20 düşecek. Türkiye EU dışında bir ülke olduğundan buraya gönderilecek ürünlerden VAT alınmıyor. Tabi burda da %18 veya %20 gümrük vergisi ödeyeceğiniz için pek değişen bir şey olmayacak ama en azından vergi üstüne vergi binmiyor.

Mesela ben İzmir’de yaşıyorum. Siparişiniz Türkiye’ye DHL getiriyor. Gümrükte vergilendiriliyor ve PTT bulunduğunuz şehre getiriyor. Ardından da adresinize geliyor ve kuryeye gümrük vergisini ödeyip siparişinizi teslim alıyorsunuz. Yani gümrüğe falan gitmenize bile gerek yok.

Sonuç olarak en son Cangöz Müzik’te 7-8 bin lira civarında olan aynı gitarı euro 6.30’ken 700 euroya aldım. Şimdi bir gitar daha almayı düşünüyorum, muhtemelen yine Thomann’dan alacağım çünkü bizim yerli satıcılarda almayı düşündüğüm gitarlarda yıl sonu indirimi olmadı. Olsa 300-500 fazla vermeyi göze alabilirdim ama aynı şeye 2-3 bin lira fazla vermek çok saçma.
Hocam ben bir kaç ay sonra Peavey 6505+ kafa amfi almayı planlıyorum. 888 euro olarak görünüyor. Şimdi benim bildiğime göre önce %18 KDV biniyor ardından da %20 gümrük vergisi biniyor. üstüne de aldığınız cihazın çeşidine göre %1,067 gibi bir vergi daha biniyor. Yani 100 liralık ürün alıyorsanız 151 küsür lira ödüyorsunuz. Siz sadece gümrük vergisi demişsiniz. Bunun üstüne KDV alınmıyor mu?

Hocam ben bir kaç ay sonra Peavey 6505+ kafa amfi almayı planlıyorum. 888 euro olarak görünüyor. Şimdi benim bildiğime göre önce %18 KDV biniyor ardından da %20 gümrük vergisi biniyor. üstüne de aldığınız cihazın çeşidine göre %1,067 gibi bir vergi daha biniyor. Yani 100 liralık ürün alıyorsanız 151 küsür lira ödüyorsunuz. Siz sadece gümrük vergisi demişsiniz. Bunun üstüne KDV alınmıyor mu?
Arkadaş gitar almış o %20 ÖTV ye dahil değil.

Merhaba arkadaşlar. Yurtdışından boss gt-100 pedal satın almak istiyorum. Pedallerde ötv vergisi varmıdır yoksa sadece %18 gümrük vergisi mi öderim? Thoman boss ürünlerini Türkiyeye göndermiyor. Boss ürünlerini Türkiyeye gönderen başka güvenilir siteler var mıdır? Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum saygılar.

Merhaba yazın alışveriş yapmıştım (sayfa 92 bkz.) Audio-Technica m50x kulaklık, midi klavye almıştım ve %18 vergi ödemiştim.Şimdi yine m50x alacağım yanında ses kartıda alıcam focusrite scarlett solo mk3. Durum hala böyle mi aynı mı %18'mi ödeyeceğim?

Thomann da istediğim ürünü inceleme ekranına geldiğimde atıyorum ₺21.000 gibi bir fiyat çıkıyor. Bu fiyat ben Türkiye'den girdiğimden dolayı KDV dahil olmayan fiyat değil mi? Çünkü eğer öyleyse Music Man gitarı Zuhal den almak daha ucuza gelecek.

arkadaşlar merhaba. thomann.com'dan harley benton marka bir gitar ve amfi getirsem 110 sterlin tutuyor o da 900tl civarı bir fiyat. tr fiyatlarına göre güzel bir fiyat sizce thomann'dan almaya değer mi bu gitar ve amfiyi , sınırda sorun yaşanır mı veya eksta bir ücret alınır mı ?

Reis bak şimdi forumda şöyle bir olay var bir ana konu açılmış herkes oraya yazıyor sonra böyle konu kalabalıklığı olmuyor. Hah bir de şu var forumda belirli bir kitle var ve hep aynı soruya cevap vermekten bıkmışlar. O yüzden şu konuya biraz göz gezdirsen anlarsın. Cevaı bilmiyorum ama amfilerde ötv var diyorlar şans işi galiba.

arkadaşlar merhaba. thomann.com'dan harley benton marka bir gitar ve amfi getirsem 110 sterlin tutuyor o da 900tl civarı bir fiyat. tr fiyatlarına göre güzel bir fiyat sizce thomann'dan almaya değer mi bu gitar ve amfiyi , sınırda sorun yaşanır mı veya eksta bir ücret alınır mı ?

Harley Benton gitar hiç edinmedim ama fiyat performans açısından çok iyiler, bir akustik bir de attığın amfinin 20 wattlığını aldırdım 2 arkadaşıma, gayet iş görüyor.
Evet gümrükte sorun yaşayacaksın, gerekli bilgi tık

o kadar ucuz gitar getirteceksen pek değmez gümrük vergisi ve kargo parasına, hele birde amfi için extra %20 ötv veriyorsun %18 gümrük vergisi üzerine tam saçmalık. O paralara buralardan güzel gitar alabilirsin 2. el veya sıfır. Amfide 2.el bir blackstar id:core 10 uzun süre götürür. Yok abi ben Thomanndan Harley Benton gitar alacam taktım kafayı dersen belli başlı fiyatına göre kabul görmüş modeller var, sadece gitar olarak getirmek istersen getirtmeye değer modeller.

Geri