Thomann'dan Alışveriş

Bildiğim kadarıyla elektronik ürünler elektrik gücüyle çalışan ürünleri kapsıyor. Manyetiklerin böyle bir durumu yok. Ha çok kıl bir gümrükçü çıktı diyelim, zorlarsa aktif manyetikleri bu maddeye belki sokabilir ama belki. Bunun için de gitardan ve manyetiklerden anlaması veya oturup saatlerce bunu araştıracak vakti olması lazım.

Tohmann'dan pedal için adaptör buldum. 9,20 eyro tl karşılığı olarak da 102 TL idi sanırım, sipariş vereyim dedim hani kargo tutsa tutsa 10 eyro istesin e buna vergide çıkmaz dedim. Sonuç : tohmann.jpg

Artık yurtdışından kurşun kalem bile alsanız minimum 15-20 TL vergi geliyor. Vergisiz gelen bir şey yok yani.
Amerika, Avrupa vs'den gelen paketlerde en aşağı 20-30 dolar/euro kargo bedeli olur.
Yıllar içinde yurtdışından epey alışveriş yaptım, Amerika'dan aldığım bir şeye Çin'den aldığım gibi 1$ kargo ödediğimi hatırlamıyorum. İşlem hacmi ve kargo hacmi farkı var çünkü.

Artık yurtdışından kurşun kalem bile alsanız minimum 15-20 TL vergi geliyor. Vergisiz gelen bir şey yok yani.
Amerika, Avrupa vs'den gelen paketlerde en aşağı 20-30 dolar/euro kargo bedeli olur.
Yıllar içinde yurtdışından epey alışveriş yaptım, Amerika'dan aldığım bir şeye Çin'den aldığım gibi 1$ kargo ödediğimi hatırlamıyorum. İşlem hacmi ve kargo hacmi farkı var çünkü.
Evet Thomann için fixed 30 euro kargo, min gumruk vergisi %18-20..

bu arada geçen biri başlık açmıştı, aynı ilden sipariş verecek varsa kargo ücretini bölüşelim diye, bence bu olay mantıklı.

Tohmann'dan pedal için adaptör buldum. 9,20 eyro tl karşılığı olarak da 102 TL idi sanırım, sipariş vereyim dedim hani kargo tutsa tutsa 10 eyro istesin e buna vergide çıkmaz dedim. Sonuç :147941 eklentisini görüntüle
EH 96DC-200BI EU, 200mA :: 9V Power Supplies :: Power Supplies :: Power :: Electronic Parts :: Banzai Music GmbH Bu tarz ufak, hafif ürünler için bu firmadan sipariş verebilirsiniz. 500gr'a kadar yanlış hatırlamıyorsam 8 euro gibi bir ücreti var. Gene bulabilirseniz amazon.com'a da bakabilirsiniz amazonun kendisi satıcı ise orada da yaklaşık 8-10 dolar kargo ücreti oluyor ve gümrük ücretini başta alıyor.

Tohmann'dan pedal için adaptör buldum. 9,20 eyro tl karşılığı olarak da 102 TL idi sanırım, sipariş vereyim dedim hani kargo tutsa tutsa 10 eyro istesin e buna vergide çıkmaz dedim. Sonuç :147941 eklentisini görüntüle

Evet Thomann için fixed 30 euro kargo, min gumruk vergisi %18-20..

bu arada geçen biri başlık açmıştı, aynı ilden sipariş verecek varsa kargo ücretini bölüşelim diye, bence bu olay mantıklı.
@Amon dostum sabit fiyat kargo ücreti 50.000TL gitar alsanda aynı, 5 TL'lik pena alsanda aynı.
@SpanishCaravan Beni dostum o :) Ordu'dayım hala bekliyorum, çıkan biri olmazsa yalandan bi klasik gitar ekleyeceğim siparişe kargo parasına değsin diye.

Merhabalar, Thomann'dan geçen ay aldığım gitarım elime ulaştı. %20 vergi ödedim. Herhangi bir kusuru olmadan teslim aldım. Eğer sipariş veren ve benim gibi süreci gecikmiş olanlar varsa Thomann'dan DHL koduna oradan PTT takip kısmına ulaşabilir. Cumartesi günü ülkeye girdi göründü bugün elime ulaştı.

Merhabalar, Thomann'dan geçen ay aldığım gitarım elime ulaştı. %20 vergi ödedim. Herhangi bir kusuru olmadan teslim aldım. Eğer sipariş veren ve benim gibi süreci gecikmiş olanlar varsa Thomann'dan DHL koduna oradan PTT takip kısmına ulaşabilir. Cumartesi günü ülkeye girdi göründü bugün elime ulaştı.

Hayırlı ve geçmiş olsun. Sizin sipariş tarihi ne zamandı? benim 19.03 , ptt'nin sayfasında halen send item abroad aşamasında..

Bu arada önceden bilmeyenler için tüm kargonuzu uçtan uca izleyeceğiniz bir site var , onu da buraya bırakayım. ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK

Abiler nereye yazsam bilemedi. Biraz acil konu :) Şimdi Do Re de mooer micro power 8 li adaptöre 350 liya anlaşacağım alayım mı ? (evet abicim pis ağlarım. bu fiyatı aldım)

Aklıma bir şey takıldı.
Thomann'dan satın alırken checkout sırasında fix bir %18 vergi ödemiyor muyduk ?
Bu %20 tam olarak nedir ?

Aklıma bir şey takıldı.
Thomann'dan satın alırken checkout sırasında fix bir %18 vergi ödemiyor muyduk ?
Bu %20 tam olarak nedir ?

Yok thomann tam tersine kendi ülke vergisini düşüyor. Bizim ödediğimiz ise %18-%20 gümrük vergisi. Amazon.de mesela kendi hesaplıyor bu gümrük vergisini, fazlasını eksiğini sonra hesaplaşıyor. Thomann ise hiç karışmıyor.

THOMANN GRETSCH GÖNDERMİYOR!

Herkese selam.
Thomann'dan Gretsch marka bir gitar satın almak istiyorum. Sepete eklediğimde aşağıdaki mesaj çıkıyor. Gretsch Türkiye'ye mal göndermemizi yasakladı diyor özetle. Neden olduğunu bilen var mı? Thomann'a alternatif başka bir online store biliyor musunuz? musicstore.de var mesela. Deneyimi olan var mı acaba?

"We are quite disappointed with Gretsch for preventing us from shipping to your country of choice. Please consider products of a different manufacturer or switch to another delivery country."

Mail atıp bir sorun derim, onlar da göndermeyebilir. Örneğin line 6 ürünlerini de göndermiyor thomann. Sweetwater sitesinde ise line 6 ürününü sepete ekleyince bir uyarı çıkmıyor, order now aşamasına kadar gelebiliyorsun ama adamlar göndermiyor. Bizzat mail attım sordum.

Sebebe gelirsek, öncelikle fender grubunu yurt dışından ülkeye sokturmuyorlar ve gretsch de fender grubu gibi bir şey. Dünya bu kadar küçülmüşken ve yine dünyanın bir ucundan 1 haftada kargo gelebilirken böyle yasaklar ancak bizim gibi bilmem kaçıncı dünya ülkelerinde oluyor. Oradan alsan %25-30 daha ucuza alacaksın ama aldırmıyorlar.

Son düzenleme:
THOMANN GRETSCH GÖNDERMİYOR!

Herkese selam.
Thomann'dan Gretsch marka bir gitar satın almak istiyorum. Sepete eklediğimde aşağıdaki mesaj çıkıyor. Gretsch Türkiye'ye mal göndermemizi yasakladı diyor özetle. Neden olduğunu bilen var mı? Thomann'a alternatif başka bir online store biliyor musunuz? musicstore.de var mesela. Deneyimi olan var mı acaba?

"We are quite disappointed with Gretsch for preventing us from shipping to your country of choice. Please consider products of a different manufacturer or switch to another delivery country."

Fender'de de aynı durum var, bazı markaların distrübütörleri (nasıldı bunun doğrusu:) thoman'a Türkiye satışını yasaklıyor. Muhtemelen buradaki satışlarını baltalamaması için. Tipik bir satış politikası. Oradan daha ucuza alırsan bunu Türkiye'yedeki dağıtımcı satamaz endişesi.

Son düzenleme:
Fender'de de aynı durum var, bazı markaların distrübütörleri (nasıldı bunun doğrusu:) thoman'a Türkiye satışını yasaklıyor. Muhtemelen buradaki satışlarını baltalamaması için. Tipik bir satış politikası. Oradan daha ucuza alırsan bunu Türkiye'yedeki dağıtımcı satamaz endişesi.
Cevaplar için teşekkürler. Türkiye'ye Zuhal getiriyor Gretsch'leri. Fiyatlara baktım, gümrük ve shipping eklenince aynı oluyor. Ama almak istediğim bariton gitarı Zuhal getirmiyor. En azından şu anda yok. Bu nasıl iş anlamadım. Bu arada musicstore.de'den siparişi verdim. İlk başta nisan başı stoklarda diyordu. Bugün baktım, Temmuz'a attı. Gelenler arasında benim sipariş ettiğim gitar yokmuş, bir dahaki siparişe kaldı. Ödeme kredi kartımdan provizyonda beklemek üzere çekildi. Demek ki musicstore.de gönderebiliyor. Hamburg'daki kardeşim gelirken getirsin dedim, THY ve Pegasus kabine almıyor. Kargoya verin dediler. Kargoda da gitar parası kadar aracı kurum ve gelir vergisi, kargo parası ödemem gerekiyor. Yani öyle bir tablo çizdiler ki, gitarını alıp başka bir ülkeye gitmek yasak resmen. Bu konude deneyimi olan var mı? Yurt dışından gitar alıp gelen birileri?

Cevaplar için teşekkürler. Türkiye'ye Zuhal getiriyor Gretsch'leri. Fiyatlara baktım, gümrük ve shipping eklenince aynı oluyor. Ama almak istediğim bariton gitarı Zuhal getirmiyor. En azından şu anda yok. Bu nasıl iş anlamadım. Bu arada musicstore.de'den siparişi verdim. İlk başta nisan başı stoklarda diyordu. Bugün baktım, Temmuz'a attı. Gelenler arasında benim sipariş ettiğim gitar yokmuş, bir dahaki siparişe kaldı. Ödeme kredi kartımdan provizyonda beklemek üzere çekildi. Demek ki musicstore.de gönderebiliyor. Hamburg'daki kardeşim gelirken getirsin dedim, THY ve Pegasus kabine almıyor. Kargoya verin dediler. Kargoda da gitar parası kadar aracı kurum ve gelir vergisi, kargo parası ödemem gerekiyor. Yani öyle bir tablo çizdiler ki, gitarını alıp başka bir ülkeye gitmek yasak resmen. Bu konude deneyimi olan var mı? Yurt dışından gitar alıp gelen birileri?
2020 Mart ayında alıp geldim pegasus sıkıntı çıkartmadı.

Geri