Thomann'dan Alışveriş

Garip deneyimlerde bugün ;

Andertons'tan SLS Elite almak için gözümü kararttım. Sipariş ödeme esnasında "your card has been denied" gibi bir mesaj aldım. Eş zamanlı olarak da İş Bankası'ndan güvenlik için işlemin onaylanmadığına dair SMS geldi. Aradım müşteri hizmetlerini 20dk telefonda bekledim açan olmadı önce. Gün içinde iki kez tekrar aradım sonunda blokaj kalktı ama Andertons tarafından aynı hata geldi. Meblağ "beklenen harcamalar" kısmında görünüyor, karşı tarafa ulaşmamış hızlıca teyit ettim. Dolayısıyla siparişi geçemedim.

Thomann'da LTD 1000 dün stokta görünüyordu. Bugün önce medium term availability durumuna düştü. Dün biri almış Bu konu ile ilgili de mail attım, sipariş geldiğinde mal çekeriz gibi açıklama geldi. Ben de bastım siparişi. Umarım düzgün şekilde gelir :
Thomann.JPG

Guzel bir gitar ve ücretsiz, daha sonradan basina kakmayacaksa al tabi. Kendininkini satmak zorunda degislin. bi gun parasiz kaldim benim su gitarı satıp bana para gonder fln diyecek biri degilse al gitsin. En sevdiğim kopru manyetiklerinden biri var onda gorunuse göre :) Specler de iyi görünüyor.
güzelmiş abi. Bugün daha fazla vakit geçirdim yani klavyesi görüntüsü şekli şemaline bakınca güzel. Ha işin teknik kısmını sizler kadar bilmem. Seymour Duncan manyetikli dedi. Coil tab olmasıda güzelmiş. Ama herif dangalak yav benimi yiyor dedim. Sormak istedim buradan.
Gitarım var gitarı başkasına ver veya sat ama amfini bana ver diyorum. Yok amfiyi veremem gelince kullanıcam diyor. Ulan en az 7 yıl yoksun durduğu yerde bozulur diyorum. olmaz Diyor. Amfide amfi olsa ha Roland JC-120 var :) bağa ver diyim vermiği :)
Benim gitarıda arkadaşa satacam ya. Yarın öbür gün gitardan bıkarsam en azından para vermemiştim ki diye kendimi avuturum.
Bak alıyorum abim bu gitarı. kendiminkinide arkadaşıma veriyorum ok ?

güzelmiş abi. Bugün daha fazla vakit geçirdim yani klavyesi görüntüsü şekli şemaline bakınca güzel. Ha işin teknik kısmını sizler kadar bilmem. Seymour Duncan manyetikli dedi. Coil tab olmasıda güzelmiş. Ama herif dangalak yav benimi yiyor dedim. Sormak istedim buradan.
Gitarım var gitarı başkasına ver veya sat ama amfini bana ver diyorum. Yok amfiyi veremem gelince kullanıcam diyor. Ulan en az 7 yıl yoksun durduğu yerde bozulur diyorum. olmaz Diyor. Amfide amfi olsa ha Roland JC-120 var :) bağa ver diyim vermiği :)
Benim gitarıda arkadaşa satacam ya. Yarın öbür gün gitardan bıkarsam en azından para vermemiştim ki diye kendimi avuturum.
Bak alıyorum abim bu gitarı. kendiminkinide arkadaşıma veriyorum ok ?
Bahsettiğin gitar bu mu ? Schecter'In kendi sitesinde bulamadım, vaultta fln.

Eğer bu ise, maun gövde maun sap set neck, tonepros köprü SH11/SH59 manyetikler, gayet iyi bence.
Farklı bir gitar ise bilmiyorum.
Bir de mevcut gitarının varsa linkini atar mısın ? Bir ara bakmıştım ama hatırlamıyorum.

Bahsettiğin gitar bu mu ? Schecter'In kendi sitesinde bulamadım, vaultta fln.

Eğer bu ise, maun gövde maun sap set neck, tonepros köprü SH11/SH59 manyetikler, gayet iyi bence.
Farklı bir gitar ise bilmiyorum.
Bir de mevcut gitarının varsa linkini atar mısın ? Bir ara bakmıştım ama hatırlamıyorum.
abi evet kuzenin gitar senin ki
buda bende ki
yani ton olarak nedense bir emgye göre daha çok hoşuma gitti kuzenin gitarı. coil tab da olunca güzel bir amfi alsam mesela blues falan bile çalınabiliyor. Kuzen biraz çaldı bana gösterdi çok hoşuma gitti.

buda bende ki
yani ton olarak nedense bir emgye göre daha çok hoşuma gitti kuzenin gitarı. coil tab da olunca güzel bir amfi alsam mesela blues falan bile çalınabiliyor. Kuzen biraz çaldı bana gösterdi çok hoşuma gitti.
İkisi de spec olarak güzel gitarlar, aralarında çok devasa bir fark yok.
Sendeki 24 jumbo fret ondaki 22 medium. Belki bu bir seçim kriteri olabilir.
Onda 2 Vol 1 Tone + coil split var sende 1 volume 1 tone. Dolayısıyla ondaki biraz daha versatil gibi ton aralığı olarak. Bu da bir seçim kriteri.
Onda tailpiece var seninki string thru, string thru sustain için daha avantajlıdır derler ama onlarca etken var, gövde boyutu da buna dahil.
Gerisi biraz zevk ve tercih meselesine kalıyor. Double cutaway vs superstrat gibi.

buda bende ki
İki gitar da kalite ve donanım olarak denk gitarlar. Gerisi sana kalmış, eline hangisi daha iyi oturuyorsa onu seçeceksin ama EMG ile Metallica tonu yakalayamayıp JB ile yakalaman garip. SH6 olsa ilk 5 yıl olabilir derdim ama 35 yıldır EMG kullanıyor adamlar. :)

İki gitar da kalite ve donanım olarak denk gitarlar. Gerisi sana kalmış, eline hangisi daha iyi oturuyorsa onu seçeceksin ama EMG ile Metallica tonu yakalayamayıp JB ile yakalaman garip. SH6 olsa ilk 5 yıl olabilir derdim ama 35 yıldır EMG kullanıyor adamlar. :)
İkisi de spec olarak güzel gitarlar, aralarında çok devasa bir fark yok.
Sendeki 24 jumbo fret ondaki 22 medium. Belki bu bir seçim kriteri olabilir.
Onda 2 Vol 1 Tone + coil split var sende 1 volume 1 tone. Dolayısıyla ondaki biraz daha versatil gibi ton aralığı olarak. Bu da bir seçim kriteri.
Onda tailpiece var seninki string thru, string thru sustain için daha avantajlıdır derler ama onlarca etken var, gövde boyutu da buna dahil.
Gerisi biraz zevk ve tercih meselesine kalıyor. Double cutaway vs superstrat gibi.

valla üşenmedim kendi gitarım ile kuzenin amfide kuzenim çaldı ben dinledim. Sanki birisi beni duymuşçasına da emg ve seymour duncan manyetikleri karşılatırma videosu çekmiş koymuş mesela ben orda da seymour duncanı kendi kulağıma hitaben daha çok beğendim.

Valla abilerim. daha öncede dediğim gibi bu iş bende ayran gönül hesabı. Şu aralar inanılmaz hevesli ve istekliyim ama gün gelir bayar beni. Hazır elimdekinin hazır alıcısı varken ve donanımsal olarak da beni üzemeyecek bir gitarmış. alıyorum bunu.
Teşekkür ederim sizlere. Bir kez daha.

Niyetlenen arkadaşlara şöyle özetleyeyim, bu gitarı alma sürecim inanılmaz can sıkıcı geçti ve iade etmek bile 4 5k masraf çıkardı.Çünkü gitar geldiğinde bana gümrük müşaviri tutmalısın dendi ve ben 1 ay kadar gümrük müşavirleriyle görüştüm, işti güçtü derken yasal iade süresini geçti ve bu sefer de ardinyo ve ardiye adı altında ekstra masraflar da çıktı.burada hata bende bu arada altını çizeyim.

27 bin tllik gitar için 16bin tl vergi ödedim arkadaşlar özetle.1500 tl gümrük müşavir ücreti dahil.incelemek için vergilendirme belgesini de atıyorum.

Niyetlenen arkadaşlara şöyle özetleyeyim, bu gitarı alma sürecim inanılmaz can sıkıcı geçti ve iade etmek bile 4 5k masraf çıkardı.Çünkü gitar geldiğinde bana gümrük müşaviri tutmalısın dendi ve ben 1 ay kadar gümrük müşavirleriyle görüştüm, işti güçtü derken yasal iade süresini geçti ve bu sefer de ardinyo ve ardiye adı altında ekstra masraflar da çıktı.burada hata bende bu arada altını çizeyim.

27 bin tllik gitar için 16bin tl vergi ödedim arkadaşlar özetle.1500 tl gümrük müşavir ücreti dahil.incelemek için vergilendirme belgesini de atıyorum.

hocam okurken ter bastı :) çok geçmiş olsun..

Off abi fazladan bir gitar daha aldırmışlar sana.
Paylaşım için teşekkürler ve geçmiş olsun.
%50 'den fazla vergi var. %18 vergiyi hesaplamadan önce matraha KKDF, depo tutarı falan da eklemişler uff

Düşünsene gitarı satmak istiyorsun yazacağın rakam 25k ama sen gitara ödemişsin 43k vay anam vay vay vay. Coğrafya kaderdir dedikleri bu oluyor işte

Geçmiş olsun

satacak olsam 25k ya satmam valla :D coğrafya kaderi en çok bu zamanda hissettim.

şanssızlık bir de ingiltere nin avrupadan çıkması oldu.avrupa menşeili gitarlarda biraz daha ucuza geliyor bu olaylar.

ben birşey sormak istiyorum alacağımdan değil hani de ola ki kafama esti aynı bu şekilde yurtdışından yada tohmann dan bir ürün aldığımda bu sizin yaşadıklarınız artık işin standart prosedürümü olmuş. Yani bu kadar yüksek bir vergi ve gümrük bedeli mi isteniyor.
Vallahi yazdıklarınızı okuyorum da benim başıma gelmiş olsa gümrük ve ticaret bakanlığının kapısında yatardım yani. Ter bastı strese girdim resmen :)

Geri