Thomann'dan Alışveriş

Herkese merhaba. Türkiye’de bulamadığım için abime Almanya’dan gelirken thomastik sl110 Tel getirtmeyi düşünüyorum. Eşiyle birlikte gelecek. Adam başı en fazla kaç adet getirebilirler? Bununla ilgili bir sınırlama var mı?

Selamlar. 235 EURO'ya amfi almak istiyorum . Menşeini bilmiyorum (keşke UK olsa). Ödeyeceğim MAKSIMUM vergi, resim ve harç ne kadar olur? Şimdiden teşekkürler.
Emin olmamakla birlikte 2 bin lira civarı bir hesap yaptım ama bu sadece vergi ücreti bir de vergi müşaviri tutman gerekiyor ondan sonra belge ücretleri var vekâletini vergi müşavirine devrediceksin o da ayri para yani 1 amfi kendine almış 1 amfi de devlete almış oluyorsun AMA dedigim gibi emin değilim iyi araştır müşavirleri arayıp fiyat sor belki daha ucuza denk gelir

Verecek cevabınız yoksa kalabalık etmeyin. Ülkede ilk amfi alacak kişi ben değilim. Daha önce benzer bir alışveriş yapan biri belki olmuştur, o da belki okur, yanıt vermek ister. Ukalalığın alemi yok
Off ya... Biriniz de şaşırtın.
Adam forumu ücretsiz danışmanlık yeri zannetmiş. Teşekkür etmiş bir de. Eksik olma.
Forumda iki tane mesajın var, üçüncüsü atar-gider. Forum ne işe yarar biliyor musun acaba?
Yaralı parmağa işemezsiniz, gidip millete ukala dersiniz. Blok tabii. Dedim ya, biriniz de şaşırtın. Blokladıktan sonra da halen yanıt vermeye çalışmayın mesela...

Off ya... Biriniz de şaşırtın.
Adam forumu ücretsiz danışmanlık yeri zannetmiş. Teşekkür etmiş bir de. Eksik olma.
Forumda iki tane mesajın var, üçüncüsü atar-gider. Forum ne işe yarar biliyor musun acaba?
Yaralı parmağa işemezsiniz, gidip millete ukala dersiniz. Blok tabii. Dedim ya, biriniz de şaşırtın. Blokladıktan sonra da halen yanıt vermeye çalışmayın mesela...
Tolga Hocam paratoner gibisin maşallah 🤣

Verecek cevabınız yoksa kalabalık etmeyin. Ülkede ilk amfi alacak kişi ben değilim. Daha önce benzer bir alışveriş yapan biri belki olmuştur, o da belki okur, yanıt vermek ister. Ukalalığın alemi yok
kimse sizin sekreterliğinizi yapmak zorunda değil!
verilen bilgiler ve tecrübelere bakarak kendi hesabınızı yapacaksınız.
yavuz hırsız rolü oynamayın.

kimse sizin sekreterliğinizi yapmak zorunda değil!
verilen bilgiler ve tecrübelere bakarak kendi hesabınızı yapacaksınız.
yavuz hırsız rolü oynamayın.
Ben kimseye zorla mesaj yazdırmaya kalkmıyorum. Asıl siz insanlara ne yazacaklarını dayatmaya son verin bence. Vermezseniz ne mı olur? Her gün bir sürü düşük IQ ile uğraşıyorum zaten, bir de size zaman harcayamam.

1669892894385.jpeg

Gözümü kararttım, thomann'a üyelik başvurusu yaptım. Onay gelsin diye bekliyorum. Bir de gümrük müşavirliği firmasıyla görüştüm. İşlem alt sınırı, sürekli mal gelecek olması gibi şartları yok. Alacağım ürün amfi. Bedeli 235 EUR. 30 EUR kargo. Kargo bedeline de vergi çıkması sanırım navlun olarak işlem görmesi. Kesin durumu gümrükte öğreneceğiz. Ürünün gtip kodu 851822. Sanırım bu büyük önem arz ediyor. Bu ürün için vergi hesabı söyle. Ürün fiyatı x. Gümrük y=x×0,18 (Ürün ab'den geldiği için). ÖTV z=y×0,20. Amfinin ÖTV'ye tâbi olduğu kesin. Yani amfi için vergili fiyat formülü x×1,416. Yani bir amfi sana, bir amfi bana durumu yok gibi. Tabi, evrak ücretleri konusu da var ama bir vergi kadar daha olacağını sanmam. Firma 1.000 TL kadar kendisi alıyor. Noter vekalet ücreti zaten maktu.

Ancak, telefonda olduğu için detaylı görüşmediğim bir maddede TSE standardından bahsettiler, sonra amfinin muaf olduğu söylendi. Bir de "kilosu 8 dolardan aşağı olamaz" gibi madde söylendi. Yani, 16 kg amfi için bir de 8×16 USD mı ödeyeceğim diye sordum, yok, bu da ödenmeyecek dediler.

Amfi alacaklar buradan kıyas yapsınlar ama kesin rakamları ürünü teslim aldıktan sonra buraya yazacağım. Benim yazdıklarıma güvenerek sipariş vermeyin.

Elemanın bir de ağzından kaçırdığı vardı, bu bir ürün belki gümrüğe takılmaz bile dedi. Gümrükte yeni yıl yoğunluğu olma ihtimalinden yararlanmak istiyorsanız şimdi iyi bir zaman olabilir.

Ödeme yapacağınız kartı da araştırın. Alışveriş bedeli ekstreye TL olarak yansıyorsa piyasanın üstünde bir kürdan döviz alımı yapmış üstüne de KMV ödemiş olacağınızı hesaba katın.

Saded: Eğer 149.99'luk bir ürün ile arada kaldıysanız bence kesinlikle bu teraneye değmez. Bu, kişisel kanaatim.

Geri