Thomann'dan Alışveriş

Sesin elektrik ile üretildiği gitarın kodu. Normal gitar ve 9207 kodlu ürünlerin aksesuarları da aynı oranlara sahip.
gitar2.JPG

Merhabalar bu konudan çok bilgi edindim herkese teşekkürler. Kendimi borçlu hissettiğim için ben de yaptığım Thomann alışverişimi paylaşmak istedim. Behringer ses kartı beyerdynamic kulaklık tel pena gitar standı fast fret bir iki tane daha malzemeyle beraber kargo dahil 220 Euro tutmuştu. Vergi olarak 173 TL ödedim her şey dahil. 2 hafta oluyor yani yeni vergi düzenlemesinden sonra yaptım alışverişi

Hesaplamada yanlışlık olabilir mi ?

Toplam 220 Euro tutmuş 30 euro kargoyu çıkartsak 190 euro yapar. %18 vergi alsalar 34 euro etmesi gerekirken sizin söylediğiniz 173 TL yaklaşık 22 euro yapıyor.
Ben geçen sene kulaklık mikrofon aldığımda %18 + %20 ötv ödemiştim. Şimdi ses kartı almayı düşünüyorum ama ek vergilerden çekindiğim için sipariş veremiyorum.

Hesaplamada yanlışlık olabilir mi ?

Toplam 220 Euro tutmuş 30 euro kargoyu çıkartsak 190 euro yapar. %18 vergi alsalar 34 euro etmesi gerekirken sizin söylediğiniz 173 TL yaklaşık 22 euro yapıyor.
Ben geçen sene kulaklık mikrofon aldığımda %18 + %20 ötv ödemiştim. Şimdi ses kartı almayı düşünüyorum ama ek vergilerden çekindiğim için sipariş veremiyorum.

tekrar baktım 229.79 euroymuş eksik söylemişim hatta. Vergi de 173.8 TL
Dediğiniz gibi muhtemelen yanlış hesapladılar :)

Bi kafa amfi alalım dedik en son bitane de bana almazsan sipariş verdirtmem olayına döndü neredeyse :)

Şimdi %18 kdv + %20 ötv + %30 ismini bilmiyorum yeni çıkan vergi diyelim. Bu şekilde değil mi en son total vergiler.

Yani yine de thomanndan alasım geliyo herşeye rağmen. Burda ya yok , olan da inanılmaz fiyatlara satılıyor hala.

Kıçı kırık Bugera 6262 burada 8.300TL
Thomandan (466$ kargo dahil vergisiz) yağlayıp soktukları halde fiyat 5.400TL

Az kastırsam Peavey 6505+ alasım var ama hesap makinesine girdiğim vergi oranları beni hayattan soğutuyor artık.

Birim fiyatlarla bakıldığında bir avrupalı için çok uygun ve makul olan ürünler bizde lüks sayıldığı sürece ya youtube da review izlemekle geçicek zaman ya da maaşları arabaya girer gibi gömeceğiz.

Yakın zaman da elektro gitar veya kafa amfi getiren varsa thomann yoluyla yorumlarınızı bekliyorum. :)

1600'e power supply dahil burada bitirirsin işi sanki...

Düzgün adaptör bulamadım hocam internet üzerinden satılanlar da güven vermedi arada fark çok yoksa thomann'dan almayı tercih ederim.TR'de olan ürünlerin fiyatlarını çok şişiriyorlar alasım gelmiyor açıkçası, acelem yok beklerim en azından adaptörler vs. sorun çıkarmaz.

TR'de olan ürünlerin fiyatlarını çok şişiriyorlar
Şehir efsanesi bu.... elbet şişirilmiş de çok fazla ama ben Amerika fiyatından düşük Schecter aldım hem de birden fazla kere, İngiltere'den bizzat elimde getirdiğim pedaldan ucuz fiyatlara burada çok ürün de aldım. Geçen yaz Amerika'da Guitar Center'a girip tek bir pedal alarak çıktım aklımdakilerin hepsini dönüşte buradan aldım. Sabırla araştırmak lazım. mydukkan.com'a filan da bak, zengin çeşit, sağlam satıcı.

Şehir efsanesi bu.... elbet şişirilmiş de çok fazla ama ben Amerika fiyatından düşük Schecter aldım hem de birden fazla kere, İngiltere'den bizzat elimde getirdiğim pedaldan ucuz fiyatlara burada çok ürün de aldım. Geçen yaz Amerika'da Guitar Center'a girip tek bir pedal alarak çıktım aklımdakilerin hepsini dönüşte buradan aldım. Sabırla araştırmak lazım. mydukkan.com'a filan da bak, zengin çeşit, sağlam satıcı.

Vergiler hariç 900 TL bahsettiğim ürünlerin (pedal ve 2 adaptör) toplamı. %18 + %20 vergi eklesek, 250 TL de kargo desek 1500 yapıyor. TR fiyatları pedalın 1350 altına inmedi uzun süredir takip ediyorum, adaptörler zaten marka vs yok güven vermeyen adaptörler. Genel olarak TR fiyatları nasıl bilmiyorum ama basit bir hesap yapınca bana aşırı şişirilmiş gibi geliyor fiyatlar, pek de şehir efsanesi değil gibi. Pedalı tek getirsem zaten ben 1300 e getiriyorum, belki yanlış hesaplıyorumdur...

Düzgün adaptör bulamadım hocam internet üzerinden satılanlar da güven vermedi arada fark çok yoksa thomann'dan almayı tercih ederim.TR'de olan ürünlerin fiyatlarını çok şişiriyorlar alasım gelmiyor açıkçası, acelem yok beklerim en azından adaptörler vs. sorun çıkarmaz.
Düzgün adaptör derken beklentiniz nedir? Ben 10 küsür yıl önce yazıcıoğlunda bilgisayar adaptörünü 10 uçluya çevirtmiştim, hala sorunsuz kullanıyorum.
Ayrıca Dunlop pedallar ile gelen adaptörler var elimde işlevsel olarak bir farkı yok.
Adaptör dediğiniz çok basit ve temel bir ürün. Belki fason üretimlerde risk olabilir, devrelerin kalitesizliğinden dolayı, o konuda yorum yapamam.

Hiçbir araştırma yapmadan direkt TR tüm mağazalar şişiriyor ya da kazıkçı diye ergen atarı yapmak ki çok moda oldu forumda... bu şehir efsanesi. Dedim ya aşırı pahalı fiyatlar olduğu gibi bazı şeyler de çok cazip (son zamanlarda USD bitirdi bizi o ayrı). Genelleme yapmak yanlış diyorum ... şimdi artık baymış olan aynı tartışmaya dönmesin konu. Fark çok az gibi, belki Thomann ve muhtelif riskler almak yerine gidip elinle gözünle almak daha mantıklı olabilir diye dedim.

Düzgün adaptör derken beklentiniz nedir? Ben 10 küsür yıl önce yazıcıoğlunda bilgisayar adaptörünü 10 uçluya çevirtmiştim, hala sorunsuz kullanıyorum.
Ayrıca Dunlop pedallar ile gelen adaptörler var elimde işlevsel olarak bir farkı yok.
Adaptör dediğiniz çok basit ve temel bir ürün. Belki fason üretimlerde risk olabilir, devrelerin kalitesizliğinden dolayı, o konuda yorum yapamam.

Adaptörlerden çok bir beklentim yok hocam, katılıyorum temel ve basit bir ürün olduğuna. Benim anlatmaya çalıştığım o değildi yalnız, ürünlerin pahalı olduğunu vurgulamaktı. Adaptörleri thomann'dan almak gerekli mi değil mi onu ayrıca değerlendirebiliriz.

Hiçbir araştırma yapmadan direkt TR tüm mağazalar şişiriyor ya da kazıkçı diye ergen atarı yapmak ki çok moda oldu forumda... bu şehir efsanesi. Dedim ya aşırı pahalı fiyatlar olduğu gibi bazı şeyler de çok cazip (son zamanlarda USD bitirdi bizi o ayrı). Genelleme yapmak yanlış diyorum ... şimdi artık baymış olan aynı tartışmaya dönmesin konu. Fark çok az gibi, belki Thomann ve muhtelif riskler almak yerine gidip elinle gözünle almak daha mantıklı olabilir diye dedim.

Uzun süredir takip ediyorum diye belirttim, araştırma yapmadığımı nerden çıkardınız? Gayet mantıklı bir argüman ortaya koyuyorum ama beklediğiniz bir cevap gelmedi sanırım cevap vermek yerine "ergen atarı" oldu...

Dostum sana demiyorum....... senin ne araştırma yaptığınla ilgil bir şey demiş miyim ...????
"şehir efsanesi" lafımı tam net anlamadın gibi geldi onu açıklamaya çalıştım. Bu "istediğin cevap gelmedi" kalıbı da yeni moda oldu galiba.
Al babam sen Thomann'dan, eyvallah.

Baktığımda kodlar doğruysa; amfilere, mikrofonlara, kulaklıklara ek vergi yok, gitarlara yüzde 15 ek vergi var. Bu belgeyi bilmiyordum teşekkürler.
Lambalılara var muhtemelen. Transistörlü ve dijitallere yansıdığına henüz tanık olmadım. Katana'lar ve Marshall code'lar geçtiğimiz 2 ay indirim sayeainde 2100-2200lerdeydi. Şimdi 2800-2900lere döndü. Belki döviz dalgalanmalarına bağlı 3000'ü de bulabiliyorlar

Mesela daha çok Marshall'ın DSL5lere bakıyorum daha çok. Daha önce peşin 3700lerdeyken şimdi 4500lerde. Hatta bir ara 5200lerdeydi de belki fazla pahalı kaçtığını düşündüler de mi 4000lere düşürdüler, yanlışlıkla mı olmuştu bilmiyorum. Tekrar eski haline geleceğini, hatta geçen sene de olduğu gibi en az %20lik indirim görmesini arzuluyorum. Keşke odaya ekonomik bir izolasyon çözümü de bulsam iyi olacak. İşe yarar mı bilmem

Geri