Thomann'dan Alışveriş

Selamlar,
Bu 30kg sınırı konusunda gümrük çalışanları ne kadar hassaslar bilgisi olan var mı? Az önce kargoya verilen siparişim 31kg tutmuş problem olur mu?
Bu arada ürünlerin toplam ağırlığı 30kg etmiyodu sitedeki bilgilere göre. Sanırım kutulayınca falan 30u geçmiş.

Arkadaşlar daha önce thomann'dan alışverişlerim olmuştu. bu sefer şöyle bir sıkıntı yaşadım paylaşmak isterim. 26 ocak pazartesi günü saat 11de alışverişimi gerçekleştrirdim 487 euro. bankam 557 dolar olarak açık provizyon geçti ok sorun yok. sonra bir baktım. 27 ocak salı günü thomann 560 dolar çekmiş kartımdan. muhtemelen yine 487 euro çekti kur farkından ötürü 557 yerine 560 yansıdı 1gün sonra. mailler attım dönen yok. 30 ocak cuma günü dayanamadım aradım thomann'ı. bugün geri ödeme yaptık dediler. peki iki kez çektiniz dedim. kusura bakmayın, hem alışverişi gerçekleştirdiğinizde hem de kargoya verildiğinde çekmişiz dedi müşteri temsilcim. iyi okey dedim ama pazartesi baktım provizyon duruyor. yine başladım mailler atmaya sorunu çözeceğiz dediler. arkadaş kaç defa banakaya gittim kaç defa mail attım. çünkü çok sinir bozucu. bugün(09 şubat) baktım geri ödenmiş. 557 dolar yani ilk çekilen tutar iade edilmiş. halbuki 560 dolar iade edilmeliydi. işin bu tarafı bile mantıksız. çünkü alış verişi gerçekleştirdiğim anda çektiği para geçerli olmalıydı bu da ayrı bir detay. tam 14gün sonra para iadesi yapmış oldular. çok ilginç. büyük bir Alman firmasının, müşterisini böyle bir durumda bırakması ilginç. Tabi şunu da ekleyeyim. sanal kartla alışveriş yaptım. herzaman sanal kartla yaparım ve işlem sonrası limitimi sıfırlarım. nasıl es geçtiysem unuttum sıfırlamayı. Henüz ürünlerim de ülkeye giriş yapmadı, gerçi bu olabilecek birşey. buna takılmıyorum. bankayla görüşmelerimde. onlara sormuştum, uluslararası alışverişlerde yapılan iadelerde geçikme olabilir mi diye. maksimum 24 saat içerisinde size yansır diyorlardı. umarım sizler böyle talihsizlik yaşamazsınız. canımı sıkmıştı gerçekten. Ne kadar thomann yanlış yapmaz heralde düşüncesinde olsamda, sonuçlanana kadar canın epey sıkılıyor.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Az önce ilk siparişimi verdim. Öncelikle tercih ettiğim bir durum değil yurt dışı almak. Fazlası ile yurt içi alışveriş yapıyorum. Mantıklı sınırlar dahilinde (Yurt dışı maliyet + %20) her alışverişim yurt içi. İçeriği yazmıyorum 471 Euro'luk bir sipariş. 28.01.2015 21:30 siparişi verdim, paypal ile ödeme yaptım, normal sabit kargoları ile gelecek.

Bu siparişim ile ilgili ilginç bir sıkıntı yaşadım. Birazda kendi salaklığım. Paypal ile ödemeyi yaptığımı sandım. Ertesi gün kredi kartı ile harcamalar yaptım. Sonra Thomann bana paypal ödemesini alamadıklarını söylediler. Paypal hesaplarını istedim parayı yollamak için. O şekilde ödemeyi kabul edemeyeceklerini söylediler. Siparişim iptal edildi. Bugün kredi kartım müsait olduğu için siparişi tekrar geçtim. Bu sefer kredi kartı bilgilerimi girerek aldım. 3D secure ile ödemeyi gerçekleştirdim. Tavsiyem paypal kullanmamanız, kullanırsanızda kredi kartında limitiniz olduğuna emin olun. 10.02.2015 sipariş tarihim.

Bu siparişim ile ilgili ilginç bir sıkıntı yaşadım. Birazda kendi salaklığım. Paypal ile ödemeyi yaptığımı sandım. Ertesi gün kredi kartı ile harcamalar yaptım. Sonra Thomann bana paypal ödemesini alamadıklarını söylediler. Paypal hesaplarını istedim parayı yollamak için. O şekilde ödemeyi kabul edemeyeceklerini söylediler. Siparişim iptal edildi. Bugün kredi kartım müsait olduğu için siparişi tekrar geçtim. Bu sefer kredi kartı bilgilerimi girerek aldım. 3D secure ile ödemeyi gerçekleştirdim. Tavsiyem paypal kullanmamanız, kullanırsanızda kredi kartında limitiniz olduğuna emin olun. 10.02.2015 sipariş tarihim.
Hocam paypal kullanılmaması yönündeki tavsiyenize pek katılmıyorum, çünkü dünyadaki en başarılı organizasyonlardan biri paypal.. Sayelerinde nijeryalı kaçakçıların elinden 3000 liramı kurtardım, ayrıca insanlık hali yanlış veya bozuk bir ürün gönderildiğinde karşınızda bir muhatap bulamayabiliyorsunuz, o yazışmalar mailler ömrünüzden ömür götürüyor, paypal bunların hepsinde aracı oluyor, ve çok başarılı bir müşteri hizmetleri var.. Sizin kötü tecrübeniz ufak bir dalgınlığınıza denk gelmiş sanırım..

Hocam paypal kullanılmaması yönündeki tavsiyenize pek katılmıyorum, çünkü dünyadaki en başarılı organizasyonlardan biri paypal.. Sayelerinde nijeryalı kaçakçıların elinden 3000 liramı kurtardım, ayrıca insanlık hali yanlış veya bozuk bir ürün gönderildiğinde karşınızda bir muhatap bulamayabiliyorsunuz, o yazışmalar mailler ömrünüzden ömür götürüyor, paypal bunların hepsinde aracı oluyor, ve çok başarılı bir müşteri hizmetleri var.. Sizin kötü tecrübeniz ufak bir dalgınlığınıza denk gelmiş sanırım..

Thomann nijeryalı kaçakçı mı? :) Tavsiyem sadece Thomann içindi. Diğer yerler için dediğiniz gibi Paypal güvenli seçenek.

Dostlar selamlar.

Kaç gündür almaya karar verdiğim ampliyi thomandan nasıl alacağımın yollarını bulmaya çalışıyorum ama durum biraz farklı.

Şimdi.

1- Şahsıma ait kredi kartım yok fakat ebeveynlerimden birinin var. Eğer kullanırsam, thomanda verdiğim adres isim soyad bana ait ama ödeme yapılan kart bana ait değil fakat soyadımız aynı olan 1. dereceden kan bağım olan ebeveynim. ( ebebeyn banyosu geldi aklıma bu arada ) Bir sorun teşkil eder mi ? Neticede güvenlik manyağı bir işlemden bahsediyoruz burada. ( Banka çalışanı dahil şifrenizi kimseyle paylaşmayın savı)

2- Diyelim 1. maddede ki durum bir sorun teşkil etmiyor. O halde bu sefer kartta yeterli limit yoksa ( Kart Vakıfbank World kart) Ben elimdeki nakiti bu karta yatırarak amfiyi alacak paraya ulaşıp direk tek çekim yapabilirmiyim ? Yani kendimce kartın limitini manuel olarak yükseltmiş oluyorum. Zeka küpü tiplerin takıldığı ekşi sözlükte bununla ilgili başlık vardı garanti bonus karttan falan bahsetmişler bir çok kişi böyle şeyler yapmış sorun olmamış. Evet bende garantideyken bunu yaptım fakat Bu sefer elimizde Vakıfbank world var. Olur mu olmaz mı bilmiyorum. Bankaya telefon açıp işkillendirmekte istemiyorum açıkçası. Hani belki oluyordur ama çalışanı bana aksini söylemek zorundadır. Gibi gibi.

3- İninal kart çıkarıp öyle halledeyim dedim fakat onun limitide 2000 liraymış, yani toplam 2000 lira yüklediğinizde kartın kullanım ömrü sona eriyormuş. Devam etmek için 2. kart falan almak gerekiyormuş. Birde bölük pörçük bir para yatırma saçmalığı var. Yok tek seferde 300 yok şu bu. Saçma sapan işler işte dediğim gibi.

4- Kredi kartından direk tek çekim olarak çektirsem paypalı işe karıştırmayarak. Vakıfbankın mesela bugün kü döviz kurundan mı ücret hesaplanacak ? Büyük komisyon ve dalavere tuzaklarına düşmek istemiyorum.

5- Paypal ile ilgili belki gözlerden kaçmıştır diye bir bilgi paylaşmak istiyorum. Bu da benden olsun babında ; Şimdi paypal komisyonu diye bir şey aslında yok fakat can acıtıcı şekilde kafalarına göre bir kur belirleme durumları var. Bu durumdan muaf olmak için aşağıda şu paylaştığım fotoda ki gibi paypal hesabı ayarlarınızı yapın. Ve güncel kur üzerinden ya da bankanızın belirlediği kur üzerinden paranız aktarılsın. Bahsettiğim 4 madde de bana yardımcı olursanız minnettar olacağım. Herkese teşekkür ediyorum.

pp.png

Son düzenleme:
Dostlar selamlar.

Kaç gündür almaya karar verdiğim ampliyi thomandan nasıl alacağımın yollarını bulmaya çalışıyorum ama durum biraz farklı.

Şimdi.

1- Şahsıma ait kredi kartım yok fakat ebeveynlerimden birinin var. Eğer kullanırsam, thomanda verdiğim adres isim soyad bana ait ama ödeme yapılan kart bana ait değil fakat soyadımız aynı olan 1. dereceden kan bağım olan ebeveynim. ( ebebeyn banyosu geldi aklıma bu arada ) Bir sorun teşkil eder mi ? Neticede güvenlik manyağı bir işlemden bahsediyoruz burada. ( Banka çalışanı dahil şifrenizi kimseyle paylaşmayın savı)

2- Diyelim 1. maddede ki durum bir sorun teşkil etmiyor. O halde bu sefer kartta yeterli limit yoksa ( Kart Vakıfbank World kart) Ben elimdeki nakiti bu karta yatırarak amfiyi alacak paraya ulaşıp direk tek çekim yapabilirmiyim ? Yani kendimce kartın limitini manuel olarak yükseltmiş oluyorum. Zeka küpü tiplerin takıldığı ekşi sözlükte bununla ilgili başlık vardı garanti bonus karttan falan bahsetmişler bir çok kişi böyle şeyler yapmış sorun olmamış. Evet bende garantideyken bunu yaptım fakat Bu sefer elimizde Vakıfbank world var. Olur mu olmaz mı bilmiyorum. Bankaya telefon açıp işkillendirmekte istemiyorum açıkçası. Hani belki oluyordur ama çalışanı bana aksini söylemek zorundadır. Gibi gibi.

3- İninal kart çıkarıp öyle halledeyim dedim fakat onun limitide 2000 liraymış, yani toplam 2000 lira yüklediğinizde kartın kullanım ömrü sona eriyormuş. Devam etmek için 2. kart falan almak gerekiyormuş. Birde bölük pörçük bir para yatırma saçmalığı var. Yok tek seferde 300 yok şu bu. Saçma sapan işler işte dediğim gibi.

4- Kredi kartından direk tek çekim olarak çektirsem paypalı işe karıştırmayarak. Vakıfbankın mesela bugün kü döviz kurundan mı ücret hesaplanacak ? Büyük komisyon ve dalavere tuzaklarına düşmek istemiyorum.

5- Paypal ile ilgili belki gözlerden kaçmıştır diye bir bilgi paylaşmak istiyorum. Bu da benden olsun babında ; Şimdi paypal komisyonu diye bir şey aslında yok fakat can acıtıcı şekilde kafalarına göre bir kur belirleme durumları var. Bu durumdan muaf olmak için aşağıda şu paylaştığım fotoda ki gibi paypal hesabı ayarlarınızı yapın. Ve güncel kur üzerinden ya da bankanızın belirlediği kur üzerinden paranız aktarılsın. Bahsettiğim 4 madde de bana yardımcı olursanız minnettar olacağım. Herkese teşekkür ediyorum.

47262 eklentisini görüntüle

Hocam;
1)problem olmaz
2) öyle birşey yapamazsın, kartın limiti kadar alışveriş yapabiliyorsun, elindeki nakiti yatırıp limit arttırma mantığı yemiyor :)
3) şahsi fikrim ininal a hiç bulaşma, ki eminim aynı fikirdesin..
4) Hesap kesim tarihi hangi günse o günün doları hesaplanıyor, 1 haftadır onunla uğraşıyorum..
5- Buda benden bonus olsun; o bahsettiğin seçeneği kullanarak bastığım onay butonuna basmaz olaydım :) çünkü o esnada dolar 2.35 idi, o seçenekten dolayı şimdi 2.5 olarak ödeyeceğim, doların inip çıkması elimizde olan birşey değil ama aklınızın bir köşesinde olsun, olurda 2.8 falan olursa hafiften üzülebiliriz, tabi 2.3'e düşerse oda ayrı, risk :)
Saygılar..

5- Buda benden bonus olsun; o bahsettiğin seçeneği kullanarak bastığım onay butonuna basmaz olaydım :) çünkü o esnada dolar 2.35 idi, o seçenekten dolayı şimdi 2.5 olarak ödeyeceğim, doların inip çıkması elimizde olan birşey değil ama aklınızın bir köşesinde olsun, olurda 2.8 falan olursa hafiften üzülebiliriz, tabi 2.3'e düşerse oda ayrı, risk :)
Saygılar..[/QUOTE]

Yani benim bahsettiğim yöntem normal olması gereken kurdan yapacağına daha da yüksek kurdan mı işleme koydu ? Yani ters orantı mı oldu diyorsunuz ?

doların yükselmesi işleri bozdu yani.. o esnada diğer seçeneği seçseydim 2.35den direk tl ye dönüştürüp üzerine - 5/10tl yada nekadar koyuyorsa- komisyon koyup işlemi tamamlayacaktı.. ama bahsettiğiniz seçeneği seçtiğimden dolayı bankaya dolar olarak ödeme yapmak gerekiyor, ve o gün dolar nekadarsa okadardan dönüştürüyor.. yani normal şartlarda dediğiniz seçenek mantıklı, ama düşük ihtimal de olsa bana denk geldiği dolar değişirse yaptığınız alışverişin büyüklüğüne göre zarara girebilirsiniz..

Valla ekçi sözlük ahalisi olsun forum donanım ahalisi olsun ve daha bir çok kişi bu uygulamadan hayli memnun. Bir kaç arkadaşımda öyle. Benim paypal hesabım var ama kullanmıyorum. Tanımlı kredi kartı limiti düşük.

Bu arada ; Finansbank nakit kartı ile tek çekim yaptırdım 813.11 euroyu 2.322.83 lira bana yansıttı. Benim fazla çekilde hesap ettiğim ücret 2293 idi. Kafayı kırıp telefon açtım iptalini falan istedim bayağı veryansın ettim çünkü ödeme yapmadan evvel döne döne 40 kez '' Bakın büyük bir komisyon farkı varsa işlem yapmamam daha doğru olur'' Bana nedir ne değildir söyleyin. Tabi böyle durumlarda klasik bankacı kimliği ve mekanikliğini bilirsiniz. Neyse telefonu kapatıp bir arkadaşla olayı biraz sentezledikten sonra tekrar açıp işleme devam etmek istediğimi söyleyerek iptal durumu ortadan kaldırıldı. Çok canım sıkıldı çok.

bende fazlasıyla memnunum, ama işte bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor..
yaklaşık bir 50 lira koymuş komisyon sanırım.. neyse genel olarak karlı getirebiliyorsanız o açıdan bakmak lazım, hayırlı olsun güle güle kullanın..

11 gün önce yamaha thr10x siparişi verdim.O gün ücret 771 lira olarak göründü 2 gün sonra thomann işlemimi onayladı ve kart sayfama girdiğimde borca 801 lira olarak işlendiğini gördüm.Eğer dediğiniz gibi hesap kesim tarihindeki kur ile hesaplanıyorsa yine artacak mı bu 801 lira ?
Bir de not düşeyim,euro o gün 3.5 üzerinden hesaplansa bile vergisi kargosu dahil türkiye fiyatından ucuza geliyor.

yani tl'ye dönüştürme işlemi yapılmış ve hesabınızda tl olarak görünüyorsa artık değişmez, ama paypal ile alıp @DeePShaDow isimli arkadaşın söylediği gibi alttaki seçeneği seçerseniz hesap kesildiğinde borcunuzu tl olarak göremezsiniz, çünkü çevirme işlemi yapılmamıştır, dolayısı ile ödemeye gittiğinizde ya var ise euro ile ödemenizi yapıcaksınız, yok ise de o esnada euro kaç lira ise ona göre çevirme yapıcaklar, yani o esnada döviz bürosundan döviz alır gibi bankadan döviz alıcaksınız..

Thomann hesabinizdan ürünün fiyatini ürünü postaya verdigi an aliyor siparisi verdiginiz zaman degil, büyük ihtimalle siparisi verdiginiz an ile kargoya verildigi anki kurlar ayni degildi.

Thomann ı bu başlık sayesinde tanıdım. Tek tek sayfaları okumadım ama kısaca şunu sormak istiyorum. Bu sitenin fiyat avantajı hangi ürünlerde var ? Yani gümrük kargo vs gibi riskleri göze almamızı saglayan avantajı hangi ürünlerde genelde ve bu ürünlerde ne kadar bir avantajımız söz konusu? Örnek verılırse ne var mesela ?

Thomann ı bu başlık sayesinde tanıdım. Tek tek sayfaları okumadım ama kısaca şunu sormak istiyorum. Bu sitenin fiyat avantajı hangi ürünlerde var ? Yani gümrük kargo vs gibi riskleri göze almamızı saglayan avantajı hangi ürünlerde genelde ve bu ürünlerde ne kadar bir avantajımız söz konusu? Örnek verılırse ne var mesela ?

Onu da bi zahmet kendin araştır. İhtiyacın olan ürünün Türkiye fiyatına bakarsın. Thomann daha uygunsa alırsın. Thomann'da daha ucuz diye herhangi bir ürün mü alacaksın?

Onu da bi zahmet kendin araştır. İhtiyacın olan ürünün Türkiye fiyatına bakarsın. Thomann daha uygunsa alırsın. Thomann'da daha ucuz diye herhangi bir ürün mü alacaksın?
Ben belli başlı olanları merak ettım. Aklıma en bariz pera fıyatları geldı. Peradakı fıyatlara baktım çok büyük bir fark yoktu. O yuzden boyle bir soru sordum. Acıkcası yazdıgın cümle çok gereksiz olmuş.

Geri