Thomann'dan Alışveriş

Yazmayı unutmuşum ürün 1 günde elime geldi , hiç bir sorun yaşamadım..

Ben de bugün aynı yerden sipariş ettim. Hatta birkaç kez iptal etmek zorunda kaldım siparişi aynı yerden. Hiç sorunsuz ilgilendiler. Her sorunumu telefonda çözmeye çalıştılar.

Ürün elime geçtikten sonra tekrar yazarım buraya. Şu anda söz konusu yerden yaptığım alışverişten memnunum.

Arkadaşlar selam,
İlk elektro gitarımı alacağım ve bütçem 300$ civarı. Thomann'dan Epiphone Les Paul Studio LT ve başlangıç-orta seviye bir amfi ya da Schecter C-6 Deluxe ve bulabildiğim en ucuz amfiyi (orange crush mini gibi) almayı düşünüyorum. Herhangi bir önerisi olan var mı?

O amfiyi yurtiçinden de almayın hocam aşırı kötü bir amfi. Mümkünse bütçe arttırın veya gitardan kısıp daha yüksek model bir şey alın. İkinci elde 300 dolara fena olmayan bir kombin yapabilirsiniz.
hocam amfiye ek vergi koymasalardı Thomanndan harley benton telecaster yanına da marshall code 25 almayı da düşündüm, toplam 300 dolar civarı tutuyor. İlk elektro gitarım olacağı için tarzını pek önemsemiyorum, klasik gitarda metal çalmaktan iyi olur herhalde :)
bütün parayı gitara verip birkaç ay sonra ses kartı veya dediğiniz gibi daha iyi bir amfi alacağım sanırım, vergi işi kafamı karıştırdı biraz

hocam amfiye ek vergi koymasalardı Thomanndan harley benton telecaster yanına da marshall code 25 almayı da düşündüm, toplam 300 dolar civarı tutuyor. İlk elektro gitarım olacağı için tarzını pek önemsemiyorum, klasik gitarda metal çalmaktan iyi olur herhalde :)
bütün parayı gitara verip birkaç ay sonra ses kartı veya dediğiniz gibi daha iyi bir amfi alacağım sanırım, vergi işi kafamı karıştırdı biraz
Aslında siz benim sormak istediğim bi soruyu dolaylı yoldan sormuşsunuz. Ben de ilerde Thomann'dan ses kartı ve akustik gitar almak istiyordum.Ses kartı tıpkı Orange Crush Mini gibi küçük boyutlu olduğu için gitar kutusunun içinde gelecek. Gitarlarda sadece %18 vergi ödendiği için belki memurun gözünden kaçar da aynı oranı öder miyim diye düşünüyorum. Bu arada Epiphone Studio LT'nin Thomann ve Dore fiyatları arasında neden bu kadar fark olduğunu anlamadım çok garip. Neyse, aklınıza hangisi yatıyorsa onu alarak devam edin hocam.

Hocam tam da kafa amfi siparişi verecektim. Getirenler var ekstra bir vergiden söz edilmiyor. Acaba ekstra vergi olayı gümrüktekilerin insafına mı kalmış? Elektronik diye mi sınıflandırılıyor amfiler?

GTIP 8518'e bakın bir de sütunun en sağ tarafına.
Buradan da kapsamına bakabilirsiniz. Buna göre kafa amfi de bu klasmana giriyor.

Gözlerinden kaçmadığı sürece o ek vergi çıkacaktır.

Dostlar ... şansa denk gelmiş birkaç vaka veya tesadüfe fazla anlam yüklemeyin.... Gümrük memurlarının da şerefsiz vampir veya düz gerizekalı olduğunu da düşünmeyin. Evet arada çok denyo veya kötü niyetli olanlar var ama siz karakter analizi yapacağınıza risk analizi yapın, kanuni limitleri aşmadan cebinizden çıkacak nedir onu bilin, hakkınızı arayın ... yok memur görmezse, yok amfi nedir anlamazsa gibi hayali beklentilere fazla prim vermeyin.

Dostlar ... şansa denk gelmiş birkaç vaka veya tesadüfe fazla anlam yüklemeyin.... Gümrük memurlarının da şerefsiz vampir veya düz gerizekalı olduğunu da düşünmeyin. Evet arada çok denyo veya kötü niyetli olanlar var ama siz karakter analizi yapacağınıza risk analizi yapın, kanuni limitleri aşmadan cebinizden çıkacak nedir onu bilin, hakkınızı arayın ... yok memur görmezse, yok amfi nedir anlamazsa gibi hayali beklentilere fazla prim vermeyin.

Hocam çok haklısın da %20 + %18 vergi ile dahi 4800 tl ye gelen kafayı "malum satıcılardan biri" 6000 TL'den satıyor. Hani 5200 civarı bir şey olsa yurtiçi alınır da 1200 TL kar koymak pek hoş değil.

Arkadaşlar merhaba.

İlk gitarımı uzun araştırmalar sonucunda Thomann'dan almaya karar verdim, ne kadar doğru bilmiyorum. SX'lere baktım, ikinci el falan baktım ama yok, olmaz.

🎸 Harley Benton ST-20HSS CA Standard Series Bu gitarı alacağım, kargo ücreti ile ₺1,074 tutuyor. Önceden alışveriş yapanlar yazmışlar falan ama pek anlayamadım. Gitarı aldıktan sonra ne gibi sorunlar çıkabilir? Vergisi nedir? Gümrükte ne gibi sıkıntılar çıkabilir? Ne kadar süre içinde kargom bana ulaşır? Bu benim yurt dışından ilk alışverişim değil ancak öncekilerde gümrük sıkıntısı yaşamamıştım. Biraz kararsızım, yardım ederseniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba.

İlk gitarımı uzun araştırmalar sonucunda Thomann'dan almaya karar verdim, ne kadar doğru bilmiyorum. SX'lere baktım, ikinci el falan baktım ama yok, olmaz.

🎸 Harley Benton ST-20HSS CA Standard Series Bu gitarı alacağım, kargo ücreti ile ₺1,074 tutuyor. Önceden alışveriş yapanlar yazmışlar falan ama pek anlayamadım. Gitarı aldıktan sonra ne gibi sorunlar çıkabilir? Vergisi nedir? Gümrükte ne gibi sıkıntılar çıkabilir? Ne kadar süre içinde kargom bana ulaşır? Bu benim yurt dışından ilk alışverişim değil ancak öncekilerde gümrük sıkıntısı yaşamamıştım. Biraz kararsızım, yardım ederseniz sevinirim.
'Thomann'dan Alışveriş' konusundaki mesaj Thomann'dan Alışveriş

Geri