Thomann'dan Alışveriş

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda Almanyadan kuzenim gelicek kendi arabasıyla. Gelirken de mikrofon, ses kartı ve referans kulaklık getirtmek istiyorum. Gümrükte sıkıntı çıkar mı bu saydığım ürünler için acaba bilgisi olan var mıdır ?
Şahsi ürün olacağı için olmaz ama gelmeden kutularını açsa iyi olur. Yani getirip satıcakmış gibi görünmesin.

Herkese merhaba konuyla alakalı tamamen bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
1 ay sonra Thomann sitesinden ev stüyomu kurmak için paket halinde sipariş vereceğim ve içerik olarak ürünler :
Rode nt2-A condenser microfon 232 euro
Beyerdynamic DT-770 PRO 250 OHM kulaklık 108 euro
JBL 305 P AKTİF REFERANS MONİTOR 2 ADET 200 euro
Focusrite scarlett 8i6 3. nesil ses kartı 206 euro

Kargo ücreti ile birlikte ortalama 800 euro tutuyor : 8000 tl
Sorum şu İnternetten vergi ve ötv hesaplama sayfasından 2021 güncel hesaplama yaptıgımda toplam vergi ve ötv toplamı ile birlikte 11.500 tl gibi ortalama bir fiyat elde ettim bu fiyat sizce doğrumudur daha önce bu şekilde paket alan oldumu ? Vergi %18 -- ötv %20 yani toplam %38 ile elde ettiğim fiyat budur hepsinin toplamını hesapladım ben ama ayrı ayrı ötv veya vergi koyulma ihtimalinde yine elde ettiğim fiyat aynı olur mu ? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa kendisine benden 1 adet kayıt hediye :) Herkese başarılar ve şimdiden hayırlı bayramlar dilerim sağlıkla kalın.

Herkese merhaba konuyla alakalı tamamen bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
1 ay sonra Thomann sitesinden ev stüyomu kurmak için paket halinde sipariş vereceğim ve içerik olarak ürünler :
Rode nt2-A condenser microfon 232 euro
Beyerdynamic DT-770 PRO 250 OHM kulaklık 108 euro
JBL 305 P AKTİF REFERANS MONİTOR 2 ADET 200 euro
Focusrite scarlett 8i6 3. nesil ses kartı 206 euro

Kargo ücreti ile birlikte ortalama 800 euro tutuyor : 8000 tl
Sorum şu İnternetten vergi ve ötv hesaplama sayfasından 2021 güncel hesaplama yaptıgımda toplam vergi ve ötv toplamı ile birlikte 11.500 tl gibi ortalama bir fiyat elde ettim bu fiyat sizce doğrumudur daha önce bu şekilde paket alan oldumu ? Vergi %18 -- ötv %20 yani toplam %38 ile elde ettiğim fiyat budur hepsinin toplamını hesapladım ben ama ayrı ayrı ötv veya vergi koyulma ihtimalinde yine elde ettiğim fiyat aynı olur mu ? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa kendisine benden 1 adet kayıt hediye :) Herkese başarılar ve şimdiden hayırlı bayramlar dilerim sağlıkla kalın.

Bizde KDV'nin ÖTV'sini aldıkları için yüzde hesaplanırken yüzdelik birimler toplanmaz birbiriyle çarpılır. O yüzden toplam vergi oranı yaklaşık %42 olacak.

Arkadaşlar herkese selamlar,
Yakın zamanda thomann üzerinden bir fender telecaster sipariş etmeyi düşünüyorum. Türkiye'ye fender getirtilmiyor gibisinden şeyler gördüm bunun doğruluğu nedir yakın zamanda sipariş etmiş birisi benimle iletişime geçebilir mi rica etsem. :)

Merhaba ben anfi sipariş ettim kargoyu nasıl takip edebilirim,tahminen ne kadar sürer gelmesi izmirde yaşıyorum ve gümrük olayı nedir ?
Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kargo yola çıkınca size bir onay epostası gelir, orada takip numarası olur.

Gelme süresi posta ve gümrüğün yoğunluk durumuna göre değişir. 2 hafta da olabilir 6 hafta da.

Normal şartlarda urin kapınıza gelir, fatura bedeli üzerinden nakit olarak vergi bedelini ödersiniz. Fakat, bazı durumlarda pakette faturayı bulamama veya ürünün niteliği ya da fiyatı konusunda ikna olmama durumu olabilir. O zaman sizi ürününüzü teslim almanız için gümrüğe çağırırlar. İzmir'deyseniz, Bayraklı Ptt'ye gidersiniz.

Hangi şehirin gümrüğüne gittin ben izmirdeyim ve sonuç ne oldu ?
Ankaradayım. Bu 2. Gümrüğe çağırılışım.
Elektronik bateri ve floyd rose saddle set aldım sadece %18 vergi hesaplandı.

ancak bayağı sorguladılar. Bu ne , ne işe yarıyor, profesyonel misiniz, ne iş yapıyorsunuz vs vs gibi kutuyu açıp baktılar anlamayınca fotoğraftan gösterdim ne olduğunu.
Nedir son durum acaba?

Amfilerde vergi halen %18 + 20 mi? Yanılmıyorsam aşağı yukarı böyleydi ama sadece %18 ödeyenler de var sanırım. Alırsak ne ödeyeceğiz anlayamadım açıkcası..

Emin olmamakla birlikte eğer kafa amfiyse yani içinde hoparlör bulunmuyorsa KDV dışında ek vergi çıkmayabiliyor galiba. Biraz da memurun insafına bağlı gibi.

Hoparlör olup olmamasının bir önemi yok. Ben aldım ödedim. Ses yükseltici olması yetiyor memurun dediğine göre. Tabi ki gözden kaçıp geçebilir de. Ama Ankara'da affetmiyorlar :)

Geri