Thomann'dan Alışveriş

Thomann'dan gitar getirten var mı? Sıkıntı oluyor mu? Zuhal'den almak istediğim gitar için 15 ay süre veriyorlar. Altı üstü Fender offset bir gitar, seri üretim yani. Ya konuştuğum çalışan bilmiyordu konuyu ya da olay gerçekten trajik boyutlara varmış durumda.

Thomann'dan Fender sipariş edilemiyor ama alternatiflere bakacağım. Fakat gitar kargolamaları nasıl sağlam mı en ufak bir fikrim yok. Tecrübesi olan fikir verirse sevinirim.

Forumda alanların unboxing postları var aramanız lazım, paketlemeden hiç kaçmıyorlar, köpük, karton,naylon vs ben gitar alsam arada kalmazdım açıkcası ayrıca aynı kutudan 3 gitar çıktı ingiltere'ye giden kargo sapasağlam

bu da almanya(sanırım almanya içi kargo):

sanırım yurtdışına daha çok özen gösteriyorlar hali ile. Yani, her zaman kargoda başına bir şey gelme ihtimali var ama bu 10 kargoda 1 filandır thomann için bu da bence göze alınabilir bir risk.

Merhaba arkadaşlar. Daha önce konuşuldu mu bilmiyorum, ancak thomann’dan 30 kg ve üzeri ağırlıktaki ürünler için sipariş vermenin bir yolu var mıdır? Bir arkadaşımız için elektronik davul alacağız, fakat ağırlık limiti gündeme geliyor. Tecrübe veya bilgi sahibi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyorum. Şimdiden yanıt için teşekkürler.

Evet, kur düşükken bakıp da almadığım için kendimi kamçılıyor muyum? Hem de nasıl. Fakat beklersem olumlu herhangi bir değişim olacağına inanmadığım için aldım.
Son 2 aydır çevremdeki herkese ısrarla bilgisayar, telefon, TV ve bilimum elektronik ihtiyaçlarınızı acilen halledin hatta ihtiyaç değil de kararsızsanız bile alın diyordum. Yarıdan fazlası dinledi beni. Malı bulup da alabilenler mutlu, teşekkür ediyorlar. Hele de kur 9'larda iken QLED'leri laptop'ları çeken arkadaşlarım şeyh ilan etti beni. Kendim de epey eksik giderdim. Yine de benim de ya bakarız diye sallayıp şimdi parasını versem bile YOK olan cihazlar var.

Son 2 aydır çevremdeki herkese ısrarla bilgisayar, telefon, TV ve bilimum elektronik ihtiyaçlarınızı acilen halledin hatta ihtiyaç değil de kararsızsanız bile alın diyordum. Yarıdan fazlası dinledi beni. Malı bulup da alabilenler mutlu, teşekkür ediyorlar. Hele de kur 9'larda iken QLED'leri laptop'ları çeken arkadaşlarım şeyh ilan etti beni. Kendim de epey eksik giderdim. Yine de benim de ya bakarız diye sallayıp şimdi parasını versem bile YOK olan cihazlar var.
Orası öyle. Kur 6 civarındayken Mac mini, rodecaster pro ve ekran almıştım. Şimdi olsa mümkün değil. Bu yukardakini de zaten headrush 112 fiyatına bakıp bir de o fiyatlarla dahi stoklarda olmadığını görünce aldım. Fakat ne mutlu bize Çin modelini benimsemişiz. Çok değil 3-5 yıla bu ürünleri zaten yerel olarak üretiriz.

Bu kurlarla amfi falan yok artık.. VST neyinize yetmiyor? ☺️
şu cümlenin altına imzamı atarım. Zaten 6 aydır amfimde ufak bir elektrik arızası var diye kullanmıyordum, onun yerine beleş VST kullanıyordum. Şu artışlardan sonra hiç yanaşmam amfi işine. Yaptırıp satacağım hatta benim komboyu. Paralı VST'lerin de fiyatları baya arttı ama o kötü oldu. En azından black friday gibi günlerde %50 gibi bir indirimle alınabiliyor VST'ler almak istersem.

Thomann başlığı sulanmasın ama amfinin yeri ayrıdır yahu ... solid state veya modelleme amfileri yerine bilgisayara geçmek bir derece ama lambalı hala candır.
Amerika'dayken bir ara Cadillac STS 3.6 litre V6 300HP kullanmıştım, sadece gaza abanıp o höarr sesi için bile kullanılır, öyle bir keyif. Hele arkadaşın V8 Challenger'ı vardı ... yani seks mi bu mu deseler ... öyle bir keyif :) ...... ama gerçek hayatta pratik mi değil, ne yakıt dayanır ne yol var öyle höarrr yapacak. Hele Türkiye'de. İşte şu an VW kullanmam gibi :)

Ya orası ayrı zaten de...Günümüz apartman koşullarında amfi kesinlikle bir lüks haline geldi benim için..Tabi benim için bu, forumda hala evinde 4x12 kabinle lambalı amfi kullanan görüyorum fotolardan, eğer üzerine dantel serilmiyorsa o aletlerin büyük şans o arkadaşlar için :)

Geri