Thomann'dan Alışveriş

Bu düzenlemeden önce Amerika postam üzerinden birkaç parça oyuncak alan arkadaşım oldu. İki-üç sefer alışveriş yaptı hiçbir sıkıntı yaşamadığını söyledi. Fakat bizim için durum ne olur bilemiyorum denemek lazım. Biraz konu dışı olacak ama internette aradım, bulamadım. yamaha Thr5 v2 İle ilk versiyon arasındaki fark nedir acaba? İnternette araştırdım lakin bulamadım. Cangöz müzikte ilk versiyonu yaklaşık 7000 TL. Reverb Üzerinde 210 $. Vergileri ile falan hesap edersek 320 $’a denk geliyor. O da yaklaşık 6000 TL. Sizce can gözden alıp ilk versiyonu mu kullanmalı yoksa ikinci versiyon almaya değer mi?

Bu düzenlemeden önce Amerika postam üzerinden birkaç parça oyuncak alan arkadaşım oldu. İki-üç sefer alışveriş yaptı hiçbir sıkıntı yaşamadığını söyledi. Fakat bizim için durum ne olur bilemiyorum denemek lazım. Biraz konu dışı olacak ama internette aradım, bulamadım. yamaha Thr5 v2 İle ilk versiyon arasındaki fark nedir acaba? İnternette araştırdım lakin bulamadım. Cangöz müzikte ilk versiyonu yaklaşık 7000 TL. Reverb Üzerinde 210 $. Vergileri ile falan hesap edersek 320 $’a denk geliyor. O da yaklaşık 6000 TL. Sizce can gözden alıp ilk versiyonu mu kullanmalı yoksa ikinci versiyon almaya değer mi?
V2 ile II farklı konu. Bir ara v2 çıktı sonra tüm seri II (yani 2) adıyla yenilendi. THR için forumda inceleme yazım var aratabilirsin. THR5 yerine her zaman büyük abilerini tercih ederim. 10X mükemmel tekrar ediyorum mükemmel alet. THR10II var bende şu an o da mükemmel.

V2 ile II farklı konu. Bir ara v2 çıktı sonra tüm seri II (yani 2) adıyla yenilendi. THR için forumda inceleme yazım var aratabilirsin. THR5 yerine her zaman büyük abilerini tercih ederim. 10X mükemmel tekrar ediyorum mükemmel alet. THR10II var bende şu an o da mükemmel.
Ben taşıması biraz daha kolay diye thr5 almayı düşündüm. Yazınızı okudum daha önce. Thr5 ile ilgili bilgi göremediğim için sordum aslında. Teşekkür ederim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Thr10x bulmak imkansız gibi. Bayağı bir karıştırıyorum bir saattir bulamadım :) thr10II sadece adaptörle çalışıyor diyebiliyorum. Harici pil takamıyoruz galiba yanlış bilmiyorsam. Ben hem taşıması kolay olduğu için, hem de iş yerinde falan pille çalıştırma kolaylığından dolayı thr5 almayı düşünüyordum. Thr10II higain İçin iyi midir? Şu anda dore müzikte var görünüyor.

Geçtiğimiz aylarda yurtdışından arkadaşların valizinde simracing direksiyon ve pedal seti getirttim bir sorun yaşamadım. İkisi de 450 euro üzerindeydi, hatta direksiyon kutusu açılmamış haldeydi. Bu nedir diye soran eden olmamış.
Bir de Amazon Amerika'dan 145 dolarlık bir sipariş verdim. Kargoyla birlikte 190 euroyu buluyordu ama bir sorun olmadı.

Geçtiğimiz aylarda yurtdışından arkadaşların valizinde simracing direksiyon ve pedal seti getirttim bir sorun yaşamadım. İkisi de 450 euro üzerindeydi, hatta direksiyon kutusu açılmamış haldeydi. Bu nedir diye soran eden olmamış.
Bir de Amazon Amerika'dan 145 dolarlık bir sipariş verdim. Kargoyla birlikte 190 euroyu buluyordu ama bir sorun olmadı.

Amazon değil de Thomann olsa muhtemelen gümrüğe çağırırlardı herhalde. Ben de Amazon'dan sipariş verdim direkt kapıya teslim eder onlar.

Arkadaşlar merhaba
Bende Almanya dan gelen arkadaşıma Twin reverb getirtmeyi düşünüyorum. Son 20 sayfayı okudum. Kendi enstrumanım/ekipmanım diyerek içeri sokturtmayı düşünüyorum ama ağırlık 29kg valiz vs içinde gelirken sıkıntı olur mu?

bazı ürünler amazon kendisi değil başka satıcı olabiliyor.. o da TR göndermiyor olabilir... bana usa amazon'da oluyor bazen ama açıkça yazar bu ürün sizin ülkenize gönderilmez vs gibi...

Hocam ithalat depozitosu ve kargo dahil her türlü ücreti gösteriyor siparişi vermeden, satıcı da amazon germany olarak görünüyor.

Malesef iki sefer siparişi iptal ettiler ve hiçbir açıklama yok gelen mailde vs.

5FF76423-BAA0-4739-B88F-F386CAAB4205.jpeg

bazı ürünler amazon kendisi değil başka satıcı olabiliyor.. o da TR göndermiyor olabilir... bana usa amazon'da oluyor bazen ama açıkça yazar bu ürün sizin ülkenize gönderilmez vs gibi...

Önemli olan shipping aslında. Amazon ship ediyorsa satıcı başkası olsa bile kapıya gelir. Shipping’i Amazon dışında olan bir yerden alışveriş asla yapmam, en sakatı o olur.

150 euro üzeri alışverişlerde vergisini ödemek isteseniz bile "yeni posta gümrüğü uygulaması yüzünden" alamazsınız.

Haklı olabilirsiniz, çünkü seymour duncan black winter (köprü) siparişi geçtim ve otomatik iptal olmadı. İthalat depozitosu dahil 2.200 TL o da 120 euro civarı yapıyor. Satıcı aynı bu arada, Amazon Germany.

8EB37835-A88E-43AC-9B38-14EC328CD7F4.jpeg

Namussuz blackouts içimde kaldı :)

Geri