Thomann'dan Alışveriş

Yedek parça alsam gumruk problemi olur mu acaba bi parçadan 3-4 tane olacak ve ticari sayılmasından endişe ediyorum.
Bu biraz ne alacağınıza bağlı bir durum. Gitar teli ve potans almıştım. Daha kapıda vergi ödeme durumu tam oturmamıştı. 10ar taneden 2 set gitar teli ve potanslar almıştım. Ne yapacaksın bu kadar teli diye sormuşlardı, müzisyen olduğumu ve neredeyse haftada bir tel değiştirdiğimi söylediğimde tamam diyip teslim etmişlerdi.

Yasal olarak benim ürünlerimin geçmesi lazım gümrükten. Bu arada ben kargomu nasıl takip edeceğim? Bana mail attılar ama herhangi bir takip numarası gönderilmedi. Acaba henüz kargoya verilmemiş olabilir mi?

3 kelime? Evli mutlu çocuklu? Birde o deyim 2 kelime değil miydi? :D

"Bu mal ticari" :D

Muayene memuru bunu dedikten sonra 3 tane seçeneğiniz var:

1) Ticari olmadığına kendinizin kullanacağına inandırmaya çalışın
2) Çok daha fazla masraf ödeyip normal ithalat prosedürü ile alacağınızı söyleyin
3) İyi günler diyip mekanı terk edin ve alışveriş yaptığınız yerle geri iade şartlarını konuşun

Veeeee şu cümleler yukarıdaki seçeneklerden değil:

1) Yasal hakkın yok (Çatır çatır var acı tecrübeler ile sabit)
2) Sen benim kim olduğumu çok büyük ihtimal bilmiyorsun (Gümrük muayene memurları inanılmaz katıdır)
3) erıorıusıdurtvhsıorucanyoıtvunctmuı (Böğürmenize gerek yok, kararını verdiklerinde geri dönmezler)

Thomannda deri gitar askısı ve belki de bir iki jack alabilirim. Kargo ortaklığı arayan arkadaşlar var ise konuşalım, bölüşelim kargoyu. Şöyle 3-5 kişi olursak benimde almama değer böylece. 30 euro kargo parasını bir askı için doğal olarak veremem.

Bugün itibariyle ürünümün yola çıkışı üzerinden tam 1 ay geçti. 80 Günde devri alem!
b
benim de alağı yukarı aynı zamanda ısmarladığım bir kargom var gelmeyen. Thommanna bu durum normal mi diye sordum 4 gün önce. cevap olarak şunlar söylendi: paket şuan "lost in transit" görünüyor. DHLye parsel sorgulaması için başvuru yaptık cevap bekliyoruz. para iadesi veya tekrar yollama gibi konular daha sonra sizinle belirlenecektir. Zorunlu bir bekleme süresi var ondan önce birşey yapamıyoruz. bazen kargoların EU harici bir ülkeye varışı 3/8 hafta arası tutabiliyor.vs vs

IMG_3021.PNG

b
benim de alağı yukarı aynı zamanda ısmarladığım bir kargom var gelmeyen. Thommanna bu durum normal mi diye sordum 4 gün önce. cevap olarak şunlar söylendi: paket şuan "lost in transit" görünüyor. DHLye parsel sorgulaması için başvuru yaptık cevap bekliyoruz. para iadesi veya tekrar yollama gibi konular daha sonra sizinle belirlenecektir. Zorunlu bir bekleme süresi var ondan önce birşey yapamıyoruz. bazen kargoların EU harici bir ülkeye varışı 3/8 hafta arası tutabiliyor.vs vs

93239 eklentisini görüntüle
Thomann da son durum bu: "The goods are being processed for export into the destination country."

evet belki kargo şirketi bilerek geciktiriyor olabilir. bende her zaman kalkar kalkmaz ptt'nin sitesine girip bakiyorum durum hep ayni. DHL ile görüşsek işe yara mı acaba...paketin nerde olduğuda belli degil cunku almanyadan buraya gelmesi uzun sürmez normalde

Geri