Thomann'dan Alışveriş

Açıkcası bunu gidip elden alırsanız 950-1000 liraya falan verir çünkü gitti gidiyor %15 gibi bi komisyon alıyor. Denizli Konya'ya çok uzak değil gidip görüp alın ürün sıfır olduktan sonra thomanndan gelende garanti dışı olacak hiçbir fark yok satan arkadaş bu malların gümrük malı olduğunu yazmış büyük ihtimalle gümrükte kaybolan mallardan bunlar yıl sonunda THY tarafından ihaleyle verilir öyle almış olsa gerek. Her halükarda 450-500 lira kar edeceksiniz. Thomanndan bu amfiyi almak çok saçma Ankara'ya gitseniz thomann fiyatına alırsınız zaten olmadı madem 500 lira fazla vermeyi göze alabiliyorsunuz 100-150 daha verin Türkiye'de internetten alın.thomandan kaç günde geleceği belli değil 45-50 gündür bekleyenler var bide gelince bi yerinde kırık çatlak olsa iade süreci yenisinin gelmesi bunları göze alabiliyorsun ama Denizli'de 1000 liraya sıfır satılan (2.el olsa bile ne farkeder) ürün için risk diyorsunuz Benin düşüncem budur. Kesinlikle size gidin alın falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın ben yerinizde olsam böyle düşünürdüm :)
hocam senle birlikte @xenrunner ve @Yetgin e de yanıt vereyim. Dediğiniz şeyler cidden mantıklı geldi ve satıcıya mesaj attım 2 gün önce. Ancak hala geri dönüş yapmadı. Bugün tekrar mesaj attım bakalım nolacak. Denizli'ye de gitmeye gerek yok diye düşünüyorum. İndirim çeki, bkm express falan derken ürün zaten 1000 tl'ye geliyor :) inşallah düzgün bir açıklama yazarsa alacağım amfiyi. Teşekkür ederim hepinize :)

hocam senle birlikte @xenrunner ve @Yetgin e de yanıt vereyim. Dediğiniz şeyler cidden mantıklı geldi ve satıcıya mesaj attım 2 gün önce. Ancak hala geri dönüş yapmadı. Bugün tekrar mesaj attım bakalım nolacak. Denizli'ye de gitmeye gerek yok diye düşünüyorum. İndirim çeki, bkm express falan derken ürün zaten 1000 tl'ye geliyor :) inşallah düzgün bir açıklama yazarsa alacağım amfiyi. Teşekkür ederim hepinize :)
Sakın havaleyle falan alma hani nakit 900-850ye vereyim falan derse sen yinede get de

Selamlar herkese, Yamaha THR10C amfi almak istiyorum. Bu amfiyi isteme sebebim, hem elektro için hem de flat pozisyonda bas gitar için de uygun bir pratik amfisi olması ve sadece ev kullanıcısı olmam, büyük amfiler için müsait ortamımın olmaması vs. Şu an Thomann üzerinden vergi + kargo ile (dolar seviyesi bugünün kuru ile 3,80 TL) hesaplayınca 1300 TL'e geliyor. Do-Re'de ise 1800 TL nakit fiyatı. 2-3 yukarıdaki postta teslim tarihindeki kur ile vergi ödemesi yapıldığı söylendi. Ancak alım yaptığımız tarihteki kur olması gerekmiyor mu? Bu işte bir gariplik yok mu? Bir de aradaki 500 TL'e değer mi? Yani dolar artışta, bu gidişle aradaki farkı kapatacak gibi de duruyor. 1 ay gibi bir sürede ürün elime ulaşırsa ve doların bu hızına bakılırsa kapatacak da. Ne yapacağıma karar verememek kötü bir durum... 500 TL'e değer mi diye düşünüyorum ama şu an tez dönemine girdiğim ve akademi kasmaya çalıştığım için para kazandığım işlerden ayrıldım, boştayım, grubu bile dondurduk.

Selamlar herkese, Yamaha THR10C amfi almak istiyorum. Bu amfiyi isteme sebebim, hem elektro için hem de flat pozisyonda bas gitar için de uygun bir pratik amfisi olması ve sadece ev kullanıcısı olmam, büyük amfiler için müsait ortamımın olmaması vs. Şu an Thomann üzerinden vergi + kargo ile (dolar seviyesi bugünün kuru ile 3,80 TL) hesaplayınca 1300 TL'e geliyor. Do-Re'de ise 1800 TL nakit fiyatı. 2-3 yukarıdaki postta teslim tarihindeki kur ile vergi ödemesi yapıldığı söylendi. Ancak alım yaptığımız tarihteki kur olması gerekmiyor mu? Bu işte bir gariplik yok mu? Bir de aradaki 500 TL'e değer mi? Yani dolar artışta, bu gidişle aradaki farkı kapatacak gibi de duruyor. 1 ay gibi bir sürede ürün elime ulaşırsa ve doların bu hızına bakılırsa kapatacak da. Ne yapacağıma karar verememek kötü bir durum... 500 TL'e değer mi diye düşünüyorum ama şu an tez dönemine girdiğim ve akademi kasmaya çalıştığım için para kazandığım işlerden ayrıldım, boştayım, grubu bile dondurduk.
Thomann üzerinden alışveriş yapacaksanız Euro üzerinden hesaplama yapmanız gerekiyor. Vergi ödemesini devlete yaptığınız için teslim tarihindeki kur üzerinden yapmanız kadar doğal bir durum yok. Sonuçta ürünü Euro olarak alıyorsunuz. Vergisini de Euro karşılığı kur üzerinden ödemiş oluyorsunuz.

Thomann üzerinden alışveriş yapacaksanız Euro üzerinden hesaplama yapmanız gerekiyor. Vergi ödemesini devlete yaptığınız için teslim tarihindeki kur üzerinden yapmanız kadar doğal bir durum yok. Sonuçta ürünü Euro olarak alıyorsunuz. Vergisini de Euro karşılığı kur üzerinden ödemiş oluyorsunuz.
Afedersiniz, hesaplarken Euro üzerinden hesaplayıp yazarken dolar diye belirtmişim. :) Dalgınlığıma gelmiş.

Rica ederim. Bence aradaki farkın kapanması mümkün değil. Neden derseniz doların Euro karşısında değeri artmıyor. Bence 500 TL fark iyi bir fark ama yine de karar sizin.

Bana da öyle geliyor, 500 TL iyi bir para. Ama önce bir Do-Re ile görüşeyim, nakit alımda yapılabilecek bir şey olursa, uygun bir fiyat olma durumu olursa tabi ki Do-Re'den alırım. Olmazsa da kısmet der, Thomann'a yönelirim.

siteye üye olmadan bir mikrofon siparişi verdim.kredi kartım ile.ödemesini yaptım fakat alışveriş ile ilgili bir mail gelmedi.sonra da iletişime geçebilmek için üye olup alışveriş yaptığımı ve bilgisini almak istediğimi sordum fakat cevap yok.bu soru cevap ilişkisi biraz yavaştan ilerliyormuş okuduğum kadarı ile ama bu alışveriş maili gelmemesi canımı sıkmadı değil.

www.andertons.co.uk kargo fiyatları gayet uygun ve UPS ile baya hızlı bir şekilde elinize ulaşıyor. 2.el bölümü de mevcut, aynı thomann.de gibi alışveriş sepetinde ürün gönderimini Türkiye yapınca VAT düşüyor. Gümrük vergisi için UPS sizinle iletişime geçip bir vekaletname doldurup yollamanızı istiyor daha sonra verdikleri bir hesaba gümrük vergisini ödüyor ve ürünün gelmesini bekliyorsunuz. Hız olarak şöyle söyliyim Salı gecesi sipariş verdiğim ürün aynı haftanın Cumartesi sabahı elime geçmişti.
Adamlar gerçekten muhteşem çalışıyor. Akşam üzeri verdiğim sipariş ertesi gün sabah İstanbul'a geldi. Üstelik Almanya aktarmalı. Adamlar gece bile çalışıyor. Bir de Gümrük olayı olmasaydı... Neyse sanırım o da 2-3 gün sürecek. Bu arada kargo ücreti yaklaşık 60 TL. Sanırım 75 Euro altındaki ürünleri 2-3 gün içinde teslim olur.

48 günde devri alem Thomann maceram sonrası bir de Andertons'dan sipariş vereyim dedim. Sipariş tam 4 gün içerisinde elime ulaştı. Bu arada 3 günü gümrük işlemleriyle geçti. :)
Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Ben de Andertons'u inceledim biraz,almak istediğim amfinin vat'sız fiyatı thomann'ın vat'sız fiyatına kıyasla daha ucuz.Sizde de öyle miydi?Aldığınız ürünün ağırlığı ve ödediğiniz shipping masrafı ne oldu?

Edit : Bir önceki mesajınızda yazmışsınız kargo masrafını,pardon! :)

Herkese selamlar forum ailesi. Malumunuz üzeri bu başlık altında kırk üç gündür gelmesini beklediğim gitarımın nihayet iptaline karar verdim. Sebebi de thomannın 2017'de yürülüğe giren bir yasa gereği sertifika almayı beklemesi oldu. Bu süre üç haftayı bulabilir dediler. Zaten kırk üç gündür bekliyorum üç hafta sertifika alsalar en iyi ihtimalle üç haftada gitarım elime ulaşsa sanırım ben o zamana kadar gitar çalmayı çoktan unutmuş olurum. Yalnız şöyle bir durum var. Para iadesi istedim. Farklı bir hesaba yatırmalarını rica ettim. Güvenlik sebebiyle sadece ödeme yaptığım karta iade edebileceklerini söylediler ki bu gayet iyi bir şey aslında. Fakat iki hafta önce başıma gelen steam dolandırıcılığı sebebiyle ödeme yaptığım kredi kartımı iptal ettirdim. Şimdi thomann eski kart bilgilerime iade yapsa ben bu parayı yeni kartımla çekebilir miyim , çekemezsem ne yapabilirim ? Zaten yavaş işleyen bir müşteri hizmetleri varken onlardan bir cevap almayı ummuyorum inşallah buradan bir çözüm bulabilirim. Bu arada kargosu gelen herkese güle güle kullanmak nasip olsun, bana kısmet değilmiş :)

Herkese selamlar forum ailesi. Malumunuz üzeri bu başlık altında kırk üç gündür gelmesini beklediğim gitarımın nihayet iptaline karar verdim. Sebebi de thomannın 2017'de yürülüğe giren bir yasa gereği sertifika almayı beklemesi oldu. Bu süre üç haftayı bulabilir dediler. Zaten kırk üç gündür bekliyorum üç hafta sertifika alsalar en iyi ihtimalle üç haftada gitarım elime ulaşsa sanırım ben o zamana kadar gitar çalmayı çoktan unutmuş olurum. Yalnız şöyle bir durum var. Para iadesi istedim. Farklı bir hesaba yatırmalarını rica ettim. Güvenlik sebebiyle sadece ödeme yaptığım karta iade edebileceklerini söylediler ki bu gayet iyi bir şey aslında. Fakat iki hafta önce başıma gelen steam dolandırıcılığı sebebiyle ödeme yaptığım kredi kartımı iptal ettirdim. Şimdi thomann eski kart bilgilerime iade yapsa ben bu parayı yeni kartımla çekebilir miyim , çekemezsem ne yapabilirim ? Zaten yavaş işleyen bir müşteri hizmetleri varken onlardan bir cevap almayı ummuyorum inşallah buradan bir çözüm bulabilirim. Bu arada kargosu gelen herkese güle güle kullanmak nasip olsun, bana kısmet değilmiş :)
Çok geçmiş olsun,umarım en yakın zamanda sorununuz düzelir.
Steam üzerinden nasıl dolandırıldınız peki?Ben de aktif kullanıyorum steam'i.

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Ben de Andertons'u inceledim biraz,almak istediğim amfinin vat'sız fiyatı thomann'ın vat'sız fiyatına kıyasla daha ucuz.Sizde de öyle miydi?Aldığınız ürünün ağırlığı ve ödediğiniz shipping masrafı ne oldu?

Edit : Bir önceki mesajınızda yazmışsınız kargo masrafını,pardon! :)
Kesinlikle her konuda Andertons daha iyi... Aslında olay UPS farkı :)

Geri