Thomann'dan Alışveriş

Thomann'dan mecburen (bir önceki siparişim 45 günde geldi. Bu arada Andertons'dan 3 ayrı siparişim her biri 4 günde geldi) vermiş olduğum siparişimden 20 gündür ses seda yok. :penguin:Yeni bir rekora mı koşacağız...bunu bize zaman gösterecek :D

Merhaba değerli forum üyeleri, Mayıs sonu gibi İsviçre'ye gideceğim ve thomann'dsn almak istediğim bir kaç ürün var kargo ücreti almadıkları için. Şimdi thomann İsviçre'ye gönderdiği ürünlerden vergi almıyor Türkiye'ye yaptığı gibi (İsviçre'de AB'ye üye değil.) Benim sorum şu, İsviçre'nin gümrük muafiyetinin ne kadar olduğu ve o miktarı aşınca ne kadarlık bir gümrük vergisi ödenmesi gerektiği?

Thomanndan almak yerine isviçre yerel mağazalarına bakmanı öneririm.Ancak bildiğim kadarıyla sen zaten o ülkenin vatandaşı olmadığın için çıkışta ödediğin vergileri alabiliyorsun(bir başkasının yalancısıyım)

Yurt dışından alışveriş yaparken üst kilo sınırı 30 kg idi değil mi?

Şu aleti bayadır araştırıyorum, burada 2700 TL, yurt dışından vergi + kargo dahil 250 pound (~1100 TL) gibi bir fiyatı var. Ancak ürün 31 kg. :(

Eden EM275 4 Channel 150w Multi Purpose Wedge Shape Amp | Andertons

Hoparlörlü ürünlere kdv haricinde ÖTV de çıkarıyorlarmış diye biliyorum. Sipariş öncesinde araştırsanız iyi olur. Hatta hoparlör başına ötv ödendiğini de duydum. ÖTV miktarı da %20'ymiş.

Şuradan bakın: http://www.turmob.org.tr/arsiv/mbs/pratikBilgiler/10_otv_oranlari.pdf

Yurt dışından alışveriş yaparken üst kilo sınırı 30 kg idi değil mi?

Şu aleti bayadır araştırıyorum, burada 2700 TL, yurt dışından vergi + kargo dahil 250 pound (~1100 TL) gibi bir fiyatı var. Ancak ürün 31 kg. :(

Eden EM275 4 Channel 150w Multi Purpose Wedge Shape Amp | Andertons
Evet, sınır 30 kg. Eğer 30 kg.'ı aşarsa PTT ile dağıtıma göndermiyorlar, senin gidip alman gerekiyor. Detayları UKİM'in [email protected] adresine eposta göndererek sorabilirsin.

Hoparlörlü ürünlere kdv haricinde ÖTV de çıkarıyorlarmış diye biliyorum. Sipariş öncesinde araştırsanız iyi olur. Hatta hoparlör başına ötv ödendiğini de duydum. ÖTV miktarı da %20'ymiş.

Şuradan bakın: http://www.turmob.org.tr/arsiv/mbs/pratikBilgiler/10_otv_oranlari.pdf

Teşekkürler. ÖTV'de varsa şöyle oluyor. 1100 TL oluyor size 1300 TL civarı. Yine buradaki satış fiyatının yarısı kadar. 2600-2700 TL nereye, 1300 TL nereye. :)

Evet, sınır 30 kg. Eğer 30 kg.'ı aşarsa PTT ile dağıtıma göndermiyorlar, senin gidip alman gerekiyor. Detayları UKİM'in [email protected] adresine eposta göndererek sorabilirsin.

Teşekkür ederim, ben bir sorayım. Eğer ürün geliyor da dağıtıma çıkmıyorsa yine iyi. Gider alırım.

Bu arada ürün, her yola gelen bir amfi diye tabir edilebilecek cinsten. Sadece bas gitar amfisi değil; elektro gitar amfisi, davul-klavye-vokal monitörü olarak da kullanılabiliyor. Bu tip bir şey arayanlar baksın derim :)

Teşekkür ederim, ben bir sorayım. Eğer ürün geliyor da dağıtıma çıkmıyorsa yine iyi. Gider alırım.
30 kg. üstü normalde ithalat sınıfına giriyor, ancak gümrük seni çağırdığında, ticari işletmen olmadığını, ürünü de ticari değil evinde kullanmak için aldığına ikna edersen teslim alabiliyorsun. ben ürünü alabileceğini tahmin ediyorum, ama siparişi vermeden önce mutlaka iyice sorup netleştirmek lazım.

Bu siteden alışveriş yapmış arkadaşlara bazı sorularım olacak.

Yeni denk geliyorum siteye ve cidden uygun fiyata çok güzel gitarlar var. Güvenilir mi acaba? Yani ne aliexpress de ki kadar çok çok ucuz, ne çok pahalı. Bizdeki fiyatlardan biraz daha ucuz. Gitar alanınız var mı? Sahteliği falan var mı acaba veya ülkeye sıkıntısız bir şekilde gelebiliyor mu?

(ben 50 sayfayı okudum sende oku - gitarlar gümrüğe girmemiş sanırım kimsenin henüz (arkadaşın biri alabilmiş) - ortak ürün alalım mı - müşteri hizmetleri gerçekten rezil - kargo çok geç geliyor - siparişi kaybolanlar var -)

Tarzı muhabbetler dönmüş. Aliexpressle ilgili sorumun cevabı olmasa dahi ülkeye gelişi konusunda sıkıntılar görülüyor. Vazgeçtim şimdiden.

Bu siteden alışveriş yapmış arkadaşlara bazı sorularım olacak.

Yeni denk geliyorum siteye ve cidden uygun fiyata çok güzel gitarlar var. Güvenilir mi acaba? Yani ne aliexpress de ki kadar çok çok ucuz, ne çok pahalı. Bizdeki fiyatlardan biraz daha ucuz. Gitar alanınız var mı? Sahteliği falan var mı acaba veya ülkeye sıkıntısız bir şekilde gelebiliyor mu?
1 ay önce gitar ve yanında 10 parça aksesuar aldım ve sorun yaşamadım. Aliexpress gibi, üye olan kullanıcıların herşeyi sattıkları gittigidiyor tipi sitelerle karşılaştırmanın anlamı yok. Burası sadece müzik enstrümanları satmak için kurulmuş bir mağaza, ve bütün ürünleri distribütörlerinden alıp, kendi depolarında stoklayıp satıyorlar. Bu gibi büyük mağazalarda sahte ürün durumları yaşanmaz. Gümrük mevzuatını inceleyip kurallara uygun sipariş verdiğinizde ülkeye girişte bir sorun yaşamazsınız. Ben sipariş verdikten tam 2 hafta sonra ürünleri teslim aldım, ortalama teslim süresi 2 hafta zaten. Shipping ücreti olarak min. 30 € aldıkları için tüm ihtiyacınızı listeleyip tek seferde alırsanız karlı olacaktır.

1 ay önce gitar ve yanında 10 parça aksesuar aldım ve sorun yaşamadım. Aliexpress gibi, üye olan kullanıcıların herşeyi sattıkları gittigidiyor tipi sitelerle karşılaştırmanın anlamı yok. Burası sadece müzik enstrümanları satmak için kurulmuş bir mağaza, ve bütün ürünleri distribütörlerinden alıp, kendi depolarında stoklayıp satıyorlar. Bu gibi büyük mağazalarda sahte ürün durumları yaşanmaz. Gümrük mevzuatını inceleyip kurallara uygun sipariş verdiğinizde ülkeye girişte bir sorun yaşamazsınız. Ben sipariş verdikten tam 2 hafta sonra ürünleri teslim aldım, ortalama teslim süresi 2 hafta zaten. Shipping ücreti olarak min. 30 € aldıkları için tüm ihtiyacınızı listeleyip tek seferde alırsanız karlı olacaktır.

Hocam gitar ne sipariş vermiştiniz? Ben 24 ocakta gibson sipariş verdim ve halen rosewood ile ilgili sertifika alınmayı bekliyor.

Jackson SDX MN. 06 Şubat'ta sipariş vermiştim ve ben sipariş verirken rosewood klavyeli gitarları Türkiye'ye göndermiyorlardı, sipariş bile veremiyordun. Şu anda da durum aynı, siz nasıl sipariş verebildiniz?

Sizin gitarda klavye rosewood değil mi? Normal siparişi verdim sadece mail ile bilgilendirme yaptılar 4-5 hafta sertifika sürmektedir diye. Nerdeyse 2 ay olacak halen ses yok.

Geri