Thomann'dan Alışveriş

'Forum Meydanı' forumunda Vintage tarafından 20 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Ortak bu paraya 15 W amfi almak çok saçma. Yav gel sana benim amfiyi satayım :) sen bilirsin de ben de yeni gitara başlayacaktım amfi ve gitar sipariş ettim. Benim siparişi böldüler. Amfiyi önce gönderdiler gitarı bekliyorum daha. Tek kargo parası aldılar. O iyi oluyor.
    Benim bebeği sana satayım daha gitarım olmadığı için hiç kullanmadım. 100 W olanını sipariş edeceğim.

Ekli dosyalar:

2. Hem modellemeli amfi alırsan yeni başlayanlar için daha iyi olur diyorlar. Pedal falan almadan amfiden işini görürsün. Zaten 15w amfiye pedal takmak saçmalık diğer başlıklara bak pedalla ilgili. Performans alamazsın.

3. Konudan bağımsız olarak, 100W olanını almanıza hiç ama hiç gerek yok, bu ampli sizin işinizi, çok uzun süre, rahatlıkla görür... ;)

Sevgiler ve saygılar...

novadore bunu beğendi.
  4. Ortak fender wifi li Bluetooth lu amfi çıkardı yeni. Benim aldığım amfiden 650 lira fazla. Bence alıp ömür boyu kullanabilirim.

5. Fender Mustang GT 100

6. Sevgili @FenderLover

Arkadaşın bahsettiği ampli lambalı, yani onun 15Wı ile solidstate'in 15Wı arasında ciddi fark var...Bu ampliye pedal bağlamak hiç saçma değil, aksine gayet normal...

Yeni başlayanlara solidstate önerilmesinin temel sebebi ise, başta henüz efektlere hakim olunmaması, bu amplilerde efektlerin tanınması ve sonrasında arzu edilirse hem efekt pedalları, hem de farklı amplilere geçilmesi konusunda fikir sahip olunması...Sonrasında ise, lambalı amplilerde (genelde) efekt olmadığı için efekt kullanımının sağlanması...Lambalı amplilerin ses seviyesinin yüksek olması da cabası...Özetle, tecrübe kazanmak denilebilir...

Sevgiler ve saygılar...

robinguthrie ve novadore bunu beğendi.
  7. "Ortak fender"i bilmiyorum ama bence bu ampliyi ömür boyu kullanmazsınız, ancak elbette takdir sizin...Profilinizden yaşınıza baktığımda, yeni başlamak için zorlu bir yaş seçtiğinizi değerlendiriyorum, işiniz epey zor olacak ama neresinden başlansa iyi elbette...Müzik (gitar) yolculuğunuzda size iyi şanslar diliyorum... (y)

robinguthrie, Özgür ÖNER ve novadore bunu beğendi.
  8. Efendim amacım amfi satmak değil tavsiye vermekti. Amfinin lambalı olduğunu görmemişim. Konuya tam hakim değilim ama bildiğim kadarıyla lambalı amfilerde performans elde etmek istiyorsanız yüksek Wattlarda amfileri tercih etmelisiniz ve yüksek volumlerde kullanmalısınız. Aynı zamanda da max verimliliğe gelmesi için biraz beklemek (amfinin ısınması) gerekiyor diye duydum. 15 W lambalı amfilerin performansı hakkında kulağıma iyi şeyler gelmedi. Eğer bilginiz varsa bizi de aydınlatmanızı isteriz tabi ki
    King Regards.

9. Sevgili @FenderLover

Lambalı amplilerin yüksek volume'da ve ısındıktan sonra daha iyi ses verdikleri doğru ancak 15W (yada daha düşük) amplilerin performansı hakkında duyduklarınız çok yanlış...İlginizi çekebileceğini ve temel bilgiler içerdiğini değerlendirdiğim bazı linkleri paylaşıyorum...

Elektrik Gitarlardan Ses Alabilmek için Temel Ekipmanlar
    Lambalı Amfilere Giriş - Seri Video (Altı Bölüm)

Sevgiler ve saygılar...

Özgür ÖNER bunu beğendi.
  10. Son düzenleme: 18 Mayıs 2017
    meeteekiin ve Grundar bunu beğendi.
  11. İlginiz ve yardımseverliğinize teşekkür ediyorum.

Grundar bunu beğendi.
  12. LYS'de kolay gelsin, umarım gönlünüzce bir üniversiteye girersiniz...Yanlış anlaşılmasın, bahsettiğiniz ampli gayet güzel, benim söylemeye çalıştığım, yeni başlayan birisi için Fender Mustang II'nin gayet yeterli olduğuydu (yani bunun için çalmaya başlamayı beklemeye hiç gerek yok), ve genelde bu amplilerin ömür boyu kullanılmadığıydı, yoksa, bu ampli daha hoş gözüküyor ayrı mesele... (y)

Konuyu daha fazla baltalamadan, ben de uzaklaşıyorum...

FenderLover bunu beğendi.
  13. Bahsi geçen amfinin (Laney CUB12R) 1 watt girişide mevcut.

Grundar bunu beğendi.
  14. Konuyla pek alakasız olacak ama yazısınızı görünce ufak bi anım depreşti; İngiltere'ye ilk geldiğim zaman okulumdan memnun olmadığımı ve para iadesi istediğimi belirten bir mail göndermiştim. Çok ciddi bir mail yazıp altına "Kind Regards" yazacağıma "King Regards" yazmıştım, 1 ay benle "Selam Kral, Günaydın Kral" diye dalga geçmişlerdi =)

FenderLover, darkside ve Chardx bunu beğendi.
  15. Thomanndan alışveriş için geri iade sistemi nasıl işliyor bilen var mı? Henüz kargoyu almadım fakat yanlış boyutlu ürün aldığımı fark ettim.

16. Mail atıp durum hakkında bilgi alabilirsin. Maillerime 2 gün içinde dönüş yapmışlardı. Cevaba göre iade yapılmasını isteyebilirsin.

FenderLover bunu beğendi.
  17. herkese selam. thomann'dan vergi dahil 3000 liralık ekipman alma arifesindeyim. ağırlık olarak maksimum 20 kilo ve 3 parça. gelecek büyük ürünler değil. gümrükle ilgili ödemeyi thomann'a doğrudan yapabilme şansımız var mı? yoksa kapıda mı ödemem gerekiyor? biraz tereddütüm var gümrükle alakalı. teşekkürler.

18. Thomann.de sitesinde yapacağınız alışverişlerde gümrük vergisini kapıda yapacaksınız. Bazı siteler örneğin Andertons'da UPS sizle iletişime geçecek ve hesap numarası verip sizden parayı havale/eft yapmanızı isteyecek. Amazon ise direk ödeme kısmında vergiyide ekliyor.

mustafaciftci ve hitokiribattousai bunu beğendi.
  19. Arkadaşlar alacağım şeyler 30 kg ı ve 1500€ yu geçmediği sürece vergi %18 olacak değil mi? Benim şuan 4 parça (kablo,gitar,amp,hardcase) var siparişte, buna pena vb küçük şeyler eklesem bir sorun olmaz deği mi ? Yani adet olarak bir sınır yok? (aynı şeylerden alamıyoruz belli bi miktarın üstü ticari kabul ediliyor onu biliyorum. sormak istediğim farklı şeyler üstte belirttiğim kriterlere uyduğu sürece sıkıntı çıkıp çıkmayacağı)

20. Çok fazla çeşit yaparsan gümrüğe çağrılabilirsin.

Bu Sayfayı Paylaş