Thomann'dan Alışveriş

'Forum Meydanı' forumunda Vintage tarafından 20 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. o zaman riske girmeyeyim bu 4 çeşit hepsi gerekli zaten daha fazla da çıkaramam :( Gümrüğe çağrılırsam şimdi taaaaa İstanbula mi gitmem lazım ya afyondayim tatil boyunca :(
   
 2. Hayır
   
 3. Ben Andertons'tan 8 parçalık alışveriş yapmıştım. Bir küçük amfi ve yanında kablo, 20lik pena paketi gibi ıvır zıvırlar vardı. UPS'ten gelen ilk formu doldururken hepsini listeledim ve "kişisel kullanım içindir" yazdım. Bir sorun çıkmadı. Thomann'dan 10 parçalık bir sipariş verdim (ses kartı, footswitch, temizlik malzemesi, vb). Bakalım o ne olacak?
   
 4. Büyük de olsa tek koliye sığacak siparişler oluşturmaya gayret edin derim, gitar, amfi vs ayrı ayrı kolileniyor, sonra fatura her iki koliye de yapıştırıldığından sanki iki ayrı siparişmiş gibi algılanıp çifte vergilendirme yapılabiliyor, ptt'deki işlemi yapan kişinin bilgi ve dikkatine kalıyorsunuz, önceki sayfalarda böyle bir sorun yaşayan olmuştu, yine yakın bir arkadaşım benzer sorunu yaşadı. benim artık on'un üzerinde siparişim oldu, tek koli, 1500 euro altı ve 30 kg'a ulaşmama kriterlerini dikkate aldığımız sürece bir aksilik çıkmıyor.
   
 5. Hey Tarl, bizi immortal yapsana... :)
   
 6. Hocam buda çok saçma şimdi ben gitarı amfiyi ve kilifi nasıl farklı farklı sipariş vereyim yani 30€ her seferinde... Bi zahmet dikkat etsinler yav ülkede hiçbir şey düzgün yapılmıyor. :mad:
   
 7. Beyler gitarı sipariş vereli üç ayı geçti. Ses seda yok. Mail attım Çarşamba günü hala bi tek cevap yok. Sinirliyim. Telefonla aramam mı gerek. Ne yapmalıyım?
  (Gitar sertifika alacaktı ama bu kadar da sürmez ki)
   
  Son düzenleme: 5 Haziran 2017
 8. Arkadaşlar siparişi verdim bugün. Tc No'yu belirtmeyi unutmuşum onu da mail attım hemen. Karttan da para çekilmedi daha bugün tatilmis. Unuttuğum birşey varmıydi belirtmem gereken ?
   
 9. Varsa onlar mail atar zaten merak etme
   
  hitokiribattousai bunu beğendi.
 10. hocam senin durum sıkıntı ya neden uğraştın ki rosewood olmayiverseydi bende rosewood seviyorum ama sıkıntı olmasın diye white maple aldim :) ne dediler mail atınca?
   
 11. Cevap
  cevap yazmadılar:) gitarda rosewood yok ama bobingo var. O da koruma altındaymış. Bugün arkadaşın da dediği gibi tatilmiş galiba bu hafta sonuna kadar cevap alamazsam artık parasına bakmayacağım arayacağım. Az çok bi şeyler geveleriz artık
   
 12. Adamlar ilk alırken bir ila üç ay sürer göndermemiz dediler. Tr de o zamanlar yoktu. Ben de beklerim gönderin dedim. Bu kadar da uzamaz ki.
   
 13. IMG_3750.jpg Evet sonunda bilgi aldım (azıcık). Galiba sipariş iptal :(
  Başka mail adresi verdiler bi de ordan temasa geçeceğim.
   
 14. DHL Almanya, şu rezalete bakın 6 gündür alet Almanya içinde tur atıyor. Oysa UPS ile 4 günde elinizde...
  Date/Time City Status
  Wed, 07.06.17 16:37 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin
  Tue, 06.06.17 15:46 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
  Sat, 03.06.17 08:19 Germany The shipment was misrouted and could not be delivered. The shipment will be readdressed and forwarded to the recipient.
  Sat, 03.06.17 00:08 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
  Fri, 02.06.17 14:49 Kitzingen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
  Fri, 02.06.17 10:51 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
   
  Ekonline bunu beğendi.
 15. Thomann'dan 10 farklı parçadan oluşan bir alışveriş yapmıştım. 2 kargoya bölmüşler. Kutusu büyük olan gitar ayaklığını ayrı göndermişler. Bu paket önce Almanya içinde hatalı bir gezinti yaptı ama yola çıktıktan sonra 8 gün içinde PTT tarafından eve bırakıldı. Diğer kutu da 2 gün sonra Ankara PTT gümrük müdürlüğüne geldi. Gittım, görevliyle kutuya baktık ve sorularına cevap verdim. "Bunlar nedir?" "Kendin için mi getirttin?" gibi sorular. Vergisini ödeyip onu da aldım. İçinde temizlik malzemeleri de vardı. Ben yaşamadım ama gümrük memuruna göre kimyasal malzemelerde sorun yaşama ihtimali var gibi geldi. Siparişi verirken not olarak TC kimlik no yazarsanız 1-2 gün kazanırsınız. Yazmazsanız zaten onlar isteyecek ve Thomann'ın bir maile cevap vermesi veya aksiyon göstermesi 1-2 gün alıyor.
   
  darkside ve Grundar bunu beğendi.
 16. Nedense hatalı gezinti olayı bu sıralar çok sık olmaya başladı!!!
   
 17. Türkiye ile dış ilişkiler bozulunca ayak yapmaya başladılar:D:D
   
 18. Aldığım ürün stokta değildi customer request/order, back order yazıyor şuan ve bankaya daha parayı yatırmadım stoğa gelmesini mi beklemem gerek yoksa ben yatırınca benim için getirecekler mi?
   
 19. Ben bu siteden şu; Gator GW-LP-Brown hardcaseyi almayı düşünüyorum daha önce yurtdışından bir siteden hiç ürün getirmedim bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni aydınlatabilirler mi? kaç güne gelir? gümrüğe takılır mı bir de ben Eskişehir'de yaşıyorum gümrüğe takılırsa eğer Eskişehir'deki gümrük müdürlüğüne mi takılır? Taksitle almam gerek bu yüzden bankadan taksite böldürebilir miyim ki? ürünün fiyatı ve kargo parası dışında gümrüğe vs. para vermem gerekir mi?
   
 20. 14 güne geliyor , gümrüğe takılabilir , takılırsa şehrinde bulunan gümrüğe takılıyor ordan vergisini ödeyip alabilirsin , taksit olayını bilmiyorum...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş