Thomann'dan Alışveriş

'Forum Meydanı' forumunda Vintage tarafından 20 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Gümrüğe takılma ihtimali vermiyorum. Sadece gümrük görevlileri sitede görülen 66 € fiyatın gerçeği yansıtmadığını düşünürse ve 75€ üzeri eşya muamelesi yaparsa kapıda size teslim sırasında +%18 vergi ödersiniz. Haricen damga vergisi ve gümrüğe sunma ücreti eklenir bu da toplasanız 5-10 TL yapar. Ama ben sorun çıkacağını düşünmüyorum.

2. Limit uzun bir süredir 30€.

3. Bu 30€'ya kargo bedeli dahil mi yoksa sadece ürünün fiyatı 30€'nun altında olunca mı vergi işlemiyor.

4. Kargo bedeli dahil değil. Ürünün fiyatı.

5. Arkadaşlar olduda ürün bana teslim edilmedi yada gümrüğe takıldı iade talebinde bulundugumuzda thomann iadeyi gerçekleştiriyormu

6. Almak istediğim ürün Yamaha yas 280 alto saksafon türkiyede 5500 tl thomandan toplam 3400 tl ye alcagım.

7. Yasaklı ürün değil ise gümrüğe takılma gibi bir durum söz konusu olmaz kapınıza kadar gelir ekstra %18 gümrük vergisi öder ürününüzü teslim alırsınız.

Dallas bunu beğendi.
  8. Selamlar
    Yakın zamanda thomanndan sipariş verecek olan var ise kargoya ortak olmak isterim. Getirteceğim şey 1 tane kılıf 2 tane askı sadece. 65 euro.

9. Merhaba,
    Aldınız mı, bildiğim kadarıyla, tr distribütörü yüzünden bazı markaları yollamıyor Thomann. Bilgi verirseniz sevinirim.

10. Daha önceki Thomann siparişlerimde böyle bir onay maili gelmemişti. 4 gün geçti siparişim üzerinde halen beklemede olunca maillerime baktım, şöyle birşey istenmiş.

Due to Customs regulations, we need to provide the below information on your invoice for goods imported to Turkey.

For private customers: Please let us have your ID card number or Passport number.
    For foreign citizen: Please let us have your Passport number.
    For companies: Please let us have the company VAT number.

Please send us this information as soon as possible, your order is on hold until we hear from you.

Sipariş geçerken yalnış biryerimi seçtim acaba? Fatura için şirket bilgisimi isteniyor benden? Şirket değilim ama.

11. Hocam sizden pasaport numaranız isteniyor. "Foreign citizen" durumundasınız şu an, Türkiye'de yaşadığınızı ve sadece Türk vatandaşlığınız olduğunu varsayıyorum.

12. Selam, aynısı bu hafta başıma geldi. Aynı maili TC kimlik numaramı bildirerek yanıtladım. 24 saat içinde onaylandı.

inanist ve tonedrive bunu beğendi.
  13. Thomann'ın kargo operasyonu deutsche post sonra ptt kargo ile gerçekleşiyor. Rack hardcase sipariş vermiştim. 3 günde Frankfurt havalimanına geliyor, Tracking sayfasında ''parcel has been shipped'' yazıyor. Ne oluyorsa 20 gün kargo kayboluyor. Almanya, biz gönderdik diyor, PTT, Türkiye'ye girmemiş diyor sonra 3. hafta elinize ulaşıyor. Ben kayboldu sanıp bir sürü yazışmalar, çizişmeler. Yaklaşık 2 ay problem yaşamıştım.

14. Hocam toplam kaç günde geldi kargonuz söyler misiniz? Aynı problemi yaşıyorum. Frankfurt havaalanında kargo kayboldu resmen, Amerika'dan 4 günde gelen kargo 2 haftadır Frankfurt'tan Münih'e gelemedi.

15. Thomann yeni depo yapıyor. Kargolarınızda kayda değer bir gecikme olacak diye duyuru yaptılar. Bekleyin bence, gelir.

16. Acaba bu gecikme işlerinde iade nasil yapılıyor? Herhalde süre elimize ulaştıktan sonrası için geçerli.

17. Hocam Thomann'dan almadım ürünü Reverb'den aldım, 4 günde US'ten Almanya'ya geldi ve her gün bilgi alabiliyordum kargo hakkında. Frankfurt havaalanına girdiğinden beri ses soluk yok, yürüyerek falan getiriyorlar diye düşünüyorum artık.

18. 3 haftada geliyor. Merak etmeyin. Dediğim gibi, 2 posta servisinin operasyonu problemli. Ben elemanları çok sık boğaz ettim, Thomannlık bir durum yok, geliyor yani.

Myhtrex bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş