Paramparça Aşklar Köpekler

Üç farklı hikayeyi etkileyici bir biçimde aynı sahnede buluşturmak her babayiğit sinemacının harcı değildir 8) ama ben fazla sevmemiştim bu filmi...

Hele ki köpeklere yapılan eziyetler tahammül sınırlarımızı zorladı :x

çok güzel bir filmdi, hikayeleri çok iyi bağlamışlar. latin amerikada çekilmiş bir filmi ilk izleyişimdi. meksikada sadece pembe dizi çekilmediğini görmek güzeldi :D

film gerçekten çok güzeldi. 3 yaşamın bir noktada kesişmesi çok güzel işlenmişti. filmde beni tek rahatsız eden şey köpeklerin birbirlerini parçaladıkları sahneler içim parçalandı. tamam filmin adı param parça aşlar köpekler ama gene de insan kıyamıyor.

asla unutamıyacağım muhteşem bir filmdi...önüme gelen herkese izlediğimden bu yana tavsiye etmekteyim..vcd yada dv d olarak halen bulunabiliyormu?

çok sevdiğim filmlerden biri.
Miyop olduğum halde gözlük takmıyorum...
ve filmdeki sevdiğim bi repliği gerçek hayatta kullanmaktayım:
"eğer Tanrı bulanık görmemi istemişse, O na karşı gelemem!"
Saygılar...

Meksika yapımlarının en iyilerinden tartışmasız...

Üçlü senaryosu ve sanatsal değer taşıyan fotoğraf karaleri ile son derece etkileyici bir film..

Gael García Bernal'a olan beğenimi de eklersek bayağı iyi birşey çıkıyor ortaya bea... :D

bir trafik kazasından yola cıkarak 3 hayatı birbirine bağlamak cok orjinal bir fikir.senaryo ve kurgu kusursuzdu.sanırım beni filmde encok etkileyen valeria ve octavio'nun basına gelenler oldu :( ben yine de böyle bir filmden daha vurucu bi final beklerdim.ama ne olursa olsun benim favori 3 filmimden biri :D

bi de sanırım filmin orjinal adında paramparca diye bi laf gecmiyo.ispanyolcadan cevirince asklar köpekler oluyo.ama kim uydurmussa bu paramparca lafını filme cuk oturmus.hakikatten paramparca hayatlar.......

Kesinlikle edinilip izlenmesi gereken bir film. Dinledigim bir sarkidan "hayat köpektir" sözünü animsadim ve her yeseren umudun trajik sonunda bu sözü hakli buldum.

Hiç bir özelliği olmadığı gibi, bir de uzadıkça uzuyor, "bu kadar izledim bari bitsede kurtulsam" diye kendinizi yerden yere vurmadığınız kalıyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Fazla şişirilmiş balon örneği.

lovecraft demiş ki:
Hiç bir özelliği olmadığı gibi, bir de uzadıkça uzuyor, "bu kadar izledim bari bitsede kurtulsam" diye kendinizi yerden yere vurmadığınız kalıyor. En azından ben böyle düşünüyorum. Fazla şişirilmiş balon örneği.

fazla şişirilmiş balon örneği mi? gerçekten ilginç. ayrıca film bir bütünlük içinde ve kurgusu da gayet dozunda. uzadıkça uzamış lafına katılmıyorum ve gerçekten senin şişirilmiş balon olmayan bi film örneği vermeni istiyorum. bu filmi beğenmediğine göre...

bazı yerlerde geç artık şuraları diye gına getiriyo,müzikleride senaryoya göre biraz hafif kalmış sanki güzel film ama gonzalezin en iyi filmi değil...
bence 21 gram daha iyiydi...

lovecraft demiş ki:

son filmi hakkında söyleseydin kısmen doğru olurdu ama bu ilk film için hiç katılamayacağım yazdıklarına.

Filmlerde farklı hayatların bir kaza sonucu kesişmesi yasaklansın.Çünkü artık pek bir orjinalliği kalmadı.Ayrıca benim köpeğim parkelerin altında kalsa daireyi yıkmak zorunda kalsam bile onu oradan çıkarırım.Manken kızın oduğu bölümler düşük tempolu ve biraz tutarsız geldi bana.

Geri