İbanez JEM/UV

Hangi model Jem favoriniz?

• Toplam oy veren
    199
nienturi demiş ki:
Ahhh
Jem 2KDNA...
Süper bir gitardır. Hastasıyım. Sanıyorum 200 tane üretilmişti ondan. Her gitarda Vai'in bir damla kanı vardır. O sebepten de modelin adı DNA.

Ufak bir düzeltme... DNA serisinden 300 tane üretildi.. ;)
Boyasında Vai nin kanı olduğu doğrudur. 1 tane 7 telli DNA nın olduğu söylentisini duymuştum ama ya Vai kendi evinde saklıyor ya da bir şekilde kayboldu gitar..aBelki de hiç yoktu ama düşüncesi bile güzel..

Rivayet değil o
gtr117LRG.jpg

Gitar hem 7 Telli hem bariton, hem de 26 perde...

Orada yazan "en alttaki" yazısını okumamışım :) O cyrstal planet gitarının manyetikleri bile şeffaftır. Manyak bir şey. Ama çok fanatiği değilim ve bunda o gitarın 5000 papel olmasının da etkisi var...

İşte güzel bir gitar.. :D

Fretlerin 24 ten sonra eklenmesine şaşırdım doğrusu.. Vai nin 1. fretten "önce" 2 fret eklettip , inlaylere yine 3. fretten başlattığı 1-2 gitarı olduğunu biliyorum. Resimleri vardı bir ara. Eski jem lerinden biri sanırım. Ayrıca swirl ü bence dafa hoş olabilirmiş.. ayrıca headstock
ın scarf joint le ayrılmamaış olması da dikkatimi çekti.. Direk sapın devamı şeklinde oyulmuş.. Bariton filan anlamam . Bende olsa 0.09-0.54 giyerdi yine üzerine.. Yada starndart tuning olurdu..

Dna serisinin şu ana kadar gördüğüm en güzel swirllerinden ikisi aşağıda.. Koyu renk olmaları daha hoşuma gidiyor..

jem2k.jpg

dna_front1.jpg

Lonely_Guitarist demiş ki:
O gitar Vai nin deil , Satriani nin..2000 senesi ve Crystal Planet albümü dolayısıyla bildiğim kadarıyla 200 tane üretilmiş JS2K-PLT modeli..
nienturi demiş ki:
Orada yazan "en alttaki" yazısını okumamışım :) O cyrstal planet gitarının manyetikleri bile şeffaftır. Manyak bir şey. Ama çok fanatiği değilim ve bunda o gitarın 5000 papel olmasının da etkisi var...

Ben oradaki "en alttayı" Akın'ın verdiği linke istinaden söyledim.

akinu demiş ki:
http://www.jemsite.com/news/namm2k/jscp2.jpg

Bu hangi gitar, modeli nedir BARIŞ bey?
jscp2.jpg adlı resim Satriani'nin gitarını işaret ediyor :) Zaten dosya isminden belli. 8)

duncan demiş ki:
Resim koymayı anlatabilir misiniz bana? Elimdeki fotoğrafları paylaşmak istiyorum...

http://imageshack.us/'a gir,gözat'a tıkla,göndermek istediğin resmin üzerine iki kez ve son olarak host it'e tıkla.Açılan sayfada Thumbnail for forums (1) kısmına bir kez tıklayıp kopyala sonra da mesajı yazdığın kısma yapıştır.Böylelikle resim otomatik olarak boyutlanacaktır.Yani şöyle;

Aynı işlemi Thumbnail for forums (2) kısmında uygularsan resim link olrak çıkar,şöyle;
[img=http://img478.imageshack.us/img478/2339/palettadna0xh.th.jpg]

Son olarak,Hotlink for forums (1) kısmında uygularsan,resim böyle bildiğin çıkar :D

ha aklıma gelmişken arkadaşlar eğer jem almak isteyen varsa 1 tane jem 7dbk var... gitar çok az kullanılmış, ayen sıfır...hardcase dahil 1100 avro'ya satılmaktadır....ayrıca bu gitarı kredi kartına taksitle de alabilirsiniz...gitar halen denizli doğa müzik marketin vitrininde bekliyor.. bence kaçırmayın derim...7dbk'yı bilrisinzi zaten pickguard aynalı falan...jem site'da da çok iyi yorum yapmışlar gitar için...gitarın mayetikleri orjinal breed olarak çıkıyor biliyorsunuzdur...zaten taksit imkanı da var...

Ben Vai'nin bu allı güllü, soyut sanatsal çalışmalar içeren gitarlarını estetik olarak güzel bulmuyorum ya :) Bir UV777 bakın, alet jilet gibi, bi de pembeli, yeşilli gitara bakın. Yani sevene lafım yok da kardeşim..... yani...

akinu demiş ki:
Ben Vai'nin bu allı güllü, soyut sanatsal çalışmalar içeren gitarlarını estetik olarak güzel bulmuyorum ya :) Bir UV777 bakın, alet jilet gibi, bi de pembeli, yeşilli gitara bakın. Yani sevene lafım yok da kardeşim..... yani...
abi erkek adam pembe gitar çalar mı yaa :? :? haa aklıma gelmişken şu bidon benzetmesi kopardı beni yaa :D

BEnde bu Vai nin hangi gitarı kullandığını spıtmış durumdayım...

Sanırım kendileri Jem77b de kullanıyorlardı?

Bu jem77n nin BAsswood olması, asıl jem olan :) ve alder gövdeye sahip olan jem7v ye göre handikapmıdır ne düşünüyorsunuz?

abi insan koyar mı üst üste çizilir onlar yaa,....işte insanın bişeysi çok olunca değerini,kıymetini bilmiyor bööle sağa sola savuruyor, haksız mıyım kardeşler??

Çizilmesi falan, bizim taktığımız şeyler tabii, adamın güzel bir yaklaşımı var, ''gitardaki oyuklar,çizikler, o gitara karakterini veren öğelerdir(bakınız EVO)...''

Geri