Animasyon Klipler

blaqxi demiş ki:
manganın klibi kesinlikle çok başarılı.neresini beyenmiyorsunuz aklım bi türlü almıyor ve neden destek çıkılımıyor bunuda anlamış değilim..
gruba destek vermekle ne alakası var anlayamadım. buradaki herkes kliplerin daha güzel olması için fikirlerini sunuyor.bu da bir nevi destek değilmidir...

kıyaslama yapmak yanlış olcak belki ama kurbanın klibini izledim sayenizde ve çok beğendim farklı bi formda da olsa manganınkini bu kadar beğenmemiştim yani etkilemedi beni hiç yabancı kliplerdeki animeleri görünce çok sönük kalıo bunlar da tabi.. buarada anime ve manga arasındaki farkı bileniniz açıklarmı bişeyler okudum ama pek ayırt edemiom.

japon cizgiromanlarina manga denir..

japon cizgifilmlerinde anime denir..fark bu..

ayrica burda neden sadece türk klipler tartişilio onu da anlamiş degilim bi ton animasyon klip var yabancilarin yaptiği cok daha saglam işler cikariolar hatta

mesela brothers of quay kardeşlerin yaptiği tool klipleri inanilmazdir bence.. ;)

Manga'dan söz açılmışken adamların parçalarını geçtim klipleri bile kasıyo yau !

Bu kasmak teknik anlamda tabi, şarkıları beni kasıyo, engel olamadığım bi önyargı besliyorum o gençlere..

Neyse, bahsettiğim "kasma" klibin metro sahnesinde esas kızımızdan, dizayn rezaleti ucube yaratığımıza doğru zoom yaparken gerçekleşiyo..İlk farkettiğimde epey gülmüştüm..Heheh.. Geforce Quadro kullansalarmış iyi olurmuş..Hehehe..

Aerogatic demiş ki:
blaqxi demiş ki:
manganın klibi kesinlikle çok başarılı.neresini beyenmiyorsunuz aklım bi türlü almıyor ve neden destek çıkılımıyor bunuda anlamış değilim..
gruba destek vermekle ne alakası var anlayamadım. buradaki herkes kliplerin daha güzel olması için fikirlerini sunuyor.bu da bir nevi destek değilmidir...
türkiyede yapılan bi tür olmadığı için destek verilmesi lazım ki daha iyileri çıkartılsın yoksa her çıkan yuhalanırsa bi süre sonra kimse daha iyisini yapmaya kalkışmaz..
bence turk müziği ve klipleri büyük bi gelişme içerisinde şu sıralar ve destek olunmalı

Blaqxi bizim beğenmediğimiz şey klibin kalitesi Klip üzerinde hiç uğraşılmamış adamlar iki pixel koyalım bi renderlayalım demiş yapmışlar klibi. Sonuçta grafik teknolojisi ortada. Ayrıca nasanın sakladığı birşey de olmadığına göre :) çok daha iyisi yapılabilir ve yapılması gerekir ve yapılıyorda ( sevgili ülkemizde olmasa bile) Sonuçta animasyon adına çok fazla uğraşılmamış bir klip . Adamlar 3D modelliyelim iki zıplatalım demişler aha klip oldu demişler

mew grubunun comforting sounds şarkısının bende uyandırdığı bir imge var-animasyon klip...daha kağıda dökmedim senaryoyu ama dökeceğim...animasyon dünyası cidden önemli...

türkiye de animasyonu işten çok yardımcı program olarak kullaniyor sektördeki insanlar
ama bu bir meslek nnormalde
ve sadece bu işi yapmaya kendini adamış çok az insan var
ben animasyonla ilgilenen bir insan olarak biliyorum ki bu işi iyi yapabilmek için sadece buna zaman ayırmam gerekiyor.
klip kısmına gelince olayın bence çok görsel bir çekiciliği var. bu işin şimdilik çok başarılı olmasını beklemek yanlış olur ama anime klipler arttıkça önemi anlaşılacak ve bu işi daha ciddiye alacak insanlarla çalışılacak diye düşünüyorum.

Sentenced - Dead Moon Rising klibi vardır ama sanırım official bir klip değildi fan'lardan biri yapmış olsa gerek. Ancak anime-klip çok başarılı zaten özel olarak yapılmamış, animelerden parçalar alınıp düzenlenmiş ve ritme vs.e çok güzel uyuyor. Aynı şeyi Lacuna Coil'in Cold Heritage klibi için de söyleyebilirim.

Manga'nın klibine gelince, berbat bir düzenleme ve çizimi var ve duyduğum doğru ise 1 yıl gibi bir zamanda tamamlanmış o klip. Başka gelmiyor aklıma şimdilik..

Pek klibe girmeyecek ama Blizzard firması animasyon konusunda rakipsiz bence nedir o oyunların ara demoları ya uçuruyo adamı resmen
Arise Diablo, Lord of Terror hiyaaaaaaaa

Radiohead'in -- go to sleep şarkısının klibi oldukça güzeldi..pek anlamam programlardan ama adamlar normal olarak çekmiş klibi sanırım sonra 3D'de çizmişler..çok hoştu..sonunda binalar yıkılıyordu..İzlemeyen olduysa tavsiye edebilirim..

blaqxi demiş ki:
Aerogatic demiş ki:
blaqxi demiş ki:
türkiyede yapılan bi tür olmadığı için destek verilmesi lazım ki daha iyileri çıkartılsın yoksa her çıkan yuhalanırsa bi süre sonra kimse daha iyisini yapmaya kalkışmaz..
bence turk müziği ve klipleri büyük bi gelişme içerisinde şu sıralar ve destek olunmalı

+100 kesinlikle öyle.türkiyede birşeylerin değişme vakti geldi bence.şimdilik bu kadarını yapabilmişler hem türkiyede bu olay bilindik bir durum değil.yabancılarlada kıyaslamak yanlış bence.bu arada ben klibin şarkıyla bütünleştiğini düşünüyorum.gayet güzel bir klip.

hııım ilk önce şunu söyliyim kurban ın hamur klibini öncedende izlemiştim çok beğenmiştim merak edenler varsa ilk sayfadan linkten indirebilirler neyse manga ya gelelim bence inanılmaz kötü bir klip beğendiğim hiçbiryer yok en kötüsü ise bateristtir çok komik olmuş ve mazeret olarak bu klip türkiye de yapıldı diyenlere bir cevabım var
o kaykay kayan uzaylılardan kaçan boğaz köprüsü üzerinde kaykay yapan çocuğun olduğu çikolata reklamıda türkiye de yapıldı

s_hifty demiş ki:
hııım ilk önce şunu söyliyim kurban ın hamur klibini öncedende izlemiştim çok beğenmiştim merak edenler varsa ilk sayfadan linkten indirebilirler neyse manga ya gelelim bence inanılmaz kötü bir klip beğendiğim hiçbiryer yok en kötüsü ise bateristtir çok komik olmuş ve mazeret olarak bu klip türkiye de yapıldı diyenlere bir cevabım var
o kaykay kayan uzaylılardan kaçan boğaz köprüsü üzerinde kaykay yapan çocuğun olduğu çikolata reklamıda türkiye de yapıldı
hay parmaklarına sağlık harıka bir animasyon o reklam! ikiside türkiyeden çıktı ben hala diyorum manganın klibi çok kötü daha iyisi yapılabilir kımse leştirmesin
hanı desekki turkıyedeki ilk animasyon klip oda değil
teoman duman ve kurban animasyon klipler yaptılar
benm sahsı görüşüm orada kukla oynatsalar daha haraket katardı klibe

sebbol demiş ki:
+100 kesinlikle öyle.türkiyede birşeylerin değişme vakti geldi bence.şimdilik bu kadarını yapabilmişler hem türkiyede bu olay bilindik bir durum değil.yabancılarlada kıyaslamak yanlış bence.
Yabancılarla kıyaslamak yanlış değil son derece doğru çünkü bu japonlar yapmış abi olayı değil sonuçta herşey bir bilgisayarın içinde bitiyor bizdede var onlarda da var. onlar sanki Pentium 15 de yapıp bizimkiler 486mxde yapıyor da kalite farkı oluyor. Aynı teknoloji her yerde var. Bir de değişim gerekiyorsa tam yapılsın eğer değişim böyle olacaksa hiç yapılmasın

Geri