Floyd Rose'lu bir gitarı akord etmek

telleri taktıktan sonra biraz çektirirseniz çabuk oturur
kopartmadan tabii :)
tüm telleri bend yapın zaten olayı şöyle anlarsınız tam oturmamış telde bend yapınca gitmesi gereken notaya ulaşmaz hafif pes kalır
bunu yaptıktan sonra tekrar kontrol edin kitleyin
yeterince açılmışsa teller sorun olmaz

Arkadaşlar bende yeni RG 320 FM gitar aldım akort tutması iyi bayaa yeni almama ve hiç ayar görmemesine göre ama bir iki sorum olacak kalın mi teli biraz pesleşio özellikle kalın mi teli diğerleri sağlam özellikle ince mi,si,sol telleri nerdeyse hiç atmıyor.Re teli çok az pesleşio sesi bozmuyacak kadar bide kalın mi teli pesleşiyor biraz ama dediğim gibi hiçbir ayar yapılmadı gitara :) bide akort tam gözüküo sonra bakıorum hafif pes olmuş bir iki tel ama seste problem yok kuılaktan akor bozukluğu anlaşılmıo yani sonra bakıorum akort yerinde :) floyd rose'lu gitarı ilk defa kullandığım için huyunu suyunu bilmiorum sanırım :) bu floyd rose'lu gitarlarda herzaman dört dörtlük akort olurmu yani ne kadar çalarsınız çalın bütün notlar tunerda tam ortada dururmu yoksa floyd'un huyundan hafif öne arkaya oynayıp tekrar düzelirmi?ya anlatamamış yada saçma sapan yazmışta olabilirim ama :) sadece floyd rose'a bi türlü tam alışamadımda kullananlardan bir iki bilgi istiyorum işte :) bi akort tutmuo diyen arkadaşlar sizde akort tutmazken bütün tellermi kaçıo yada kaçan teller ne kadar kaçıo yani benim şu anda gitarımda kulaktan anlatabileceğin bi akor kaçması yok kulaktan herşey normal ama tunerdan bakınca hafif kaçık gibi gözüküo biras çalıorum akor tekrar tunerda doğru gözüküo :)

Bide İbanez RG 350,RG 370,RG 320 kullanıcıları yani Edge III köprü kullananlar da soruma yanıt verirsede çok sewinirim floyd'larından memnuniyetleri,akort kaçırma durumları ve nasıl bi ayar yaptıklarını yada yaptırdıklarını yazabilirlerse sewinirim
şimdiden teşekkürler

herkese merhaba, benim de sorunum aynen misery adli arkadasin yazdigi gibi(hemen hemen), kulaktan pek bi sorun yok ama akort surekli pese iniyor, tek farki benim butun teller ayni derecede peslesiyor ama dedigim gibi kulaktan pek anlasilmiyor, ne yapmam gerekir veya neyi yanlis yapiyorum?(benim gitarimda yeni cortx6 ve yeni ayar yaptirdim -sanirim- telleri degistirdim 1.0 tel taktirdim, ayarini duzgun yapilmis oldugunu saniyorum usta cok iyi bi usta cunku)

ya bende cort x2 var ve akor ettikten sonra tremolo kolu tellere değiyor körü çok kalkyıor yukarı nasıl halledicem yardımcı olun

Misery demiş ki:
Bide İbanez RG 350,RG 370,RG 320 kullanıcıları yani Edge III köprü kullananlar da soruma yanıt verirsede çok sewinirim floyd'larından memnuniyetleri,akort kaçırma durumları ve nasıl bi ayar yaptıklarını yada yaptırdıklarını yazabilirlerse sewinirim
şimdiden teşekkürler

3 tane Ibanezim var. Biri RG09, onda Edge III vardı ve çok kötüydü. Asla akort tutmuyordu. S 470 im vardı o da öyleydi. İkisini de orjinal Floyd Rose ile değiştirdim, hiç sorun kalmadı.

Diğeri S570 DXQM: ZeroResistance tremolosu var ve Ibanezin en iyi tremolosu, ondan memnunum.

Sırayla, 1-6-5-2-4-3 diye gidilmeli floydrose'de. 3 denemede oturur yerine.
Aslında, linkteki arkadaş gövdeye tam paralel olmalı demiş ama bence geriye 0.5 derece yatık vaziyette kalması daha iyi diye düşünüyorum. Dive 'larda akortu çatır çatır toplar(y)
Çok biliyorum herşeyi:LOL::ROFLMAO::ROFLMAO:

Geri