Barış Akarsu

Akademi Turkiye yarışması 1.olarak tanıdığımız arkadaşın albümü çıktı bir kaç gün önce,dinleme fırsatım oldu , açıkçası bukadar sağlam bir albüm beklemiyordum, sanırım arkasında çalan müzisyenlerinde katkısı var,

Davul: Volkan Öktem
Elektro Gitarlar: Serdar Öztop
Bas Gitar: Murat Ejder
Saksafon: Hüsnü Şenlendirici

Çok sağlam alt yapısı olan bir albüm, parçalarda iyi sanırım Türkiye'yi sallayacak.

**anadolu rock ı ne kadar daha ne kadar evirip çevirip insanların önüne sunacaklar merak ediyorum..hüsnü şenlendirici nin ve volkan öktem in bu adamın projesine imza atması beni üzdü açıkcası..gitara gelince maalesef barış kardeşimizi değil sedar öztop eric johnson,steve morse,satriani falan bile kurtaramaz..

bu kadar sağlam adamlarım, gerçekten sağlam birilerinin arkasında çaldıklarını görmek isterdim.
ama malesef ki böyle işler ( barış akarsu gibi )para getiriyor ve onların da sağlam birilrinin arkasında çalmak için paraya ihtiyacı var.

ayrıca, birini sırf bir yarışmayla ortaya çıktı, orda ünlü oldu diye kötülemek de haksızlık olur. ama gördük, dinledik, biliyoruz..sesini de kapasitesini de...ben pek olumlu şeyler söyliyemiycem kendisine ne yazık ki...
mavi sokak'ın mesajından sonra albümünü merak ettim. o adamlar benimle çalsalar ben bile bişeyler yapabilrim gibi geliyor. bi cengiz baysal eksik :) prodüktör kim acaba, tarkan gözübüyük mü?

neyse, müzik piyasasında iyi olan kazanır...gerçekten iyiyse başarılı olur...

albümün adI Islak Islak sanirim..CEM KARACA 'dan sarkilar falan mi var ne.ben sadece reklamini gördüm..

ben uzun süre kalabilcegini tutanabilcegini sanmiyorum..(ama dinleyip karar vermek daha dogru)

dün yüxexes pograminda güven abi nin bu sahis icin söyledikleri cok iyiydi. bu forumda yer almasini sIkIcI bulmuyorum onun da hayranlari bi´sekilde vardir ve belki burada onun icin yazacaklari seyler de vardir. ama ben sahsen bu basligin daha cok (yipratici) elestirilerle dolacagina inaniyorum. o yüzden herkes herkese saygili olsun kimse burada asagilanmadan elestirilsin cizilsin. sahsen bu kisinin yaptigi isler cok aydinlik görünmüyor. anadolu rock müzigini su sekilden bu sekile koyarak bir yerleri hedeflemek ne kadar dogrudur onu da zaman göstericek.

hakan_el, sanırım söylediklerin, yani "karalamadan-aşağılamadan eleştirmek" biz türk insanı için mümkün değil. herkes eleştirmeyi, karalamayı bilir. barış bir çaba göstermiş, albüm yapmış. iyi veya kötü, ama bir emek söz konusu..
arkadaşlar, hiç bir şeye saygınız yoksa emeğe saygınız olsun..
gün gelir siz de albüm yaparsanız ve bu şekilde bir yargısız infaza kurban giderseniz o zaman anlarsınız...

bende izledim yüxexes te bunun albüm tanıtım dalgasını...şarkıda iki cümle söyledi direk üstünü çıkardı :roll: ..
tamamen piyasaya oynıcak,belli başından...adam yakışıklı,sahne şovuda iyi(!)...tamam işte kızlarımız daha ne istesin ki...müzikmiş,sesmiş,onlara ne... :!:
ayrıca ortada emek var, kabul...o zaman ona göre davransınlar,sahnede üstünü çıkartıp deli gibi dansetceğine,şarkısını detone olmadan söylemeye çalışsın(yarım dakkada kaç kez detone olduğunu sayamadım bile..)

amasralı olması dolayısıyla birebir tanımasam da,az çok tanıdığım,geçmişte ara sıra görmüşlüğüm olan birisi..pek fazla kendine özgülük taşımasa da müziği sevdiğini ve samimiyet taşıdığını söyleyebilirim.yıllar boyu kumsalda şarap ve müzikten bıkmamaları bunun önemli kanıtıdır heralde..tarz olarak pek yakınlık duymadığımdan albümü alıp,dinlemedim ve de ıslak ıslak gibi cover bir parçayla da çıkması da doğru bir karar değil bence..fena da basketbol oynamazdı,pek iyi anımsamıyorum-ben küçük bir izleyiciydim-,amasra lisesi nin iyi oyuncularından biriydi..gerçi amasra bartın a bağlı olsa da 74,5 durumu vardır.bu yüzdende forever bartın ve inkum.(kumsal ı amasradan daha iyidir.)ama objektif olmak konumunda isem amasra çok çok güzeldir..

ya bence sesi falan gayet iyi ..ve iyide şarkı söyluyo en azından vasat deil piyasada olmasının ise kimseye zararı olmadına göre bakalım bekleyelim ve gorelim neler yapıcak daha...ıslak ıslak la çıkmasına şaşırmadım saten hep klasik coverlarla çıkarlar adamlar piyasaya ama kötü bir eleştri yapmak şimdi için yanlış olur albumun kalan parçalarını dinleyip öle karar verelim ama bence iyi..

BARIŞ AKARSU

Albüm hakkında yazılanlara ek olarak, ben de albümün tamamını dinlemiş biri olarak yorum yazma gereği duydum..

Öncelikle, bahsi geçen arkadaşın müzik hayatına atılmasına en büyük destekler: Haluk Levent (ıslak ıslak parçasını albümüne alma ihtimali vardı, ancak almadı) ve Demir Demirkan başta olmak üzere bir çok müzik adamıdır.. Albümün çıkış parçasını, kendisinin de çok sevdiği ve sürekli söylediği ıslak ıslak ile yapmayı uygun görmüşler ki bence doğru seçim..

Bunun dışında Zülfi Livaneli bir parçasını vermiş. " gün olur " isimli. Gayet güsel söylüyor.

Yunus Emre’ nin , Gel Gör Beni Aşk Neyledi, şiirini de oldukça rock olarak okumuş.. ( şiir olarak değil tabiki:)) Albümün en sert parçası olmuş denebilir ki bence gayet tadında olmuş..

Bunun yanısıra, nakaratında ve parçanın genelinde , vurucu sözleri olan "kimdir o" (menejerine ait sözleri) ses getirecek kesinlikle..

"tepede beyaz bir saray,
sarayda soytarı bir kral,
kara haber O’nun işi sıra kimde?
kanlı resimler ressamı,
sergide insan mezarı,
satılık olan karanlıktır çerçevede.."

Albümde, BARLAS ’ ın 2 parçası var.. MAVİ ve AYRILACAÐIZ .. 2’ si de çok ama çok güzeller. Barlas’ ı eskilerden hatırlamanız mümkün.. Şahsen ben şarkılarını beğenirdim.. Barış’ a vermiş oldugu iki parça da, güzel. Bunların yanısra yorum da güzel.

Yaşadığı şehri anlatan bir parçası var: AMASRA..

Çello destekli bir alt yapı, gayet güzel.

Bir kasaba akşamı.. Şeker bi parça :))

İnanır mısınız bilmiyorum ancak, en az 6 hit parçası var albümün.

Albüm kayıdı gayet iyi. Açıkcası bu kadarını beklemiyorduM. başarılı bir çalışma, başarılı yeni bir rock şarkıcısına kavuştuk. SEsini iyi kullanıyor, şan ve gitar dersleri almış.. kendini geliştirmeye de devam ediyor. Canlı performansını izledim, çok keyifli bir sahnesi var. Coşmak için konserlerine gidilebiliR.

bence yermek yerine destek olsak, keyifli bir çok albüm daha dinleyeceğiz Barış’ tan..

Saygılar efendim..

forum açılmış hemen saldırmışlar adama.Bİ sakin olun.Daha yeni çıktı albümü
biraz bekliyelim görelim neler yapacak.
Bence hoş bir sesi var ve ileride çok iş yapabilir.Albmde sağlam adamlar çalmış şanslı o yönden
Bence popülerliğe oynamayacak.Adam yakışılı diye böyle yorum yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.Ama eğer popüler olacam diye uğraşırsa çok şey kaybeder ilerde
TÜRK GENÇ KIZLARI BU LAFIM SİZE
MVÖ biraz popüler oldu konserlerde HARUUUUNN HARUUUNNN diye bağırdınız
Bunu umarım BARIŞ için yapmazsınız.ROCK müziğe yakışmıyor çünkü.Gİdin tarkan konserinde yırtının

bence türkiyenin barış gibi bir şarkıcıya ihtiyacı vardı.hep aynı yüzler görüyoduk sıra dışılık gerekti.ondaki yüz ve ses kimsede yok ne yazıkki.yarışmayıda hak ederek kazandı.ıslak ıslağıda cem karacadan sonra en iyi söyleyen tek kişide barıştı zaten.bide doğallığın içinde karizmatikliği yakaldı.yarışmadaki bazı insanlar gibi tripler yapmadı.hakettiği yerde şuan.unutulmazlar arasında olucağından da eminim

eleştiren arkadaşlar ne yani bu ülkede seda sayan,gülben ergen,sinan özen,ismail-yk ve latif doğan gibi cacık isimler çıkacağına ... kıraç, murat kekilli, haluk levent,barış akarsu gibileri müzik yapsın razıyım ... insanlar anadolu rockla biraz daha sıyrıldılar şu arabesk illetinden ve rock artık konuşulan müzik dalı oldu 10 yıl öncesini düşünüyorumda...

barışın sesi çok iyi lakin şu anadolu rock sendromundan kurtulursa çok sağlam biri olacağına eminim biraz yontulması lazım sesi mükemmel bence...

tarzım olmasada kutluyorum başarılı olacak gibi...

TANSELUS demiş ki:
**anadolu rock ı ne kadar daha ne kadar evirip çevirip insanların önüne sunacaklar merak ediyorum..hüsnü şenlendirici nin ve volkan öktem in bu adamın projesine imza atması beni üzdü açıkcası..gitara gelince maalesef barış kardeşimizi değil sedar öztop eric johnson,steve morse,satriani falan bile kurtaramaz..

+1 :D çok haklısın..

Serdar Öztop nekadar para aldı bu işten acaba ? :)

Milleti coverler baymışken hala evirip çevirip cover albümlerle uçuyorlar piyasaya..Islak ıslak adlıu şarkınında hakkını verememiş rezil etmiş..

Tek kelime rezalet bir albüm..Yolu açık olsun nediyelim..

carolgerber demiş ki:
amasralı olması dolayısıyla birebir tanımasam da,az çok tanıdığım,geçmişte ara sıra görmüşlüğüm olan birisi..pek fazla kendine özgülük taşımasa da müziği sevdiğini ve samimiyet taşıdığını söyleyebilirim.yıllar boyu kumsalda şarap ve müzikten bıkmamaları bunun önemli kanıtıdır heralde..tarz olarak pek yakınlık duymadığımdan albümü alıp,dinlemedim ve de ıslak ıslak gibi cover bir parçayla da çıkması da doğru bir karar değil bence..fena da basketbol oynamazdı,pek iyi anımsamıyorum-ben küçük bir izleyiciydim-,amasra lisesi nin iyi oyuncularından biriydi..gerçi amasra bartın a bağlı olsa da 74,5 durumu vardır.bu yüzdende forever bartın ve inkum.(kumsal ı amasradan daha iyidir.)ama objektif olmak konumunda isem amasra çok çok güzeldir..

inkumu'un tadı hiç bir yerde yoktur :)

açıkçası albümü merak ediyorum ve bu yüzden ilk fırsatta alacağım.

barış akarsu.yarışmaya girmeden önce ereğlide barda gitar çalıp şarkı söylüyodu.ama daha çok pop tarzı şarkılardı.ama sonra yarışmaya girdi we şansı döndü.1.oldu we albüm yaptı.neyse 22 ağustosta haluk lewentin konseri wardı.1500 kişilik bi yerde.biletler 15 milyondu we tahmin edersinizki konseri 1500 kişiye yakın kişi izledi.biletimi aldım izledim.ertesi günü barış akarsunun aynı yerde konseri vardı.biletler 15 milyondu.neyse biletimi aldım akşam 9,30 da konseri wardı.konsere en fazla 250 kişi gelir diye tahmin ediyodum ama yanıldım.1500 kişiye yakın kişi konseri izledi.müzik piyasasında yeni olsada konseri eğlenceli geçti.yani acemilik yapmadı.sanki yıllardır sahnelerde konser weriyomuş gibiydi.ya kısaca anlatmak istediğim adamı sewen kişiler baya çoğalıyo.bencede iyi.tabii bi haluk,bi murat olmayı kolay kolay başaramaz ama ilerleyen senelerde daha da iyi yerlere geleceğini tahmin ediyorum

Geri