Barış Akarsu

Ayrılık çok zamansız geliyormuş gerçekten de..Son olmamalıydı bu..Daha nice albüm heyecanları yaşamalıydık..Birlikte söylemeliydik bütün şarkıları..Bu albümün adını Barış koyabilseydi keşke..O kadar çok keşke var ki..Hiç sevmezdin bu kelimeyi..Bize söyletiyorsun şimdi be Barış..

Belki bu albüm yılın albümü olacak..Bütün albümlerden güzel olacak..Ne yazık ki seninle birlikte yaşayamıyacağız bu mutluluğu..
Buruk bi sevinçle,heyecanla bekliyoruz şimdi bu albümü,eskisi gibi değil yani ama bu albüm de en az diğerleri kadar çok kıymetli olacak bizim için..Rahat uyu güzel adam..

ilk defa bu siteye girdim ve Barış akarsu hakkında daha ilk kasetini çıkarmışken yapılan yorumları okudum 1. sayfadan başladım okumaya çok fazlaydı 4.sayfaya kadar gelebildim belki biraz geç olacak yorumlarım ama içimde tutamadım o zamanlar Barış akarsuyu yerden yere vuranlar sesi igrenç tipi igrenç cover parçaları katletmiş kumsal şarkıcısı diyenler merak ediyorum halen bu forumlarda gezebiliyorlar mı yüzleri tutuyorsa tabi işte böyle insanlar müzikle alakası olmayan insanlardır sagdan soldan ögrendigi bi kaç kelimeyi söyleyip kendini bişey zannederler ben saglam bi rock dinleyicisiyim ve barış akarsuyu yarışma zamanında canlı yayında dinlerdim tmm belki rock çalmazdı ama hedefinde vardı rock istek parçaları çalardı iki enstrümanı aynı anda kullanırdı agzıyla mızıka elinde gitar ayrıca şarkı söylerdi o zaman bile belli ediyordu kalitesini Allah rahmet eylesin topragı bol olsun

Albümünde hayat hikayesi de var
Bodrum’da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Barış Akarsu’nun anısı ‘Ayrılık Zamansız Gelir’ adlı albümle yaşatılacak. Şarkıcının ailesinin isteği üzerine hazırlanan ve 29 Aralık’ta piyasaya çıkacak olan albümle birlikte Akarsu’nun yaşamının anlatıldığı 1.5 saatlik bir de belgesel DVD hediye edilecek. Sezen Aksu, Barış Manço, Feridun ,3Hürel, İlhan Şeşen, Özdemir Erdoğan, Fikret Kızılok gibi sanatçıların eserlerinden oluşan albümün belgeseli ise Yetkin Dikinciler tarafından seslendirildi.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=102995,8

BARIŞ AKARSU diyorki ;

Düşmeden bulutlarda koşmam gerek...
Küsmeden kuşlara uçmam gerek...
Birgün eğer kaybolursam gökyüzünde..
Tanrıdan izin alıp dönmem gerek...

yıldızlar hep geceleri gökyüzünü aydınlatır ama sen hem gecemiz hem gündüzümüzü aydınlattın yıldızımsın...çok uzakta degilsin;başucumuzdasın... yüregimize ektiğin bu sevgi tohumu hergün şarkılarınla biraz daha yeşerecek...bizlere bıraktıgın bu sevgin için teşekkürler görüşmek üzere yıldızım,sevgili oğlum... BÜLENT SEYHAN

TÜM MÜZİK MARKETLERDE SATIŞA SUNULMUŞTUR BİLGİNİZE..

Barıs hayatının baharında hayata veda etti.Muzige yetenegi bana gore hiç yoktu,vasattı. Ama olumune uzuldum.Yalancı yarim sarkisini begenirim.
Ölümünü askerde ogrendim Nato birliginde Afganistanda.Oralarda bole haberler duymak da moral bozucuydu. Toprağın bol olsun arkadaş.Çok genç yaşta kaybettik.

Olum uzucu bir sey;genç yasta olmesi bir insanın çok kotu bir şey;ne kadar Barısın muzigini begenmesemde; hayatının baharında gitmesi çok uzucu.

Genc yasta olenlere :

Neleri kaybetmedi bu dunya; kimileri askerdi,kimileri doğmadan öldü,kimileri doğarken öldü ve öldürüldü.Kimileri suikaste kurban gitti;tıpkı John Lennon gibi;kimileri altın vuruşlar yaptı;Jimi Hendrix;kimilerini trafik kazasında kaybettik;Stevie Ray Vaughan;kimileri intihar etti;tıpkı Yavuz cetin gibi,kimileri vatanını savunurken öldü;hepside genç sayılırdı ölmemesi gereken yaşlarda.Kimileri kimileri............

Barıs senin yetenegin olmasa bile;sen bir seyler yapmaya calıştın bu genç yaşında ne olursa olsun; ölümü hak etmedin.

Topragın bol olsun arkadaş. Rahat uyu.

Sizin yetenek anlayışınız biraz farklı galiba..Barış son derece yetenekli bir insandı,müzisyendi.Hatta büyük bir yetenekti..Çok güçlü bir sesti..Daha yolun başında sayılırdı ona rağmen bize kazandırdıkları çoktu ve yaşasaydı en iyi yerlere geleceğinden adım gibi emindim birçok kişi gibi..

Rahmet dilerken bile eleştiriyle karalamayı birbirine karıştırmak bu olsa gerek. Keşke Barış taki yeteneği fark edecek yüreğe kulağa ve göze sahip olabilseydi tüm bunları yapanlar ama çok geç kaldılar. Öncelikle Barış öyle bir koca yüreğe sahiptiki o sevgi dolu koca yüreğin yeteneğinin olmaması imkansızdı zaten . Sevgili Barış mekanın cennet olsun seni hala anlamak istemiyorlar ya işte bende bunu anlamıyorum canım kardeşim.

Söylediklerim yanlış anlaşılmış.Müziğe yeteneği olmayan bir arkadaş.Bu cümlede bir hakaret var mı acaba

Ne dedim gerçekten ölümüne üzüldüm genç yaşta berbat bi duygu bu.Siz yazımın tamamInı okuyuN. Bir cümleye takılmayın arkadaşlar.Bunlar benim kendi fikrim.Barışın yeteneği yoktu.Size göre vardır.

Barışın yeteneği yok demek ayrı,ölümüne sevindim iyiki ölmüş demek ayrı.Zaten kötü amacım olsa kalkıp baş sağlığı dilemem.

O yüzden her ne kadar yeteneksizde olsa,genç bir insanDI.Karakterine de zaten laf etmedim.Karakterine birinin zaten laf demek bana düşmez,birini tanımadan asla.Ama müzik dinlenen bir şey,duyuyorsun.Yorum hakkına sahip olabiliyorsun.Canlı performansını da, dinlerim görürüm duyarım bak bu olmamış diyebilirim.Şahsi fikrimdir bu.Muzikal icrasını eleştirdim sadece.

Saygılar.

_merviii_ demiş ki:
Sizin yetenek anlayışınız biraz farklı galiba..Barış son derece yetenekli bir insandı,müzisyendi.Hatta büyük bir yetenekti..Çok güçlü bir sesti..Daha yolun başında sayılırdı ona rağmen bize kazandırdıkları çoktu ve yaşasaydı en iyi yerlere geleceğinden adım gibi emindim birçok kişi gibi..

kardeşim biraz objektif bakın. biri birşey söyledimi adama küfür etmiş gibi davranıyorsunuz. her zaman subjektif bakmayın.

rockerrocker demiş ki:
Rahmet dilerken bile eleştiriyle karalamayı birbirine karıştırmak bu olsa gerek. Keşke Barış taki yeteneği fark edecek yüreğe kulağa ve göze sahip olabilseydi tüm bunları yapanlar ama çok geç kaldılar. Öncelikle Barış öyle bir koca yüreğe sahiptiki o sevgi dolu koca yüreğin yeteneğinin olmaması imkansızdı zaten . Sevgili Barış mekanın cennet olsun seni hala anlamak istemiyorlar ya işte bende bunu anlamıyorum canım kardeşim.

öyle bi yazmışsın ki... görende Barış Akarsu nun insanlığına laf etmiş zannederler. arkadaş sadece müziğini eleştirmiş.

BARIŞ AKARSU başlığına yine müzik otoriteleri :roll: üşüşmüşler...herbirinizi ombudsman ilan ediyorum. piyasaya çıkacak müzik ile uğraşacaklara da illa ve zinhaarr sizden onay almadan müzisyenim dememelerini öğütlüyorum.. ;)

Siz kendinizde kimin yeteneği olup kimin yeteneksiz olduğuna karar verme hakkını bulduğunuza göre birer müzik üstadısınız sanırım.Buralarda oyalanmasanız diyorum. Müziğe başlayacaklara danışmanlık falan yapın. :evil:

Ben BARIŞ AKARSU dinlemeye devam ediyorum. 3. Albümün dvd sindeki canlı peformansları (özellikle) herkese öneriyorum.
AYRILIK ZAMANSIZ GELİR CD+DVD Sİ (BARIŞ AKARSU BELGESELİ ) ÇIKTI, TÜM MÜZİK MARKETLERDE!!!

panik_431 demiş ki:
herkes Barış Akarsu yu çok severdim diye bir şeyler yazmayacak tabii. işin müzik kısmıda var di mi? onuda eleştirmek lazım.

tabi ki eleştirilecek, hatta ben sadece sevdiğim takip ettiğim sanatçıları eleştiririm. ama eleştirinin boyutu ''yeteneksiz, müzik yeteneği yok'' noktasına getirilirse ''orda dur bakalım sen kimsin'' diye sorarım.
yeteneği yok demek eleştiri değil karalamadır. hem sanatçıya hem dinleyenlerine saygısızlıktır.

Gloomy_Dark demiş ki:
Söylediklerim yanlış anlaşılmış.Müziğe yeteneği olmayan bir arkadaş.Bu cümlede bir hakaret var mı acaba

Ne dedim gerçekten ölümüne üzüldüm genç yaşta berbat bi duygu bu.Siz yazımın tamamInı okuyuN. Bir cümleye takılmayın arkadaşlar.Bunlar benim kendi fikrim.Barışın yeteneği yoktu.Size göre vardır.

Barışın yeteneği yok demek ayrı,ölümüne sevindim iyiki ölmüş demek ayrı.Zaten kötü amacım olsa kalkıp baş sağlığı dilemem.

O yüzden her ne kadar yeteneksizde olsa,genç bir insanDI.Karakterine de zaten laf etmedim.Karakterine birinin zaten laf demek bana düşmez,birini tanımadan asla.Ama müzik dinlenen bir şey,duyuyorsun.Yorum hakkına sahip olabiliyorsun.Canlı performansını da, dinlerim görürüm duyarım bak bu olmamış diyebilirim.Şahsi fikrimdir bu.Muzikal icrasını eleştirdim sadece.

Saygılar.

sizi yanlış anladığımı düşünmüyorum.... Şöyleki bir sanatçıyı şarkıcıyı yorumcuyu vs vs beğenmek ve dinlemek zorunda değil hiç kimse ben sizin dinlediğiniz sanatçıları beğenmeyebilirim sizde benimkileri yada bazılarını ama birilerine yeteneksiz demek bambaşka birşey siz bu kanıya varamazsınız siz söylüyorsunuz Barış ı tanımadığınızı bu durumda yetenekli olup olmadığınıda bilemezsiniz onun tarzını şarkılarını söyleme biçimini sesini beğenmeyebilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız ama yeteneksiz diyemezsiniz kaldı ki bir müzik otoritesi olsanız dahi diyemezsiniz. Neyse artık zaten herşey için çok geç Barış biz onu sevenler için her yönden çok büyük bir değerdi ve artık o yok malesef aramızda o yüzden saçma sapan polemiklere girmek istemiyorum ama açıklama getirmek istedim yazdıklarıma bende... 162 sayfadır anlatmaya çalıştıklarımızı zaten anlamak isteyenler anladı gerisi için bişey diyemem bizler sizleri anlamaya çalışıyoruzda sizler niye anlamıyorsunuz bunuda anlamak oldukça güç.... :?

Geri