Barış Akarsu

Ufak bir mantıksal düzeltme yapmak istiyorum;sanırım bir insanın karakteriyle ilgili yorum yapmak için onu tanımak gerekir.Müziğiyle ilgili yorum yapmak için ise o şahsın karakterini tanımaya gerek yok.

Şimdi zevkler ve renkler tartışılmaz.Evet ama ben burda sen bunu nasıl dinlersin diye yorum yapmadım.Kendi fikrim bu.Kendi fikrimide bir şey otoritesi olarak söyledim.

Size kolay gelsin.

Gloomy_Dark demiş ki:
Ufak bir mantıksal düzeltme yapmak istiyorum;sanırım bir insanın karakteriyle ilgili yorum yapmak için onu tanımak gerekir.Müziğiyle ilgili yorum yapmak için ise o şahsın karakterini tanımaya gerek yok.

Şimdi zevkler ve renkler tartışılmaz.Evet ama ben burda sen bunu nasıl dinlersin diye yorum yapmadım.Kendi fikrim bu.Kendi fikrimide bir şey otoritesi olarak söyledim.

Size kolay gelsin.
tabiki orası öyle ama yetenek neye ve kime göredir yani sizce yeteneksiz bir insanın kriterleri nelerdir. Bu kanıya varmak içinde o insanı kişisel olmasada müzikal anlamda tanımak gerekir yani nedir napıyordur sahnesi nasıldır canlı performansı nasıldır bestesi varmıdır çalışıp kendini geliştiriyormudur yoksa bunları yapmıyormudur işte bunu bilmeden yetenekli yeteneksiz saçma bir tartışma olur kaldıki daha öncede belirttiğim gibi kendinize göre yada neye göre otorite olursanız olunursa olunsun farketmez.

Barışın ne kadar müziğe yeteneği olduğu ortada hiçbir zaman magazin olarak gündeme gelmemesine rağmen arkasında bu kadar çok seven bıraktı bunları sadece o oynadığı dizilerlemi yaptığını sanıyorsunuz hayır ben o dizisini hiç izlemedim bile Barışın kendi fiziğinden dışgörünüşünden çok sesine hayrandım ve onu yakışıklı bulmayan ama sesini çok beğenen bir sürü insan tanıyorum

Müziğe yeteneği olmayan bir insan nasıl zor şarkıların altından kalkıp muhteşem bir sesle onları yorumlayabilir ki?

Kaldıki otoriteler bile Barışın sesinin ne kadar iyi olduğundan bahsediyor.....

Gloomy_Dark demiş ki:

Size kolay gelsin.

kardeş sen boşa nefes tüketiyorsun burda. ne dersen de, yine sen haksız duruma düşürürler. o yüzden boşver.

Evet kardeş anlamazlar anlamıyorlar şimdi ben onlara sorsam 11!+99! ne yapar hadi anlamadılar yada anlamaları uzun sürdü,normal.

Ama çok basit bir şey anlatıyorum.Her neyse hadi kolay gele.

bnce git bu sayfadan bize bişey anlatma arkdaşım
bizim anlamadığımız söylüyorsun ama sen de anlamıyorsun o yazıları doğru düzgün okursann ne demek istediğimiz anlaycaksın

cell demiş ki:
Barışın ne kadar müziğe yeteneği olduğu ortada hiçbir zaman magazin olarak gündeme gelmemesine rağmen arkasında bu kadar çok seven bıraktı bunları sadece o oynadığı dizilerlemi yaptığını sanıyorsunuz hayır ben o dizisini hiç izlemedim bile Barışın kendi fiziğinden dışgörünüşünden çok sesine hayrandım ve onu yakışıklı bulmayan ama sesini çok beğenen bir sürü insan tanıyorum

Müziğe yeteneği olmayan bir insan nasıl zor şarkıların altından kalkıp muhteşem bir sesle onları yorumlayabilir ki?

Kaldıki otoriteler bile Barışın sesinin ne kadar iyi olduğundan bahsediyor.....

aynen katılıyorum :!:

panik_431 demiş ki:
herkes Barış Akarsu yu çok severdim diye bir şeyler yazmayacak tabii. işin müzik kısmıda var di mi? onuda eleştirmek lazım.

Rock müzik icra ettiğini sanan türk müzik piyasasındaki çoğu zatlardan 53457 kat yetenekliydi... Hadi onu da geçtim, ortaya birşeyler koyması ve azmi yüzünden fark edilip daha iyi yerlere getirilmeliydi. Zaten kendine sorsan eminim yetenekli olduğunu da iddia etmezdi... Erken gitti çok üzüldük. Allah Rahmet eylesin...

Hiçbir zaman ben oldum havalarında bir insan olmadıki, her zaman yolun daha başında olduğunu gelecekde çok daha iyi kaliteli ve başarılı işler yapmak istediğini söyleyip durdu.

kim ne derse desin BARIŞ AKARSU süper bir şarkıcıydı ve çok yetenekliydi
şarkı yarışmasından çıkıpta başarılı olan ender kişilerden biri

BARIŞ-sevgi-dostluk her zaman kazanır.

Barış Akarsu UNUTULMAYACAK...

Kalbimizde ve anılarımızda yaşayacak.

Unutulmaması ve gençlere örnek teşkil edebilmesi için 28 yıllık yaşamının 10 yıllık müzik faaliyetleri ve özellikle 1.albümünden sonraki yayınLanmış/yayınlanmamış çalışmaları müzikseverlerle buluşturulmaya devam edecek...

SEVGİ-BARIŞ-DOSTLUKLA...

Şarkıcı Barış Akarsu Adına Kurulacak Dernek, Trafik Kazalarına Dikkat Çekecek

Resmi büyütmek için tıklayın
Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen yaz trafik kazasına kurban giden Barış Akarsu adına dernek kurulacak. Barış Akarsu Derneği'nin en önemli amacı ise trafik kazaları ve yollardaki ölüm noktaları diye tabir edilen tehlikeli kavşaklara dikkat çekmek olacak.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen yaz trafik kazasına kurban giden Barış Akarsu adına dernek kurulacak. Barış Akarsu Derneği'nin en önemli amacı ise trafik kazaları ve yollardaki ölüm noktaları diye tabir edilen tehlikeli kavşaklara dikkat çekmek olacak.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 29 Haziran 2007 tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı Barış Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu, oğlunun adını taşıyan bir dernek kuracaklarını söyledi. Baba Selahattin Akarsu, derneğin amacının karayollarındaki ölüm noktaları olarak adlandırılan ve trafik kazalarının sıkça yaşandığı yerler ile diğer trafik kazalarına dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği'nde bir basın toplantısını düzenleyen Selahattin Akarsu, oğlunun başrolünü oynadığı "Yalancı Yarim" adlı dizide söylediği şarkılardan oluşan CD'si, çocukluk ve gençlik yıllarına ait fotoğraf ile görüntülerinin yer aldığı DVD'yi tanıttı. Baba Akarsu, DVD'de bir yanlışlık yapıldığını belirterek, "Oğlum Amasra'da değil, 29 Haziran 1979 yılında Zonguldak'ta doğmuştur. 3 yaşındayken bizimle birlikte Amasra'ya yerleşmiştir" dedi. Oğlunun başrolünü oynadığı "Yalancı Yarim" adlı dizide seslendirdiği şarkılarından oluşan CD ile küçüklükten ünlü olduğu zamana kadarki fotoğraf ve görüntülerinin yer aldığı DVD'sinin 5 Ocak'ta piyasaya çıktığını söyleyen Selahattin Akarsu, "Oğlum sağ olsaydı, yeni bestelerinden oluşan 3'üncü albümünü çıkaracaktı. Biz de dizide söylediği şarkıların altyapısını oluşturarak CD'sini çıkarttık. Bu CD'de annesinin Barış için yazdığı şiir bulunuyor. Eşim stüdyoya girerek şiiri kendisi seslendirdi" diye konuştu.

Barış Akarsu'yu ölümsüzleştirmek için İstanbul Beyoğlu'nda "Barış Akarsu Derneği" kuracaklarını söyleyen Selahattin Akarsu, "3 Şubat'ta Barış sevenler İstanbul'da geleneksel toplantı yapacak. Bu toplantı Barış'ın sağlığında da yapılıyordu. Bir de Barış Akarsu Derneği kurmak için çalışmalarımız sürüyor. Türkiye'de her yıl binlerce insan trafik kazasında hayatını kaybediyor ve sakat kalıyor. Trafik terörü can almayı sürdürüyor, katliama dönüşüyor. Trafik terörüne karşı eylemlilik oluşturmak derneğin amaçlarından biri olacak. 'Trafikte Barış Olsun, Sevgi Olsun' sloganıyla 29 Haziran'da oğlumun trafik kazası yaptığı Torbalı kavşağında büyük bir miting yapacağız. Ölüm kavşağı olarak adlandırılan hatalı yollara karşı çıkacağız. Derneğin amaçlarından biri de lösemili çocuklara destek olmak. Oğlum Bodrum'da kaza yapmadan önce lösemili çocuklar yarına konser vermişti. Derneğimiz barışı, kardeşliği ve sevgiyi savunacaktır. Oğlumun internet sitesinde hayranları arasında derneğin adı için isim yarışması açmıştık. Ama büyük ihtimalle derneğin adı 'Barış Akarsu Derneği' olacak" dedi. (Cihan Haber Ajansı) 23.01.2008 14:02 [1188954] :cry:

Tankut Öktem'in Yarım Kalan Eserleri Tamamlanıyor

İstanbul'da 6 Aralıkta Geçirdiği Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden 'Devlet Sanatçısı' Unvanlı Ünlü Heykeltıraş Tankut Öktem'in Mirasına Kızları Sahip Çıktı.

İstanbul'da 6 Aralıkta geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ''Devlet Sanatçısı'' unvanlı ünlü heykeltıraş Tankut Öktem'in mirasına kızları sahip çıktı.

Öktem'in İstanbul'da yaşayan kızları heykeltıraş Oylum Öktem İşözen ve mimar Pınar Öktem Doğan, babalarının Bursa'nın Gemlik ilçesine bağlı Küçükkumla beldesinde bulunan atölyesine, çalışanlarına ve ortada kalan hayvanlarına kol kanat gerdi.

Ünlü heykeltıraşın ölümüyle ''Ustasız'' kalan, acı olayın üzüntüsünü üzerlerinden atamadan atölyeye ve yarım kalan eserlere ne olacağı kaygısına düşen çalışanlar, Öktem'in kızlarının ''Babamız yaşıyormuş gibi çalışmanıza devam edin'' sözleriyle yeniden işe koyuldu.

İki kardeşin öncülüğünde Burhaniye Belediyesi'nin siparişi olan ''İlk Şehit-Uludağlı Recep'', KKTC'de Türklerle Rumların bir arada yaşadıkları Dipkarpaz beldesi için yaptırılan ''Atlı Atatürk'' anıtlarını tamamlayarak teslim eden atölye çalışanları, Öktem'in kendisi gibi trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı Barış Akarsu'nun anısına yaptığı heykel ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın bahçesine konulacak ''Üç Mehmetçik'' anıtını tamamladı.

Öktem'in en son çalıştığı eserler arasında bulunan, ''Tarihe Saygı Projesi'' kapsamında, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 93. yıldönümü olan 18 Martta Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde açılacak parkın içine yaptırılan ''Tarihe Saygı Heykeli''nin tamamlanması için de atölyede hummalı bir çalışma yürütülüyor. Atölye çalışanları bu heykelin ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nca sipariş edilen rölyefin çalışmalarına başlayacak.

Babasıyla birlikte geçirdiği kazada yaralanan ve sağlığına kavuşan Pınar Öktem Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Babamın çalışmalarını devam ettirmek, onu yaşatmak, atölyenin devamını sağlamak ve heykellerini, onun misyonuyla yerlerine yerleştirmek bizim görevimiz'' dedi.

Doğan, babasının, ölümünden önce atölyede yarım kalan heykellerin bir çoğunun parçalarını bitirdiğini, sadece montajlarının yarım kaldığını söyledi. Öncelikle bu heykelleri tamamlayarak teslim ettiklerine işaret eden Doğan, şöyle konuştu:

''En büyük amacımız ve isteğimiz, elimizden geldiğince onun misyonununu devam ettirmek, onun var olan heykellerini Türkiye'nin dört bir köşesinde sergilemek. Babamın da isteği buydu. Daha sonra bu atölyeyi onun adına bir müzeye, heykel öğrencilerini bilgilendiren bir eğitim yuvasına dönüştürebilmeyi amaçlıyoruz.'' (Anadolu Ajansı) 28.01.2008 11:13 [1195303]

canım meleğim,barışım seni çok özledik..sen ROCK'IN KRALISIN.STARSIN seni çok seviyoruz her zaman seninleyiz biz seni sende bizi bildikten sonra başkalarının söylediklerine kulak asmamak gerekir.barış birtaneydi başkada BARIŞ yok çıkmayacakta...önceden kıymetini bilmeyenler düşünsün...seni iyi ki tanıdım iyi ki hayatıma girdin iyi ki hep seninleydim her zaman hep öyle olacak.AMASRANIN HIRÇIN DALGASI SENİ ÇOK SEVİYORUZ...

st197ni8yp8.jpg

ROCKSTARIMIZ.....

Geri