Barış Akarsu

hiç sevmezdim kendisini,gereksiz bulurdum.ama yinede allah rahmet eylesin diyorum.insanlara yeni bişeyler veremeyen hep kenki kendine eğlenen,ilerlemeyen biriydi.

Oldu! Size sorar bir daha. Buraya sadece sanatçıyı pohpoh'layanlar, sevenler yazacak diye bir kural yok. Hakaret etmediği sürece isteyen istediği yere yazabilir. Kimse karışamaz.

Bugüne kadar hep okuyucu olarak yer aldım burada..yazmayı düşünmedim.Barış'ı çok ama çok seven bir insanım,eksikleriyle ve herkesten iyi olduğunu düşündüğüm yönleriye.Kimseye benim gibi düşünün demedim hiç bir zaman.Tek beklentim hakarete varmadan,yapıcı yönlendirici düzgün ifadelerle bezenen eleştiriler okuyabilmekti Barış adına,aslında bütün sanatçılar adına.Zira dobralığın en sert kelimeler kullanmak ya da aklına geleni yazmak olduğuna asla inanmadım.

Şimdi neden yazıyorum peki? Barış gittikten bunca zaman sonra neden?

Vefat eden insanın arkasından da eleştiri yazılamaz mıydı..yoo yazılabilirdi.O zaman neden dedim kendime?Yanıtını burada bulabilir misiniz ya da ben anlatabilir miyim bilemiyorum inanın.

Barışa denen şeyleri her zaman olgunlukla kabullenmeye gayret ettim..sükunetle.Yeri geldi savundum saldırmadan karşımdakine yeri geldi sustum..benim ve Barış'ın da olmasını isteyebileceğini düşündüğüm gibi.

Tabii ki kimse izin almayacak buraya yazmak için,bunu sağduyulu kimse düşünmez bile.Eleştiri de yazacaksınız..ama..aması ne bence?Şu sanırım;

Barış hayatta olsa emin olun buradaki eleştirileri olumsuz da olsa kulak ardı etmezdi.Ama şu anda ,sert ve artık ona bir faydası olmayan cümleleri sarfetmek bizleri sevenlerini üzmekten başka bir şeye yaramıyor.Sorun aslında kelimelerde galiba..yazılmasa da olabilecek.Sevmemek en doğal his..ifade etmek de.Ama ölen birisine artık "gereksizdi" demek gerekli miydi ben onu düşündüm mesela.Bunu dememek bir şey kaybettirmezdi..gereksiz diyordunuz alın işte gitti diye üzüldüğümü bir an ifade etmeliyim bunu amaçlamamış da olsanız..anlaatbildiğimi umarım.Sorun içeriklerde değil galiba..sağ olmayan birisinin ardından denen eleştirilerin uslubunda.

Uzun yazdım...aslında anlaatbildim mi bundan emin değilim..zira hassas olduğum bir konu.Barış sağken de onu pohpohlamak amacında olmadım zira kendi adıma.Her onu savunanın da olmadığına inanırım..olanlar düşünsün.

Sözün özü;sadece biraz özen..tek dileğim bu...

Yönetici Uyarısı: Mesaj düzenlenmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır.Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

karanlikoda demiş ki:
delidolucocuk demiş ki:
hiç sevmezdim kendisini,gereksiz bulurdum.ama yinede allah rahmet eylesin diyorum.insanlara yeni bişeyler veremeyen hep kenki kendine eğlenen,ilerlemeyen biriydi.

bence gereksiz bir mesaj
sevmiyorsan yazmassin olur biter
belki beni hatırlarsın dostum bundan aylarca öncede seninle tartışıyorduk ve kişlerin yorumlarına saygı duymakla alakalı tartışma yapıyorduk o zmnlar askerdim askerligim bitti neyse benim rahmetli barış için yorumum şu olacak tüm şarkılarını sevmesemde sayılı seçili olan şarkılarını begenerek dinlerim iyi bir sesi vardı mütevazi bi kişilige sahipdi
ama anadolu rock yapmasını pek begenmezdim ama siyasi içerekli sözlü şarkıları aşkla alakalı şarkılara göre daha iyiydi zaten tipi metalcilere benziyordu belki yaşıyor olsaydı anadolu rockçı degilde metalci olurdu kim bilir!
buda bizim kin ve nefret kusan bestemiz
dünya kanunu
http://www.youtube.com/watch?v=5ee1etXwxGQ

bizim kampüsteki şenliklere gelmişti. çok dalga gecmiştik rahmetliyle zıp zıp zıplıyor hop hop hopluyor diye.. ama gelecek vaad ediyordu, heyecanlı ve hevesliydi.. ne edelim, kaderi buymuş, 27 adımlıkmış hayatı. allah bu tarafta eylemedi, öbür tarafta rahmet eyler inşallah..

gercekler_sonadim demiş ki:
karanlikoda demiş ki:
delidolucocuk demiş ki:

bence gereksiz bir mesaj
sevmiyorsan yazmassin olur biter
belki beni hatırlarsın dostum bundan aylarca öncede seninle tartışıyorduk ve kişlerin yorumlarına saygı duymakla alakalı tartışma yapıyorduk o zmnlar askerdim askerligim bitti neyse benim rahmetli barış için yorumum şu olacak tüm şarkılarını sevmesemde sayılı seçili olan şarkılarını begenerek dinlerim iyi bir sesi vardı mütevazi bi kişilige sahipdi
ama anadolu rock yapmasını pek begenmezdim ama siyasi içerekli sözlü şarkıları aşkla alakalı şarkılara göre daha iyiydi zaten tipi metalcilere benziyordu belki yaşıyor olsaydı anadolu rockçı degilde metalci olurdu kim bilir!
buda bizim kin ve nefret kusan bestemiz
dünya kanunu
http://www.youtube.com/watch?v=5ee1etXwxGQ

Baris'in dedigi gibi eyvallah diyorum artik :!:
sarkinda pek guzelmis gelecegin parlayan yildizi olmaya adaysin tebrikler

Barış Akarsu anısına kitap yazıldı

Kaynak: cumhuriyet / Tarih/Saat: 21 Nisan 2009 Salı, 14:31:30 / Link : www.cumhuriyet.com
Katıldığı yarışma programıyla yeteneği ve sempatik tavırlarıyla adından söz ettirerek halkın sevgisini kazanan ve Bodrum'da geçirdiği bir trafik kazası sonucu genç yaşta hayatını kaybeden kömür gözlü şarkıcı Barış Akarsu'nun anısına kitap yazıldı.

Kitabın yazarı Metin Sözüçetin, kitap eşde edilen gelirin Barış Akarsu Derneği kanalıyla hayır kurumlarına bağışlanacağını belirtti.

Bodrum'da 2007 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı Barış Akarsu anısına kitap yazıldı.

Şarkı sözü yazarlığı ve çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapan Metin Sözüçetin, Bodrum'daki bir kafede düzenlediği toplantıda, Barış Akarsu anısına yazdığı ''Rockstar Akarsu'yla Akan Yıllar'' adlı kitap, genç şarkıcının son 3 yılını kaleme aldığını söyledi.

Sözüçetin, ''Haziran ayında piyasaya çıkacak kitap, 300 sayfadan oluşuyor. Kitaptan elde edilecek geliri, önümüzdeki günlerde kurulacak olan Barış Akarsu Derneği kanalıyla hayır kurumlarına bağışlayacağım'' dedi.

Barış Akarsu'nun unutulmaması gereken biri olduğuna belirten Sözüçetin, şöyle konuştu:
''Barış Akarsu, hep şarkılarıyla hatırlanmak isterdi. Onun müzisyen kimliği ötesinde insani yönlerinin de herkesçe bilinmesi gerekiyordu. Bu kitapla bunu anlatmaya çalıştım. Onu yaşatmak ve bilinmeyen yönlerini insanlara aktarmak boynumuzun borcuydu. Onun adına bir Rock festivali düzenlemek için ilgili kurumlardan da destek bekliyoruz. Biz Barış'ın anısını yaşatmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Sevenleri de onu asla yalnız bırakmayacak.''

II.Barış Akarsu Kültür ve Sanat Festivali

29 Haziran -5 Temmuz tarihleri arasında Bartın'nın şirin ilçesi Amasra'da gerçekleşecek bu festivale tüm Barış Akarsu ve Barış Manço sevenlerini bekliyoruz.Derneğimiz'inde desteklemiş olduğu bu festivalde buluşmak üzere...
Festival alanına ulaşım için : Amasra Ulaşım İçin Tıklayınız
İşte festival programı:
29 HAZİRAN PAZARTESİ

14:00 AÇILIŞ BELEDİYE BAŞKANI AÇILIŞ KONUŞMASI (KÜLTÜR PARKI)
KORTEJ EŞLİGİNDE KABİR ZİYARETİ , KIRMIZI VE BEYAZ KARANFİL BIRAKILMASI.
15:30 BARIŞ AKARSU FOTOGRAF SERGİSİ AÇILIŞI (KÜLTÜR PARKI)
16:30 'TRAFİK TERÖRÜNE HAYIR ' SLOGANI ALTINDA TRAFİKTE BARIŞ OLSUN SERGİ AÇILIŞI (KÜLTÜR PARKI)

30 HAZİRAN SALI

14:00 GÖKYÜZÜNDE BARIŞ AKARSU UÇURTMA ŞENLİGİ (BÜYÜK LİMAN MENDEREK ALANI )
16:00 AMATÖR ROCK GRUPLARI ŞARKI YARIŞMASI ÖN ELEMELER (KÜLTÜR PARKI)JÜRİ: MELEK SARIGİL(PRODÜKTÖR-MENEJER)ŞULE AÇIKGÖZ (FEST GENEL KOORDİNATÖR)SERHAT BAYRAKTAR (YORUMCU SANATÇI) GÖKÇEN GAZEZOÐLU (MÜZİSYEN) DENİZ TOKSOY (ÇEVİRMEN)

1 TEMMUZ ÇARŞAMBA

14:00 YELKEN KULÜBÜ ETKİNLİKLERİ (AMASRA PLAJ)
14:30 VOLEYBOL TURNUVASI (AMASRA PLAJ)
16:00 AMATÖR ROCK GURUPLARI YARIŞMA FİNALLERİ (KÜLTÜR PARKI)
20:00 KONSER AÇILIŞ SUNUMU:ŞULE AÇIKGÖZ DEMİR (FEST GENEL KOORDİNTÖRÜ)CENGİZHAN ADIGÜZEL (FEST GENEL KOORDİNATÖRÜ)MELEK SARIGİL(PRODÜKTÖR MENEJER) DENİZ TOKSOY (ÇEVİRMEN)
20:00 ANAOKUL ÖÐRENCİLERİYLE BARIŞ ŞARKILARI (BÜYÜK LİMAN MENDEREK)
20:30 KONSER GRUP 21 GRAM
21:30 KONSER KEYFE KEDER
22:30 KONSER MURAT BOZ
00:00 HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ

2 TEMMUZ PERŞEMBE

14:00 BARIŞ AKARSU ŞİİR YARIŞMASI VE DİNLETİSİ (KÜLTÜR PARKI)
20:00 KONSER ROCK ŞARKI YARIŞMASI 1.SAHNE PERFORMANSI
21:00 KONSER GRUP NEM (BÜYÜK LİMAN MENDEREK)
22:00 KONSER FAİRUZ DERİN BULUT
23:00 KONSER BULUTSUZLUK ÖZLEMİ

3 TEMMUZ CUMA

14:00 BARIŞ AKARSU ŞARKILARI DİNLETİSİ İLE TEKNE TURLARI
17:00 BARIŞ MANÇO ROCK DERNEÐİ ŞİİR DİNLETİSİ (KÜLTÜR PARKI)
19:30 FOLKLÖR GÖSTERİSİ (BÜYÜK LİMAN MENDEREK)
20:00 KONSER SEYFİ YERLİKAYA
21:00 KONSER MİSA
22:00 KONSER ORHAN ÖLMEZ
23:30 HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ

4 TEMMUZ CUMARTESİ

12:00 BARIŞ VE SEVGİ DERNEÐİNDE TOPLANIP BARIŞ'I UÐURLAMA VEDA KORTEJ EŞLİÐİNDE KABİR ZİYARETİ
14:00 BARIŞ'IN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ MEVLİT (ULU CAMİ AMASRA)
17:00 ZONGULDAK BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ GENÇ TİYATRO TOPLULUÐU FETTAH PAŞALAR TİYATRO GÖSTERİSİ (KÜLTÜR PARKI)
20:00 KONSER GRUP DÜŞEŞ
21:00 KONSER BAHADIR AKADEMİ TÜRKİYE SANATÇISI
22:00 KONSER GRUP RENK KÖRÜ
23:00 KONSER UMUT KUZEY

1 gün sonra melek gibi bir insanın bu dünyadan göçüşünün 3.yıldönümü olacak ... Yaşadığı süre zarfında kendisine küfredenlere bile sevgiyle karşılık veren dünya tatlısı Barış Akarsu abimizi saygıyla anıyorum ...
aynur-kaya-albums-baris-akarsu-picture1690-adamgibiadambarisok3ja5.jpg

NUR İÇİNDE YAT BARIŞ . MELEKLER SENİNLE OLSUN.

Geri