Hırsız var !

ya arkadaşım burda hırsız varıkonuşuyoruz tamam ben abartmışolabilirim ama paso onun resimlerini koymana gerek yoktu o filmi sırf o yürütmedi yani..... ayıp olmuyor mu diğer oynayan insanlara başlığa bak sonra birde senin yaptıklarına bak !..

ben izlemedim ama hıncal uluçun yazısını okudum
demişki işte yıllardır türk sinemasının aradığı bayan oyuncu gamze özçeliktir,müthiş oynamış,bayıldım sırf onu izlemek için bidaha gidecem bilmemne.bende fazla birşey beklemiyorum açıkcası
türk sinemasına destek olacaz diye de saçma sapan filmlere gitmeyelim yani,ahmet hakanın da dediği gibi,gitmeyin böyle filmlere ki bir dahaki sefere aynısını yapacak ucuz cesareti bulamasınlar kendilerinde.

Aslında Türk sineması biara canlanmıştı ya hani?Herkes sinemalara hücum ediyodu falan....işte bence bundan yararlanılarak sadece para kazanmak amacıyla çekilmiş bi film olabilir bence....

SOAD demiş ki:
Aslında Türk sineması biara canlanmıştı ya hani?Herkes sinemalara hücum ediyodu falan....işte bence bundan yararlanılarak sadece para kazanmak amacıyla çekilmiş bi film olabilir bence....
abi özür dileyip oha çüş demek istiyorum.ya böyle bir idda atmadan oyuncu kadrosuna bir bakıyoruz ardından senaryoya bakıyoruz.m.ali erbil birol ünel gülse birsel suna pekuysal ve HALUK BİLGİNER ardından aynı dönemde çıkan 3 türk filmi ki bunlardan hababam sınıfı en iddalı yapım bu şartlar altında dediğinin doğru olma ihtimali çok az hatta yok
bu arada mor hatun seni mi kırcam al başka bir resim
hirsiz.jpg

fordcan demiş ki:
SOAD demiş ki:
abi özür dileyip oha çüş demek istiyorum.ya böyle bir idda atmadan oyuncu kadrosuna bir bakıyoruz ardından senaryoya bakıyoruz.m.ali erbil birol ünel gülse birsel suna pekuysal ve HALUK BİLGİNER ardından aynı dönemde çıkan 3 türk filmi ki bunlardan hababam sınıfı en iddalı yapım bu şartlar altında dediğinin doğru olma ihtimali çok az hatta yok
bu arada mor hatun seni mi kırcam al başka bir resim
hirsiz.jpg

Sonucta onlarda birer insan ve onlarında para kazanmaya ihtiyacı var öyle değil mi?

ben izledim ve amerikalıların sürekli dünyayı kurtardığı hollywood filmlerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum ama gamze özçelik filmi berbat etmişti.

Son zamanlarda Türk sinemasının hem teknik hem de oyunculuk anlamında epey bir yol kat ettiğini düşünerek dolayısı ile de olumsuz bir önyargı taşımaksızın hatta büyük bir heyecanla gittim filme. Fakat tek kelime ile hayal kırıklığına uğradım.

Gamze Özçelik dahil herkes rolünün gerektirdiği oyunculuğu hakkıyla yerine getirmiş. Özellikle Birol Ünel ' in oyunculuğu karşısında hayran kaldım ben. Fakat tek tek parçalara değil de geneline baktığımda benim kendi adıma gördüğüm, aksiyon denemesi yapmış olmak adına geçiştirilmiş hiç bir "esprisi" ve zeki yanı olmayan yaratıcılıktan uzak bir senaryo ve üzerinde kafa yorulmayıp es geçilmiş bir kurgu. Ayrıca ne kadar bir bütçeyle çekildi film bilmiyorum ama masraftan kaçınıldığı da arkadan sıkı yiyen otomobili hasarlamaya kıyamayıp tek bir çizik olmaksızın tamponu söküp sallandırmalarından belli. Hani sadece aksiyon yapmış olmak adına diğer unsurlar göz ardı edilmiş belki ama buna da değmemiş. Çünkü aksiyon yol üzerinde birbirini kovalayıp içlerindeki adamların kurşunlar yağdırmasından ibaret bir tür değil kanımca.

Tek şansı, son derece başarıyla pazarlanmış bir yapım olması...

Filmden Notlar;

-İlk yarı inanılmaz sıkıcı,2. yarı film biraz olsun eğlenceli hale geliyor
-Gamze'nin salak gülüşleri tabii ki rol icabı ve kendi sınırları içinde iyi bir oyunculuk sergilemiş
-Gülse Birsel heryerde olduğu gibi yine aynı Gülse Birsel... Şu anda sempatik geliyor ben dahil bir çoğuna bu belki ama bu hatun kendini tekrarlıyor...Tez önlem alına :)

Not: Ben de en önden izledim :LOL: Sadece ön sıralarda yer kaldığına göre bu da salonların dolduğunun resmidir.

kötüydü ya valla.o kadar reklam yaptılar.. haluk bilginer için gittim ben pek umduğumuda bulamadım maalesef

filmi ilk gün izledim.bunun en büyük nedeni de uzun zamandır beni sinema salonuna çekebilecek ilk film olmasıdır.uzun zaman dediğim iki hafta!film çok kötü değildi.belkide türkiye de çekilen en iyi aksiyon filmidir?özellikle de araba sahneleri-ki biraz uzatmışlar ve izleyicinin biraz filmden kopmasına neden olmuş-kısa olsaydı ve daha farklı yerlerde aksiyon yaratmaya çalışsalardı daha iyi olurdu gibi.ayrıca bu ülkede çekilen her film de neden komedi yaratılmaya çalışılıyor!bu basitliğin ve tek düze espiriler yok edilirse daha iyi filmlerde çıkacaktır.

Geri