Reenkarnasyon

Eroika demiş ki:
İnsanlığın en ilkel ve görece en sağlıklı inanç sistemlerinden birisidir. İnsanı yaşadığımız gerçeklik olan Dünya'nın karşısına "Ahiret" avuntusunu koymuyor. İnsanın anasını sevdiği gibi, insanlığın anası olan doğaya bir tapınçtır. Çok daha gerçekçi ve normaldir. Temelinde "korku" yoktur, sevgi, doğa sevgisi vardır.
...
Reenkarnasyon başka bir insan vücüdunda tekrar doğmak değil, belki bir otta belki bir öküzde yeniden hayata gelmektir. Doğadan gelenin, doğaya yabancılaşmamış yine doğaya ait bir gerçekliğe geri dönmesidir.
...
Modern dünyanın bilgisi bulunmadığı için insanlar inanmak zorundaydılar ve bunun en sağlıklılarıdan biriydi reenkarnasyon yada panteistik doğa tapıncı. İnsan, kendine yabancı bir tanrı yarattığından beri bu mertlik bozuldu. Reenkarnasyon inancı bitmeliydi çünkü, sınıflı toplumun manevi çıkarlarına uygun düşemezdi. Sınıflı toplumun azınlıktaki egemenlerinin sömürülerini meşru kılacak bir inanç sistemiyle kitleleri uyutmak gerekiyordu. İşte semavi dinlerin tek işlevi budur. Bu dünyanın acı gerçeklerini değiştirmek yerine, onların kabullenmesini "Allahlar adına" şart koşar. "Uslu çocuklar" dünyasında, egemenlerin çıakrına uygun psikolojiler yaratmak için günahla "cezalandırılma korkusunu" azdırır, sevaplada "ödüllendirilme sapıklığını" yüceltir. Oysa insana özgü, doğaya özgü hiç birşey bırakmadan paganizmi, reenkarnasyonu engizisyonlarla cihadlarla yerle bir etmişlerdir.
...
Troçki'nin dediği gibi insanlık için en kötü şeyler "İçki, küfür ve din" diye boşuna dememiştir.

Bakin bilen biri herseyi anlatmis ozetlmis...Neden hala tartisiyorsunuz...

herkesin hayatta aynı şartlara sahip olamamasından dolayı,reenkarnasyona inanıyorum.diğer hayatta layıklarını bulacaklarını düşünüyorum
ya da eşitlik konusuna kafayı baya taktım,bilmiyorum

Şu ana kadar tanrıyı gören, cenneti cehennemi gören, peygamberleri gören, reenkarnasyonla tekrar dünyaya gelen herhangi bir insan olmadığına göre, inanmak ya da inanmamak çok önemli değil. Önemli olan bulunduğumuz ortamda bizi rahat kılanbir ortam içinde olmamız. O zaman inanmak ya da inanmamak saçmalık değil, seçimdir. Herşey mümkün.

reankarnasyon gerçekten varsa dünyaya tekrar geldiğimde insan olsam bile ben olmiycam önceki hayatımı hatırlamıycam o zaman sonsuz hayatın bi anlamı olmaz ki?

grainmoustache demiş ki:
Ya bu konu bence çok tehlikeli (tartışılamaz anlamında demedim aksine gözünü çıkarmalıyız)
çünkü bu düşünce üzerine bir sürü tarikat var amma ilerici görünen amma gerici. Bir tanesi vardı işin içine uzaylıları (kozmik .bneler) da karıştırmış kendince harman yapmıştı çağın altın kalemi. kendine bir (şeytan) üçgen(i) kurmuştu tarikat.

O : ALLAH ( KÂDİR - İ MUTLAK )

M : MUHAMMET MUSTAFA ( RESUL )

K : KURTARICI ( HZ. İSA )

Bilgi Kitabı diye bir zırvaları vardı burjuva üzerinden ilerleyen bir saçmalıktı. İş kadınları hedef alınıyor onlar üzerinden ev hanımlarına ulaşılıyor. Zincir yoluyla ilerleyen hiyeraşik yapısı vardı yani tarikatın başındaki mahluka "Bülent Çorak" ulaşamıyorsunuz bir üye 20 şerli( mi neydi) guruplara bu kitabı yazdırıyor. Fasikül fasikül veriyor. Evrimi kabul eden bir sapkınlıktı tam ideolojileri ruhsal tekabül( Şu salak Tarkanında inandığı KARMA Silsile(Felsef)esi olmalı). Bir konuşma vardı. Bir dünyalı ile başka kozmostan yüce bir melek mi neydi arasında geçen altıma s.çmıştım okurken. Dünyamızdan mikrop yuvası diye bahsediyor :). Tarikat bakteriler, virüsler, (daha geniş anlamda saprofit ve patojenler) olmazsa yaşamın olmayacağını bilmeyen öküzler için, tavsiye ederim Kazmalara. Bu tür tuzaklardan ailenizi koruyun derim ben. Çok tehlikeli çünkü Hasan Sabbah gibi dünyada cenneti vaad ediyorlar. Afyonların en tehlikelisi.

evet dostum dediklerinin hepsi doğru cünkü bir gün işyerinde calısırken bir telefon geldi o zamanlar web tasarım vs. uğrasıyordum neyse karsımdaki adamla konustum web sitesi filan yaptıracakmıs neyse adresi verdim geldi görüştük konustuk vs. sonra beni bir aksam diğer ayrıntıları vermek için bostancı / İst. de bi yere cağırdım neyse gittik arkadasla biz adamla iş görüşmesi yapacağız ama adamımız bir organize işlerle uğrasıyor sonradan anladık ki bu şahısların o gün büyük toplantı günüymüş ve o toplantıya Bülent ÇORAK denen hanfendi geldi biz iş yapıcaz die bekliyoruz ama bi baktık coktan toplantı salonunda oturmusuz ne oluyor ne bitiyor anlamıyoruz. Neyse bu hanfendi galaktik ırk zırvalarından filan bahsetti bilmem ne ama dediğin gibi oradaki büyük çoğunluk bayanlardı ve bunların hepside göründüğü kadarıyla iş kadınlarıydı. yani bi kadınlar günü gibi bişeydi. İşin komik tarafı ise bizi cağıran adam orada adeta kadına tapınmaya basladı çıkıcaz cıkamıyoruz kapıda 2 tane ızbandut gibi herif war neyse bize orada çörek otu verdiler mideye iyi gelirmiş (iyide benim midemde bi problemim yok ki) neyse tabi ben yemedim ne olduğu belli değil bizim eleman yuttu filan yani ne için gittik ne oldu bi broşür gibi bişeyler verdiler mevlanadan filan bahsettiler orada ama acıkcası bahsettikleri cok sacma şeylerdi ve cıkarkende bize burada olanları herkese anlatmamızı söylediler ne yazık ki yapmadım hatta verdikleri broşür hala evde duruyor okumadım bile bi köşeye attım üzerinde şekiller vs. vs. bişeyler war yani acıkcası tamamen bir zırvalık :)

Eğer reenkarnasyon evrendeki bütün canlılar için adaleti vaad ediyorsa, bu gerçekten inanılmaz üstü,evrendeki hiç bir bilgisayarın hesaplayamayacağı türden bir kombinasyonu gerektiriyor.Ayrıca bu kombinasyonun gerçekleşebilmesi için de yine akıl almaz bir süre gerekiyor.Ki içinde bulunduğumuz dünya'nın bu kadar süre yaşayacağına inanmıyorum ben.
Karma felsefesine de inanmam fakat adalet açısından baktığımızda reenkarnasyon ile kıyasladığımda karma felsefesi çok çok daha mantıklı geliyor.

Reeankarnosyon

:evil: :evil: :evil: yazılan yazıların tamamını okumadım ama bi kısmını okudum sitenizide googleden reankarnosyon ile ilgili yazılar arerken buldum mesaj yazabilmek için uye oldum yazacak olduklarımıda size şöle söleyeyim

inanmayanlar için sölüyorum ay ve gün olarak tam hatırlayamıyorum ama yıl olarak 1997 yılın :evil: :evil: da atv televizyonunda yaklaşık olarak 30 35 kişi nin yapmış olduğu roportajlar var aty televizyonu arşivlerinden nu roportajlarla ilgili cd leri inceleyin derim
ha şunuda ilave edeyim hatay a gidin araştırın reankarnosyon olan cok kişi bulacaksınız hatay adana mersin osmaniye bu 4 ilde cok sayıda var ama en cok hatayda var çünkü hataydakiler kendilerini saklamıyorlar açık açık sölüyolar amadiğer illerde zor bulursunuz çünkü onlar siz ve sizin gililer yüzünden kendilerini saklıyorlar saklamak zoruna kalıyorlar yani
gidin görün hatayda reankarne olan kişilerle yüz yüze konuşun belki ozaman anlarsınız veya kitap evlerinden parapiskoloji veya reankarnesyon kitapları alın okuyun

söleyeceklerim bu kadar :evil:

Ben de saçmalık olduğuna inanıyorum . Nedense reenkarnasyonla dünyaya gelen kişiler ya bilmem ne kralıdır ya da lorddur, kralicedir falan hiç eski hayatında işçi olarak dünyaya gelen birini okumadım, duymadım. Bir de o kadar yaşamış ölmüş ruh hepsi niye geri gelmiyor?Ya da dünya nüfusu sürekli artıyor artan nüfustaki yeni ruhlar nerden gelmektedir? Tekrar ediyorum saçmalık...

ben inanıyorum. inanmayanlar nezaman bu konuyu arastırılar ve derleseki ben suna suna ve suna baktım sonuçta sunlar bunlar vs.vs mantıksızdır veya inancıma ters derlerse ozaman neye inandıklarını sorar ve gercekten bu konu için magazin sayfalarındaki falan şarlatanınmı, yoksa baghavad gida(kutsal ezgi 3000 yıllık el yazısı kitap)danmı bakarlarda o sonuca varırlar onu anlamıyorum yani anlayana...cok cahiliz cok hiç bişeyi araştırmıyoruz hiçbişeyi..

Re: Reeankarnosyon

Eternal33 demiş ki:
:evil: :evil: :evil: yazılan yazıların tamamını okumadım ama bi kısmını okudum sitenizide googleden reankarnosyon ile ilgili yazılar arerken buldum mesaj yazabilmek için uye oldum yazacak olduklarımıda size şöle söleyeyim

inanmayanlar için sölüyorum ay ve gün olarak tam hatırlayamıyorum ama yıl olarak 1997 yılın :evil: :evil: da atv televizyonunda yaklaşık olarak 30 35 kişi nin yapmış olduğu roportajlar var aty televizyonu arşivlerinden nu roportajlarla ilgili cd leri inceleyin derim
ha şunuda ilave edeyim hatay a gidin araştırın reankarnosyon olan cok kişi bulacaksınız hatay adana mersin osmaniye bu 4 ilde cok sayıda var ama en cok hatayda var çünkü hataydakiler kendilerini saklamıyorlar açık açık sölüyolar amadiğer illerde zor bulursunuz çünkü onlar siz ve sizin gililer yüzünden kendilerini saklıyorlar saklamak zoruna kalıyorlar yani
gidin görün hatayda reankarne olan kişilerle yüz yüze konuşun belki ozaman anlarsınız veya kitap evlerinden parapiskoloji veya reankarnesyon kitapları alın okuyun

"Ben reenkarne oldum." Hadi bana da inan.. Nasıl emin olabiliyosn ki Hataydaki o herhangi bi insanın gerçekten bunu yaşadığından? Diyelim ki böyle bi olay gerçekten var, insanların bunu hatırlayabileceğini sanmıyorum :) Adını soyadını yaz önceki hayatında neydin öğren linklerine de inanıyosundur sen şimdi :)

Re: Reeankarnosyon

Eternal33 demiş ki:

bu ne saçmalık ya biz reankarne olduğumuzu mu saklıyoruz... :) komikmiş hataydakiler saklamıyo direk söylüyolar yani öyle mi, yoo ben reankarne olsaydım bunu söylerdim valla ne saklıcam ki... :oops:

Geri