Mor ve Ötesi

Tikileri aramıza kazandırma fikri... :? müzik insanın bünyesinde, dna'sında olan bişeydir arkadaşlar. Kimseyi dinlediği müzikten ötürü suçlayamazsınız. Ancak bir insanın ''çok seviyorum'' dediği şeyi(mor ve ötesi gibi) araştırıp hakkında ne olup bittiğini bilmesi gerekir. Bu önemli bir noktadır. Mor ve ötesinin son albümünü seversin, dinlersin. Ama eski albümlerini de dinlersin. Buna bir lafım olmaz. Ama şu an ''yaşasın mor ve ötesi'', ''allahım çok seviyoruz'' nidaları yapan kitle, bir müddet sonra daha popüler bir bilmemne kişisi veya grubu çıktığında mor ve ötesi'ni ağızlarına bile almayacaklar. Nitekim son albümlerini kale almasamda, bu kişiler popüleritenin peşinde iken ben yine ''son giden'' dinlemeye devam edicem... ;) Buyrun mor ve ötesi sevgisini siz nitelendirin...

wildnight demiş ki:
bi bilgi verim dedim onlar konserlere uçakla değil tur otbüsleriyle giderler... sadece belirtim dedim... nasıl uçak kaçıtmışlar tuhaf ;)

öncelikle dün konserde zaten uçağı kaçırdıklarını ve onun için konserin geç başladığını belirttiler !!! bilgi vereyim !!!
arkadaşlar izmir konseri playlisti mükemmeldi :D

dys full
bir derdim var (enst)
canlı yayın
balıklar
beyaz
23
daha mutlu olamam
gül kendine
güneye giderken
yaz yaz
yalnız şarkı
ne
son giden.............. :D

bundan sonraki ilk konser samsun konseriymiş 3 mart ,sonra trabzon varmış.
mayıs ayında tekrar izmirdeler.
uzun bir süre konserlerinde ozan tügen'i göremeyecekmişiz :?
şebnemin yeni albümü için çalışmalara başlıcakmış.
:roll: konser görüntülerinden oluşan bir dvd çıkarmayı düşünmüyorlarmış.
yeni klip serseri ve uyan arasında gidip geliyormuş, ama uyana çekmek konusu daha ağır basıyormuşş :D :D

neyse benden şimdilik bu kadar. !!!
svglr.

yaptıkları müzik gerçekten iyi, hem de çok iyi. vokal de canlı performanslarda bazen detone olmasına rağmen tarza çok uygun, kerem kabadayı bir harika. kerem özyeğen ve burak güven de ortalamanın üstünde. iyi bir gruplar, ama aklıma gelen soru şu gene de: acaba amerika'nın savaşlarını saldırılarını kullanmasalardı bu kadar popüler olurlar mıydı ve albümleri bu kadar çok satar mıydı? bana cevap hayır gibi geliyor, ama asla mor ve ötesi karşıtı değilim onları destekliyorum çünkü bu ülkenin iyi müzik yapan müzisyen ve gruplara ihtiyacı var... yalnız eski fanlarının fikrine göre (ben eski bir fan değilim) değişmiş ve şımarıklaşmışlar, bayağılaşmışlar. bana ne, müziktir önemli olan. kurt cobain de psikopattı ama onu dünya dinliyordu...

katılıyorum bende her ne kadar tikilere tahamul edemesemde.Aslında onlarda dinlesinler ama dünya ve tüm insanlar onların elinde deil yeter ki bunu anlayıp bir az kafa çalıştırsınlar çünkü etraflarına zarar veriyorlar.Mesela konserdeyken iki kız sadece önde olduğumuz için ve kafa sallayıp azcık zıpladığımız için(boyum bayağı kısa ancak konserlerde öyle rahat ediyom ve onlar uzundu dolayısıyla sahneyi görebiliyorlardı) tekma atıp durdular.Bu nedir hangi zihniyete sığar.Bir baska problemde ben tiki deilim diye geçinen bazı sahısların devamlı birbirini suçlaması ve tartışma yaratması hersey bir yere kadar eğer bir kesimi yada bir kavramı bu kadar eleştirirseniz sonunda onlara benzersiniz.
Ben yinede mvö yü dinlemeye devam edicem çünkü müziklerini seviyorum.Arkadaşların burada tartişmamasını ve artık müzik ve mvö hakkında konusulmasını istiyorum (forumdaki baslıkta belirtildiği gibi)

Gerçekten çok komik bi okadarda sinirlendirici bir durum!!

Allah sabır versin yönetici arkadaşlara sabır!!

Arkadaşlar bari şu çoluk çocuğu barındırmayın aranızda ,en azından zeka seviyesi daha iyi durumda olan insanlar yazsın şuraya..

Sürekli kapatılıp kitleniyor burası ayıptır !!

konser gerçekten mükemmeldi..izmirdeki ilk konseriolan karşıyaka açık hava'dakikonserinden sonra en iyisiydi bence..özellikle son giden muhteşem oldu..bis için geri döndüklerinde 23 çalmalarına hala şaşmaktayım..hala kendime gelemedim konserden sonra.. :roll:

Asya tsunami icin yapilan yardim konser performanslari hepsi kotuydu ve ozellikle harun'un soyleyis tarzi beni uzdu 8O ...detoneyi birakin soyleyisini ne bileyim iste itici geldi ...dun dreamden izledimde ...

Son yapılan yardım konserini tv den izlediğimde kelimenin tam anlamıyla apışıp kaldım!Çıkan karga sesin Harun dan geldiğine inanmakta çok güçlük çektim ama evet O ndan geliyordu!

ya özür dilerim ama bu " harunun sesi cok kötüydü falan!" daha kac gün sürecek . bilmiyorum siz biliyormusunuz ama mvö o konserden önce baska bir yerdede konser vermis....onun icin 1 saat geciktiler ve tabiki insanin sesi de degisir...

ıyı bır grup olmadıgının kanıtıdır bu.yılda 260 konser veren gruplar var ve boyle sıkıntıya gırmıyorlar.
zaten bu grubu ben 10 senedır bılırım.bır daha boyle sevılecek album yapacaklarını sanmıyorum.
sonuc; ''ruzgar gıbı gectı'' olacak.

ayk demiş ki:
ıyı bır grup olmadıgının kanıtıdır bu.yılda 260 konser veren gruplar var ve boyle sıkıntıya gırmıyorlar.
zaten bu grubu ben 10 senedır bılırım.bır daha boyle sevılecek album yapacaklarını sanmıyorum.
sonuc; ''ruzgar gıbı gectı'' olacak.

iyi bir grup olmasa on yil boyunca emek vermezlerdi ...albumlere gelince herzamam yukselen bir cizgi sozkonusu ...ruzgar gibi gececek olsaydi 4.albumleriyle karsimiza cikmazlardi ...
sana gore iyi bir grup olmayabilir saygi duyarim ...

Geri