Mor ve Ötesi

aycanharun demiş ki:
dinlemeyenlerin mor ve ötesi hakkında yorum yapması içler acısı bir durum... özellikle de harun un pop şarkıcılarına benzetilerek adam sayılmaması ayrı bir vaka. eğer mor ve ötesini dinlemiyorsanız saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın. yada önyargıdan vazgeçip en azından son albümlerini alıp dinleyin ki önceki albümleri ayrı güzel... zaten dinlemediğiniz bir grup hakkında iğrenç yorumlar yapmanız berbat birşey. ayrıca biz onları sizden önce dinliyorduk, siz dys ile tanıdınız lafları da sıktı artık. ben gül kendine ve yaz ile tanıdım ama hala tanımayanlar olduğu için grubun kıymetini bilenleri ezmenize gerek yok ....

merak etme buraya yorum yazan herkes en az bir kere dinlemiştir ve yorum yapması için albümleri baştan sona dinlemesine gerek yoktur...Kimsenin de onları eleştirmeye hakkı yoktur...şunu da belirtmek isterim ki kimsenin kimseyi ezdiği falan da yok burada...
bir de birbirlerimizin yorumlarına iğrenç demesek daha hayırlı olacak sanırım...sonuçta forumlar bir tür fikir alışverişidir...yüzyüze tartışırken birine diyemediğimiz lafları da bilgisayar başında rahatça söyleyebiliyoruz...bu da içler acısı bir durum tabi...

şunu rahatlıkla söyleyebiliyorum ki -hazır şehir albümü gündemdeyken- şehir albümünden gül kendineye kadar geçen dönem bir muhteşem...melodiler sözler gerçekten şahane...hadi yaz albümünü de severek dinlemiştim ben onu da alayım ama bu eski albümleri dinlemiş olanların farkedecekleri birşey de şudur ki DYS tamamen bir piyasa albümüdür...Ben böyle düşünüyorum...

Saygılarımla...

Prominx DYS söylüyor albümüne piyasa demenin sebebi bir derdim var ya da cambaz gibi şarkılaırn çok tutulması mı?Bu albümle birlikte fan kitlesinin gittikçe artış göstermesi mi:?Neye göre söyledin bunu?

Evet Eğer Mor Ve Ötesinin diğer albümlerini dinlediysen ve Bu 'tarz' olarak daha piyasa olmuş diyosan yanlış. Çünkü Diğer albümlerinden pek bi farklı değil tarz olarak. Parçalar Çok daha güzel sadece. Tabi diğer albümleride piyasaydı diyosan o ayrı.

ScOoBy demiş ki:
Prominx DYS söylüyor albümüne piyasa demenin sebebi bir derdim var ya da cambaz gibi şarkılaırn çok tutulması mı?Bu albümle birlikte fan kitlesinin gittikçe artış göstermesi mi:?Neye göre söyledin bunu?

" DYS söylüyor ? 8O " :D o da güzel tabe...neyse...Hayır isteyen istediği müziği dinleyebilir ama şöyle de birşey var...Piayasa olmasını cambaz ve bir derdim var'a kesinlikle bağlamıyorum..Sana şöyle izah edeyim...

1)Dediğim gibi eski albümlerindeki söz ve müzik tarzlarından DYS'e çok sert bir sapma var...Bence bir grubun kurulduğu dönemlerdeki tarzından sapması ya grup içi bir anlaşmazlık ya da o tarzın onlara pek getiri sağlamamasıdır...
2)Tikky die adlandırdığımız camaat-i örgütün de gereğinden fazla ilgi gösterip fanları boğduğu ve bunlara çok büyük tepki doğduğu da doğrudur...(bağdat caddesinde MVÖ çalınması ? 7-8 yıl önce duysam sööleyene küfrederdim)
3)MVÖ'nün artan "fan" kitlesi değil "FUN" kitlesi olduğu da bir gerçek tabi...Anlayana... :D

Saygılarımla

ozgur196 demiş ki:
Evet Eğer Mor Ve Ötesinin diğer albümlerini dinlediysen ve Bu 'tarz' olarak daha piyasa olmuş diyosan yanlış. Çünkü Diğer albümlerinden pek bi farklı değil tarz olarak. Parçalar Çok daha güzel sadece. Tabi diğer albümleride piyasaydı diyosan o ayrı.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum sana "tarz"ları ayırt edebilecek kadar müzikle içiçeyim 10 yıldır...müzikle yatıp müzikle kalkıyorum...
Söylediğimin yanlış olduğunu düşünmüşsün tabi hakkın bu ama ben buna inanmıyorum ki sen de takdir edersin herkes buraya inandığı şeyleri yazıyor...Ama şu da var ki benim görüşümü yanlış diye düşünüyorsan bana mantılı birşeyle gelmelisin,açıklamalısın ki ben de sana katılayım ya da eksik yönünü açıklayayım...
Parçaların güzelliği ise zevkler ve renkler bölümüne dahildir...Ben MVÖ şarkılarından bir albüm yapsam şöyle bir best of tarzı DYS'den değil şarkı söz bile koymam...
Bak sana sayayım madem güzel şarkı istiyorsun...Bunlar nadide parçalardır...(bence....)

1)Mucize 2)Dişi Zamiri 3)Balıklar 4)Yalnız Şarkı 5)Şehir 6)Past 7)Boşver 8)The Faithful Love 9)Pis 10)Reality 11)Hayat !!! 12)Gül Kendine ve niceleri onları da best of 2 diye çıkarırım piyasaya :p

prominx demiş ki:
1)Mucize 2)Dişi Zamiri 3)Balıklar 4)Yalnız Şarkı 5)Şehir 6)Past 7)Boşver 8)The Faithful Love 9)Pis 10)Reality 11)Hayat !!! 12)Gül Kendine ve niceleri onları da best of 2 diye çıkarırım piyasaya :p
Bunlar da güzel şarkılar, DYSdekiler de. Ama çoğu insan (birkaç gün öncesine kadar ben dahil) bu şarkıları dinlemedikleri veya dinleyip de beğenmedikleri için, DYS albümündeki parçaları daha güzel buluyorlar. Piyasa şarkıları veya değil, farketmez. Önemli olan parçanın zevkle dinlenebilirliğidir. Ki bu saydığımız parçalar hatta kanımca çoğu MVÖ şarkısı bu özelliktedir.
Saygılar...

1)Mucize 2)Dişi Zamiri 3)Balıklar 4)Yalnız Şarkı 5)Şehir 6)Past 7)Boşver 8)The Faithful Love 9)Pis 10)Reality 11)Hayat !!! 12)Gül Kendine ve niceleri onları da best of 2 diye çıkarırım piyasaya :p[/quote]

şarkılar konusunda kesinlikle katılıyorum ama tam 1 best of olmazdı sanırım 1,2,3 albümün hepsi hemen hemen ki bunlarda zaten mevcut ;)

Delioglan demiş ki:
prominx demiş ki:
Bunlar da güzel şarkılar, DYSdekiler de. Ama çoğu insan (birkaç gün öncesine kadar ben dahil) bu şarkıları dinlemedikleri veya dinleyip de beğenmedikleri için, DYS albümündeki parçaları daha güzel buluyorlar. Piyasa şarkıları veya değil, farketmez. Önemli olan parçanın zevkle dinlenebilirliğidir. Ki bu saydığımız parçalar hatta kanımca çoğu MVÖ şarkısı bu özelliktedir.
Saygılar...

ilk olarak bu saygılar yazışında biraz kinaye sezdiğimi söyliyeyim k, bundan nefret ederim ! :evil: ..sonra bu foruma yazanları anlamıyorum...Neyi korumaya,savunmaya çalışıyorsunuz ? Kardeşin ilk önce yazdıklarımı adam gibi okuyun ondan sonra benden alıntı yapıp cevap vermeye uğraşın...
Bu kadar alınganlığa da gerek yok yukarıda arkadaşlar bir kaç soru yöneltmişler yorumlarıma haklı olarak ben de bunalara kanımca cevap vermeye çalıştım .... Ben sana ona buna DYS'yi sevmeyin demedim ki ve demem de...İstyen istediğini sever yani nedir bu...Sanki ezdim seni...Töbe Töbe yaaa nelerle uğraşıyoruz...

Var mı ben eski MVÖ'yü seviyorum ve yeni şarkıları da bana piyasa geliyor...Zaten DYS çıktığında savaş karşıtı albümler modaydı onlar da yaptılar ve yeni fan çevreleri edindiler...Bana göre moda olan birşeyi yapmak yeni arayışlara girmemek özentiliktir,rant peşinde koşmak,pastadan pay kapmaya çalışmaktır...Bir Allahın kulu da değiştiremeze bu görüşümü...

Bak daha yeni üye olmuşsun 28 tane mesaj atıp hemen her yere laf yetiştirmeye çalışmışsın...Hadi anlıyorum bir heves seninki de herkes beni tanısın diye belki bilemeyeceğim...Neyse bir foruma mesaj yazmadan önce geçmişini okumanı ve o forum hakkında bilgilenmeni öneririm...

Saygılar :!: :!: :!: :evil:

GÜL KENDİNE ALBÜMÜ ZAMANLARI YIL:2001

gk4.jpg

DYS GELDİ ! YIL:2004

dys1.jpg

2 resim arasındaki tonlarca fark...Uğraşan olur mu bulmak için bilemiyorum.Anlayan ilk görüşte anlar zaten...

NOT:Gül Kendine değil de Şehir albümü zamanı resimlerini koyacaktım ama 10 yıl geçti üstünden o zaman çok gençtiler ve Alper ile Derin yok artık...Bazıları uyanıklıkla pişkinliği karıştırır "heee derin ve alper" der diye Gül Kendineyi aldım...İyi seyirler...

prominx demiş ki:
ilk olarak bu saygılar yazışında biraz kinaye sezdiğimi söyliyeyim k, bundan nefret ederim ! :evil: ..sonra bu foruma yazanları anlamıyorum...Neyi korumaya,savunmaya çalışıyorsunuz ? Kardeşin ilk önce yazdıklarımı adam gibi okuyun ondan sonra benden alıntı yapıp cevap vermeye uğraşın...
Ortada ne bir kinaye, ne de sana verilmiş bir cevap var. Ben sadece senin söylediğin şarkıları da, yeni albümdeki şarkıları da beğendiğimi dile getirdim. Saygılar ise, karşındaki insanın fikirlerine karşı olsan bile (ki ben öyle bir şey demedim) bu fikirleri küçümsemediğini, saygı duyduğunu belirten gayet kibar bir sözcüktür. İşkillenmenin gereği yoktur.

prominx demiş ki:
Bu kadar alınganlığa da gerek yok yukarıda arkadaşlar bir kaç soru yöneltmişler yorumlarıma haklı olarak ben de bunalara kanımca cevap vermeye çalıştım .... Ben sana ona buna DYS'yi sevmeyin demedim ki ve demem de...İstyen istediğini sever yani nedir bu...Sanki ezdim seni...Töbe Töbe yaaa nelerle uğraşıyoruz...
Ben de sana DYS'den önceki şarkıları sevmeyin demedim, alınganlık da söz konusu değil, oldukça sakin bir ortamda gerekli konuları tartışıp sonuca ulaşmaya çalışıyoruz, kimsenin kalbini kırma gibi bir niyetim yok.

prominx demiş ki:
Var mı ben eski MVÖ'yü seviyorum ve yeni şarkıları da bana piyasa geliyor...Zaten DYS çıktığında savaş karşıtı albümler modaydı onlar da yaptılar ve yeni fan çevreleri edindiler...Bana göre moda olan birşeyi yapmak yeni arayışlara girmemek özentiliktir,rant peşinde koşmak,pastadan pay kapmaya çalışmaktır...Bir Allahın kulu da değiştiremeze bu görüşümü...
Dikkat edersen, ben albümün piyasa olup olmadığı ile ilgili bir yorum yapmadım, "piyasadır" veya "değildir" demedim. Tam aksine bu nitelendirmenin doğru bile olsa gereksiz olduğuna, önemli olan şarkının güzelliği olduğuna değindim.

prominx demiş ki:
Bak daha yeni üye olmuşsun 28 tane mesaj atıp hemen her yere laf yetiştirmeye çalışmışsın...Hadi anlıyorum bir heves seninki de herkes beni tanısın diye belki bilemeyeceğim...Neyse bir foruma mesaj yazmadan önce geçmişini okumanı ve o forum hakkında bilgilenmeni öneririm...
Her yere laf yetiştirmeye çalışmıyorum. Ayrıca, yeni üye olmam, bu forumları daha önceden takip etmediğim anlamına gelmez. Yorum yapacak kadar bilgi edindikten sonra üye olmayı yeğledim. Buna inanmayanlar olabilir. Bu forumlar hakkında hiç birşey bilmeden üye olmuş olsam bile, üzerinden 2 ay geçmiş ve en azından forumları okumak ve bilgi edinmek için yeterli bir süre bence. Ayrıca, "herkes beni tanısın" gibi bir heves içerisinde olsaydım, günlük mesaj ortalamam 5'in üzerinde olurdu, 0,48 değil. Sadece ilgilendiğim konularda mesaj atmaya özen gösteriyorum. Hiç dinlemediğim bir grup/sanatçı hakkında yorum yapmıyorum en azından. Yine de dostça önerilerin için teşekkür ederim.

Saygılar! diyecem de kızıyorsun. :(

Daha fazla forumu kirletmek istemiyorum. Cevap gelirse özel mesaj kullanacağım.

Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Ancak ben yine de çok tarz farkı olduğunu düşünmüyorum. En azından Sayılı albüm satan bi grubun yüzbinden fazla albüm sattıracak kadar bi fark?? Bence son albümün bütün parçaları güzel. Ama Diğer albümleri de güzel. Sen öyle bir anlatıyosun ki aklıma Manga nın ki gibi bi tarz değişikliği geliyo.

Delioglan neyse ne...Kimseyle atışmaya niyetim yok...Ben sadece anladığımı söyledim..Yanlış anlaşılmalar da olmuş...Neyse kusura bakma o zaman...

yalnız şu sayfada şunu gördüm.Tartışmalar diğer sayfalardaki gibi seviyesiz deil.Bilinçli tartışmalar.Ben de herkes mvo yu sevsin demiyorum.Sevmese de adam gibi tartışalım bu sayfalarda kilitlenmesin yeter..

prominx demiş ki:
şunu rahatlıkla söyleyebiliyorum ki -hazır şehir albümü gündemdeyken- şehir albümünden gül kendineye kadar geçen dönem bir muhteşem...melodiler sözler gerçekten şahane...hadi yaz albümünü de severek dinlemiştim ben onu da alayım ama bu eski albümleri dinlemiş olanların farkedecekleri birşey de şudur ki DYS tamamen bir piyasa albümüdür...Ben böyle düşünüyorum...

Saygılarımla...
ben de böyle düşünüyorum ki fark alenen ortada zaten
bir kere dys deki parçaların hepsi hakkında söyleyecek ortak bir şey bulabilirsiniz "aa bak bu adamlar savaşa karşı!!"
bu albüm piyasa kaygısıyla yapılmış bir albümdür ama üzerinde bir emek söz konusudur saygı duyarım
beğenmiyorum orası ayrı

emeğe saygıyı ben de duyuyorum herkes duymalı zaten bunun aksini belirtmedim :D imzadaki mp 3 olayının nedeni farklı tabi..Hadi yabancı cd'ler gümrükten geçiyor pahalı piyasaya sürülüyor ama yerli albümler de aynı fiyatta olmak zorunda değildir..O yüzden yerli albümleri mp3 olarak indiriyorum :p

NOT:Bu arada MVÖ'nün yeni albümünde eski moduna dönmesini bekliyorum...Utandırın beni !

Geri