Mor ve Ötesi

popüler kültür her ne kadar daha kitle kültürü olarak görülse de -ki kitle bir aşağılamadır- öğk, kaka demek yerine incelemek daha mantıklıdır. ne tümden kötüdür ne tümden iyidir. ama işte kimi burjuvaların "alt kültür" olarak aşağılamasıdır. kimilerinin yüceltmedisidir popüler kültür ve pop.

bu nedenle sanırım kibirlilikle yaklaşıyoruz bazen gruplara.
ama şu da var kipopüler olan grubun davranışları değişiyor ise evet o zaman tepki gösteririz.

temel mantık şudur ama; bizimdir bizim kalacak.

herkese göre değişir iyiliği, kötülüğü;)

bence mvö popüler olmasını avantaja dönüştürmeye çalışıyor.sorunlara dikkat çekiyor.dar bakış açılarından kurtulmamız gerektiğini,dünyanın pembe tonlarında olmadığını,bizim bir rüyada olduğumuzu,bu rüyanın artık sonlanması gerektiğini belirtiyor."uyan"dırıyor bir nevi bizleri...

o mashar fuat özkan değilmi her neyse mor ve ötesi bence çok sıkı gruplardan bi tanesi ilk başlarda çok fazla tutulmasada cambaz herkese kendilerini kanıtladılar ve bence bu çizgide devam etsinler!

şahsi fikrimi sölemem gerekirse mvö ilk albümlerinde de iyiydi..."tutulmama" sözcüğünü kullanmak yanlış olur.çnk o zmnda hayranları wardı.neticede 10 yıllık bi geçmişleri wr we bunu bir albümle silip atmak mümkün deil...

arkadaşlar sıkı durun
yeni albüm mayısta.....
şafak ın da frekansta söylediği gibi sabırsızlıkla
bekliyorum hala heyecanını yitirmemiş eski bir dinleyici olarak :LOL:

mvö her zaman iyiydi. ama dys deki 'cambaz' adlı politik şarkının bazı 'tiki' diye tabir ettiğimiz çevreler tarafından aşk şarkısı sanılması (ya da anlanmaması her neyse) ve şarkıya çekilen dikkat çekici klip sayesinde ülkemizde çokça bulunan özenti ve tiki kesim tarafından benimsendi. bu yolla da popüler oldu. bundan dolayı mvö de biraz 'biz neymişiz be' hallerine girip tam 5(yazıyla beş) hatta bir derdim var ın ilk klibini de sayarsak 6(yazıyla altı) klip çekip kendilerini aşıp, iyice piyasa olma girişimlerinde bulunmaktadırlar(ya da bana öyle geliyor)...
ama hala çok iyi müzik yapıyolar, 5. albümde kendilerini toparlayacaklarına inanıyorum(ümit ediyorum mu demeliyim yoksa). bu yanlış kitleden sıyrılıp özlerine dönmeleri lazım [konserde haruuuuğğğğğğğğnnnn diye bağıran, cambazı ve bir derdim var ı aşk şarkısı sanan, hatta uyan ı da o tür bir şey sanacak olan, aşk içinde de harunun pantolonundan ayrı bir tartışma konusu çıkaran(ayyyy çok yakışmış harunun pantolonu, hele klibin sonunda bi alnını silişi var, hastayım ya! diyen insan tipi) kitleden bahsediyorum]...

Geri