Mor ve Ötesi

eengin demiş ki:
fikrimce yeni kaset dünya yalan söylüyorun kıyısından bile geçemez.şirkette isterse dünyanın çukurdan çıkışı için altın nasihatlar içersin yine de bence beş para etmez.ben büyük bi hayal kırıklığına uğradım açıkcası çok daha ii iş çıkarcaklarını umuyodum.

iyiki kıyısından geçmiyor,grubun kendını tekrar etmesı cok mu güzel birsey? dunya yalan soyluyor mvö yü tepeye cıkaran bır albumdu,ız bıraktıgı ıcın,karsılastırm aıstegı uyandırabılır sızde,ama bu karsılastırma yanlıs sonuclar verır kanımca....

Re: kafası karışık mor v'ötesi

lamb demiş ki:
Aşağıda Akşam gazetesinde Oray Eğin'in MOR V'ÖTESİ grubu hakkında yazı var, iyi yazmış bence.

Coca-Cola'ya karşı, Doğan Grubu'na değil

KAFASI karışık rock gruplarımızdan Mor ve Ötesi bir yaz Fanta'yla gezdi, sonra Coca-Cola'ya karşı olduğunu söyleyip Rock and Coke'ta yer almadı. Grup, kapitalizme olan bu tavrını gerek mitinglerde yer almasıyla, gerekse de şarkı sözleriyle gösteriyor: 'Şirket mirket anlamam, anlasam da anlamam...'

Ancak yine kafa karışıklığından olsa gerek 'Uyan' şarkıları bu aralar Türkiye'nin en büyük şirketlerinden Doğan Grubu'nun Milliyet gazetesi reklamlarında kullanılıyor. Şirket-mirket anlamayan Mor ve Ötesi, Doğan Grubu'na şarkıyı satmakta 'anlaşılmayacak' bir şey görmemiş herhalde. Coca-Cola'yı Amerika'yı ve savaşı desteklediği için eleştiren Mor ve Ötesi galiba Doğan Grubu'nun birçok yayın organının bu konudaki tutumunun da farkında değil: Uyan artık uyan!
kesinlikle kafası karışık rock gruplarımızdan tanımlamasına katılıyorum.Büyük laflar ediyorsan arkasında durmayı bilceksin yok duramıyorsan o zaman büyük laf etmiceksin.

ortamın yumusayıp yumusamaması kımın umrunda takılmamak lazım bazı seylere müziklerini beğeniyosam isterse adam ikiyüzlünün alası olsun yaptıı ve benı ıı hissettiren sarkılarndan baska umursadıım bısı yoktur.siz gidip ''kişilikli'' sanatçılarınızı dinlemeye devam edin

saygılar

ya o kadar da değil tabii ki ilk planda müzik olacak ama ben bi grubun hayranıysam o grubun herşeyi kişiliği beni ilgilendirir.öle arada sırada dinlediğin bi grup için dediğin doğru olabilir ama biz hayranlıktan bahsediyoruz

biz dışardayken saat 18:00 gibi falan mor ve ötesi içerde sound-check yapıyordu. sahneye pelerin gibi bişeyle çıktı harun. son albüm ağırlıklı baya şarkı söylediler benim en çok şaşırdığım ve sevindiğim olaylardan biri de "orda durma"yı söylemesiydi.. sonlara doğru "bizim 10. yılımız, radikal'in de 10. yılı ve galba şebnem'in de 10.yılı..." tarzında bişeyler söyledi. sonra şebnem aldı sahneyi sonlara doğru "şimdi yeniden mor ve ötesi'ni çağırıyoruz.." falan dedi. şebnem ve harun sahnenin gerisine oturdular ve "küçük sevgilim" başladı. bitince de hep beraber "bu aşk fazla sana"yı söylediler.. gerçekten çok muhteşemdi.. çok başarılı bi görsel şölen vardı..

şebnem'in "gözlerimin etrafındaki çizgiler"i söylemesi de ayrı bi sürprizdi benim için.. =)

Re: kafası karışık mor v'ötesi

isminivermekistemeyenbiri demiş ki:
lamb demiş ki:
Aşağıda Akşam gazetesinde Oray Eğin'in MOR V'ÖTESİ grubu hakkında yazı var, iyi yazmış bence.

Coca-Cola'ya karşı, Doğan Grubu'na değil

KAFASI karışık rock gruplarımızdan Mor ve Ötesi bir yaz Fanta'yla gezdi, sonra Coca-Cola'ya karşı olduğunu söyleyip Rock and Coke'ta yer almadı. Grup, kapitalizme olan bu tavrını gerek mitinglerde yer almasıyla, gerekse de şarkı sözleriyle gösteriyor: 'Şirket mirket anlamam, anlasam da anlamam...'

Ancak yine kafa karışıklığından olsa gerek 'Uyan' şarkıları bu aralar Türkiye'nin en büyük şirketlerinden Doğan Grubu'nun Milliyet gazetesi reklamlarında kullanılıyor. Şirket-mirket anlamayan Mor ve Ötesi, Doğan Grubu'na şarkıyı satmakta 'anlaşılmayacak' bir şey görmemiş herhalde. Coca-Cola'yı Amerika'yı ve savaşı desteklediği için eleştiren Mor ve Ötesi galiba Doğan Grubu'nun birçok yayın organının bu konudaki tutumunun da farkında değil: Uyan artık uyan!
kesinlikle kafası karışık rock gruplarımızdan tanımlamasına katılıyorum.Büyük laflar ediyorsan arkasında durmayı bilceksin yok duramıyorsan o zaman büyük laf etmiceksin.

Hala aynı zırvalıklar. Aynı şeyler... Dön dolaş...

Bulutsuzluk Özlemi, 20 yıllık grup gitti Converse festivaline,
Barışarock koskoca "karşı" festival festival alanında fanta vardı.
Geçin bu eşşeğin götünden araba çıkarma "Ben anarşistim" davalarını.

ya madem şirket mirket vıdıvıdı diyip duruyosun
seneye rock 'n ZAFER gazoz rock festivaline katılsınlar daha mütavazı bi şirket
ama gazozları süperdir ... sıprayta zaten 10 basar ayrıca kolaya alternatif olup kola kadar zararlı değildir..

Eğer ki bir grup veya kişi birşeyi savunuyorsa bunu tam olarak eylemleriyle yada sözleriyle başaramaz tabi dünyada bunu yapanlar var. Şirket mirket anlamam anlasamda anlama : ) Eğer ki Mor ve Ötesi grubu bu sözlerinin arkasındaysa bir içecek firması ile ismi durmadan geçiyorsa bir holdingin yan ürününde şarkısını kullanıyorsa çelişir kalksınlar sponsorsuz konser versinler.

aslına bakılırsa buna bende katılıorum ama sanıırım buda popüleritenin getirdiği bişey

hala önemli olanın müzik olduğu kanısındayım çok takılmamak lazım böle şeylere ayrıca sırf bu yuzden mvöye kızıp da kalkıp bı 23 zevkimdende vazgeçemem yani hatta cambazdan bile

selam tartışmalara bakılırsa mor ve ötesi çuvallamış yani sisteme karşı bu kadar atıp duruken ondan sonra bunlar yapılmaz davaya ihanet ettmişler sanırım,gerçi biz öle olsun demedik ama bu onların istediğiydi her söylemlerinde vardı bu kısacası yakışmadı mor ve ötesine..

pentagramurat demiş ki:
muhalif tavırlarını müziklerine yansıtmak istiyorlar ama şu sıralar müziklerinin ötesine geçti bu...
buna aynen katılıyorum ve ekliyorum.muhalif taraflarını ön plana çıkarmaya çalışıyorlar ama kaş yaparken göz çıkarmaya başladılar.çok büyük konuştular şimdi arkasında duramıyolar sözlerinin.saten sözlerinin arkasında durmaları için popülerliklerinden bi miktarını kaybetmeleri gerekio onlar da bunu yapmak istemio

Geri