Mor ve Ötesi

arkadaşlar yarınki odtü konseri fiyatı biletix te 23 ytl ama içerden odtülü bi arkadaşınız varsa odtüde 10 ytl bence kaçırmayın bu konseri

dark_and_shadow demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
muhalif tavırlarını müziklerine yansıtmak istiyorlar ama şu sıralar müziklerinin ötesine geçti bu...
buna aynen katılıyorum ve ekliyorum.muhalif taraflarını ön plana çıkarmaya çalışıyorlar ama kaş yaparken göz çıkarmaya başladılar.çok büyük konuştular şimdi arkasında duramıyolar sözlerinin.saten sözlerinin arkasında durmaları için popülerliklerinden bi miktarını kaybetmeleri gerekio onlar da bunu yapmak istemio

bence de...en azından sosyal mesaj vereceğiz diye bu kadar uğraşmasınlar veya bu kadar göz önünde bulunmasın gerçek düşünceleri..sonuçta o yada bu şekilde -ellerinde bulunarak veya bulunmayarak- buna ters düşüyorlar.. :?

ya hangi sanatçı yada grup yalnış yapmadı ki şimdi ozzy osborne mtvde program yaptı die led zepplin şaheserlerini dinlemeyelimmi gerçi şu da var popüleritelerinden vazgeçmedikleri sürece eski mvö olamazlar ama yinede ilk kademedede müzik var...

son albüm çok başarılı, özellikle şebnem ferah ile düet olan küçük sevgilimi çok beğendim onun haricinde, darbe ve kış geliyor çok güzel:)

dün odtüde mukemmle bır konser verdıler sebnem ferah ıle,mvö gayet basarılıydı,sahneyı bıraktıktan sonra,şebo geldı, o zaten anlatılmaz yasanır,ardından sebnem davet ettı mvö yu ve beraber benım kucuk sevgılımı soyledıler,ama en guzelı ıse sonunda baraber soyledıklerı,bu ask fazla sana oldu:)

chris_cornell demiş ki:
butun grup elemanları oyle mi bilmiyorum ama harun ateist... zaten sarkılara da biraz kafa yorarsan sozlerden cıkarabilirsin... "derken bir anda farkettim baska bir hayat yok ki" "var mısın yoksun var mısın yoksun iki gozum eminim sen yoksun"
gibi...
yaa arkadaşlar saçmalamayın... bakın şimdi konuyu açıyorum

"derken bir anda fark ettim başka bir hayat yokki" bu sözdeki kasıtları şu dünyadan başka bir hayat yok demeye çalışmışlar yani şu an yaşadığımız hayat içinde başka bi hayat yok ve tadını çıkaralım gibi, dünyaya bir defa geliyoruz gibi... bence düşünceleri bu

"var mısın yoksun var mısın yoksun iki gozum eminim sen yoksun" bu sözdeki açılımda şu; bu sözler cambaz şarkısının sözleri... CAMBAZ şarkısı ilk olarak HABER TÜRK tv ye yazılmış ama sonradan albüm şarkısı yapmışlar... şarkının sözleride şöyle ne habersin ne türksün! seni gören yollara dökülsün! yani belli olduğu gibi TV kanalına yazılmış. yani varmısın yoksun derken de amaçları rakip kanallara eleştiri gibi bişey yani rakibimiz yok gibi ;)

chris_cornell arkadaşım mademki çok dikkatlisin UYAN ŞARKSINDA neden Bu Ahlaksız Oyunlara Devam Etmek GÜNAH GÜNAH Diyorlar...

SENCE ATEİST OLAN BİRİ GÜNAH DİYE BİR KAVRAMI ÖNEMSERMİ ?

Soruyorum sizlere arkadaşlar ?

Günah kelimesinin sözlük anlamına bir bakalım;

Günah:

1-Dinî bakımdan suç sayılan iş veya davranış, vebal.
2-Acımaya yol açacak kötü davranış, yazık.
3-Sorumluluk, vebal.
4-Kabahat, hafif suç.

Kaynak: TDK sözlüğü

Bu anlamlardan herhangi birini kasdetmiş olabilir şarkıda. Neyse ben yorum yapmıyorum sadece bunu söyleyip kaçıyorum :D

wild_child demiş ki:
Günah kelimesinin sözlük anlamına bir bakalım;

Günah:

1-Dinî bakımdan suç sayılan iş veya davranış, vebal.
2-Acımaya yol açacak kötü davranış, yazık.
3-Sorumluluk, vebal.
4-Kabahat, hafif suç.

Kaynak: TDK sözlüğü

Bu anlamlardan herhangi birini kasdetmiş olabilir şarkıda. Neyse ben yorum yapmıyorum sadece bunu söyleyip kaçıyorum :D

evet ama GÜNAH kelimesinin asıl anlamı Dinî bakımdan suç sayılan iş veya davranış
ama halkımız bunu bile her yöne çekebilir :roll:
neyse sonuç olarak ve bana göre türkiyenin en iyi rock grubu
belkide benim düşüncelerimi en iyi anlatan grupta diyebilirim 8)
belkide bundan dolayı türkiyenin en iyi rock grubu olarak görüyorumdur...
neyse bu grubun gay, biseksual ya da ateist olması müziklerini dinlemeceyeğim anlamına gelmez ben sadece düşüncelerimi aktardım...
isteyende istediği gibi düşünebilirler ;)

ben bu mor ve otesini sewme olayını anlamıyorum walla gıcık bir grup gibi gelio bana gercekten cok gıcık :evil:
yani bence yaptıkları seye rock da denemez
mesela gecen gun odtude sebnemle birlikte sahnedeydiler ben sırf onların performansı bitene kadar girmedim ama sebo harikaydı:D :D

Geri