Washburn Gitarlar ve Yanürünleri?

Washburnler çok popüler gitarlar olduğu için bu başlıkta toplamak uygun sorularını. Sorusu olan arkadaşları bu başlığa yönlendirebilirsiniz.
Batuhan

abi bende x10 calmıstım bı kere pek hosuma gitmedi gitr ama baslangic icin mukemmel gitarlar die dusunuorum washburnleri.arkadaslar pekı bu nuno bettercourtlar hakkında bilgileri olan varmı.özelliklede nuno bettercourt N1!!

X-40 lar tatlı aletler fakat denemek lazım cidden farklı bir klavyeleri var biraz kalın yani FR sahibi 24 perde bir gitarda çoğu kişinin beklemeyeceği cinsten bir kalınlık fakat düşünülürse aslında bu o kadar kötü bir şey değil(sustain sağlıyor) X serisinin 30 dan önceki serileri çok başlangıç gitarları ama 30-40 ve 50 efsane gitarlardır fiyat performans oranında 30 ile 50 aslında aynı modelin farklı malzeme kullanılarak oluşturlmuş olanı fakat 30 da çok tatlı ve vucütta duruşu güzel bir gitar.
SOnra birde N serileri var bunlar ise nasıl diyeyim her şekilde süper gitarlar gogostar arkadaşımızımn dediği gibi stock manyetikleri sert tarzlarda oldukça iyiyken daha yumuşak ve parlak cleanlerdede kullanıcısın üzmeyen gitarlardandır.Alınıp zun süre modifiyeye ihtiyaç olmadan kullanabilirsiniz.Bu seridede fiyat performans olarak Nx3 tavsiye ederim üzerine zevkinize göre iki manyetik taktığınızda profosyonel bir gitara dönüşebiliecek potansiyel barındırıyor birde Stephens Extenden Cutaway var tabi yemede yanında yat :D
Oscar Schmidt ler yan sanayi kısaca kullanıdm 6 ay sonrada sattım başlangıç için ama sadece başlangıç için normal bir gitar.Sonrasını o kadar para veridğiniz bir gitardan beklemezsiniz zaten:D
Birde Idol serileri var hiç kullnamak nasip olmadı onuda kullanan arkadaşlar yazarlar kullanışlı gitarlar gibi gözüktüler gözüme ama açıkçası yani gibson tarzı tabir edebileceğimiz bir görüntüye sahipler fakat kendi görüntüsü var en azından birebir kopyalamaışlar.
Son bir şey eklemek istiyorum Washburnlerin bazı üst model gitarlarının fiyatları Amerikada çok ucuz bunları celephais arkadaşa göndertebilirsiniz çok ucuza stock Seymour Duncan manyetikli alder gövdeli bir gitarınız olabilir tabi Washburn adından kıl kapıyorsanız 300 dolar daha fazla verip üzerinde ne olduğu belli olmayan manyetiklere sahip Ibanez lerdende alabilirsiniz :D Tabi Ibanez ci arkadaşlar kızacaktır bana ama gerçek bu X-50 nin fiyatına bakın sonrada karşılaştırın hangisi daha iyi.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yok ibanezcilerin kızacağını zannetmiyorum :) !

Bende bir ibanezciyim senin deyiminle,geçenlerde s 470 aldım memnunum şimdilik birde modifiye edebilsem neyse...

Benim x 40 sormamın sebebi,bir gitar daha alacak olmam ve bu gitarın gövdesinde alder kullanılmasıdır!Kafamda şöyle bir şey kurguladım:alder gövde var zaten gitarda birde seymour duncan taksam ses parlak olur diye düşündüm bilmem yanlışmıyım?Siz ne dersiniz?

Me_ThuS demiş ki:
Hangi Sd takacaksın her Seymour parlak ses vermez bilidğim kadarıyla.Manyetik seçiminle sor bilenler cevaplarlar.

Dostum araştırıyorum,daha önce S.Duncan kullanmadım bakıcaz araştırıyoruz :D ...

Bu arada sıkılmadan verdiğin cevaplar içinde teşekkür etmek isterim...

Yok canım ne sıkılması bu konudan konuşmaktan özellikle zevk alıyorum sorabilirsin çekinmeden :D Alder gitar için Custom custom + keyfine göre 59 yada Pearly gates tavsiye edilen bir kombinasyon birde SD nin sitesindeki manyetik tavsiye edebilen bir bölüm var oraya da bakmayı unutma.Kolay gelsin.

N1'i sormuş birisi... Ben onu N serisinden saymıyorum... Tamamen bir başlangıç gitarı... Sanırım da biraz pahalı... Neden derseniz:
Gövde ağacı solidwood dediğimiz, sevmediğimiz maddeden... Diğerlerinde alder gibi sesinde, tonunda iyi sonuçlar veren, hafifiliği ile yormayan bir ağaç var...
Floyd Rose yok...
Manyetikleri tamamen W serisi... Aslında Washburn'ün stock manyetikleri bana kalırsa Jackson'dan da, Ibanez'den de iyi ama yine de bir yere kadar götürür onlar da...
Bu yüzden N1'leri sevemedim... Sadece N serisinin şekline haiz...
Me_Thus'un dediği gibi Nx3 özellikleri ve fiyatıyla uygun br gitar...
Herkese kolay gelsin...

düzeltme

bir yanlışı düzeltelim
rijit kuvvet altında şekil değiştirmeyen demektir
sert ve elastiklik değeri düşük olan flexible olmayan yani

washburnl

slm arkadaşlar bendede washburn wr 154/bk var endonezya yapımı sizce nasıl bi alet bazı yerlerde gül ağacı yazıyo bazı yerlerde rijit tam olarak kullnan ve bilen var mı

washburnl

slm arkadaşlar bendede washburn wr 154/bk var endonezya yapımı sizce nasıl bi alet bazı yerlerde gül ağacı yazıyo bazı yerlerde rijit tam olarak kullnan ve bilen var mı

Washburn WI24 hakkında bilgisi olan varmı acaba? Bu gitara ileride iyi manyetikler almak akıl işimidir? Hali hazırda bulunan manyetikleri nasıldır?

Re: washburnl

evanes demiş ki:

Gövdeyi soruyorsan gövdenin gül ağacından olacağını zannetimiyorum.Rijit olabilir.

Bu WR ler çok dandik ya lisedeyken bizim bir arkadaşa 180 dolara göçmüş wr 135 kakalamışlardı.gitarda sustain'in S'si yoktu yani.Dedim olm naptın sen sıfırı para, ama dinlemedi beni.Liseyi özledim be, kızlar falan :D

Benim WI166 hoşuma gidiyo..Bir de zuhalde mat siyah, fretlerde kurukafalı bir washburn görmüştüm bayağı iyiydi sesi, sanırım nx3 ya da n3 olabilir; pek bilmiyorum washburnleri.Ibanez olsa 1 km öteden tanırım ama.

Bahsini ettiğin o modellerde güzel.Ama manyetikleri benim hoşuma gitmiyor.Sert müzik türleri için düşünülebilir ama zayıf kalıyor..

Geri