analog pedalların bağlantı sıraları ve güç ünitesi hakkında

skatheist demiş ki:
4 ) Chorus(*) ve Delay sesi uzattığından ns2 nin loop'u içine koyamazsın ( reverb de aynı şekilde ). Gitarın sustuğu anda delay'in repeatleri ve reverb'in tail'i de kesilir, komik bir durum olur . *Chorus da 2. ses 2-3 ms lik bir gecikme ile yaratılır. Onu loop a koyup koymamak opsiyonel
medusa666 demiş ki:
gitar>NS2(NS2 den bir çıkış alınır ki bu send dir ve bu çıkış CS3 un input a bağlanır,NS2 output ise delayın yada reverb un input una bağlanır)>delay,reverb(ns2 den gelen output delay yada reverb un input a girer,delayın yada reverb un out put ise direkt anfiye gider..normalde delaylarda st çıkış alınabiliyor sanırım...ama ben mono aldım..isteğe göre st alabilirsiniz galiba..)>CS3(ns2 den gelen send comp un inputa girer)>GE7(tercihen yeri değişebilir)>DS2>MT2>CH1(CH1 output dan gelene ns2 retur e girer)...
ben tam anlamadım abi. chorus u ns2 nin send returnünde mi kullanmalı yoksa outputta mı? ikinizin yazdıkları çelişiodu bir tek orda da merakımı mazur görün.

Son olarak bir şey daha sorucam(çok sordum kabul ediyorum özür dielrim eheh)
Şimdi sen barda çaldığını söylemişin bara anfi mi götürüyorsun yoksa anfi simulatörü olmadan çok kötü olmuo mu tonların?

Bir de sansamp imizi nereye koymalıyız onu da drive bölümüne noise suspressor un send/return üne mi koymalıyız?

Çok teşekkürler...

Solonor demiş ki:
skatheist demiş ki:
4 ) Chorus(*) ve Delay sesi uzattığından ns2 nin loop'u içine koyamazsın ( reverb de aynı şekilde ). Gitarın sustuğu anda delay'in repeatleri ve reverb'in tail'i de kesilir, komik bir durum olur . *Chorus da 2. ses 2-3 ms lik bir gecikme ile yaratılır. Onu loop a koyup koymamak opsiyonel
medusa666 demiş ki:
gitar>NS2(NS2 den bir çıkış alınır ki bu send dir ve bu çıkış CS3 un input a bağlanır,NS2 output ise delayın yada reverb un input una bağlanır)>delay,reverb(ns2 den gelen output delay yada reverb un input a girer,delayın yada reverb un out put ise direkt anfiye gider..normalde delaylarda st çıkış alınabiliyor sanırım...ama ben mono aldım..isteğe göre st alabilirsiniz galiba..)>CS3(ns2 den gelen send comp un inputa girer)>GE7(tercihen yeri değişebilir)>DS2>MT2>CH1(CH1 output dan gelene ns2 retur e girer)...
ben tam anlamadım abi. chorus u ns2 nin send returnünde mi kullanmalı yoksa outputta mı? ikinizin yazdıkları çelişiodu bir tek orda da merakımı mazur görün.

selamlar...bunun bağlanışı böyle...ben araştırdım..boss un kataloglarında da bu böyle bağlanıyor..send retur ile bağlanır anlayacağın ;)

Solonor demiş ki:
Son olarak bir şey daha sorucam(çok sordum kabul ediyorum özür dielrim eheh)
Şimdi sen barda çaldığını söylemişin bara anfi mi götürüyorsun yoksa anfi simulatörü olmadan çok kötü olmuo mu tonların?

Bir de sansamp imizi nereye koymalıyız onu da drive bölümüne noise suspressor un send/return üne mi koymalıyız?

Çok teşekkürler...

her türlü distortion ları ns den send return arasına bağlanacak şekilde bağlıyosunuz..barda bir çok kez elimde olmadan anfi olmadan çaldığım oldu..ancak digitech rp 12 ile çaldım..yani analoglarla hiç denemedim..zaten iyi bir sonuç vermez bence analog ile :D ancak digitech ile girmek problem çıkartmıyor..çünkü kabin emülatörü var..ton çok oynamaz yani .. ;) ama kesinlikle amfi öneririm..monitör olarak da düşünün bu amfiyi sadece ses veren bir alet diye değil ;)

öncelikle;
bu başlığın biraz kalabalık ama boş olmadığına inanıyorum bu düşünceye ve forum yöneticilerimizin affına sığınarak bir soru daha soruyorum :D

her şeyimiz hamdolsun halloldu :D ancak şunu bi halledemedim arakdaşlar,analog ustaları sorum size ;)

volume düşük geliyor :( 60 watt anfi ile ses 9 a dayanıyor..normalde gitarı direkt pedalsız amfime bağladığımdan 1-2 kademe daha düşük ses seviyesi alıyorum analog pedallar ile..acaba bir yanlış mı yapıyorum???bütün boss kataloglarını araştırdım ama bir yanıt bulamadım..ustalar yardım lütfen.. :)
teşekkür ederim..

işte arkadaşlar,çanta ile pedallara böyle bişey isteyen için ufak bir yardım size benden ;)
ankarada bunu BAYSAL çanta diye bir yer var..METRO iş hanın nın içinde,alt katta...orda yaptırabilirsiniz..kolay gelsin :)
yarın jack lar ile beraber bir fotosunu koyacağım..

case.JPG

tube power supply
valvulator-front.gif

v1-left.gif
v1-right.gif

VALVULATOR I VACUUM TUBE BUFFER/POWER SUPPLY
Your tone is important to you. You spend countless hours searching for the right guitar and amplifier combination to produce your sound. You experiment with the virtually limitless possibilities offered by today’s staggering array of stompboxes to embellish your sound. And in this process you have also discovered the frustrating loss of signal level, high frequency response and low end punch caused by effects pedals. This annoying degradation of tonal quality is caused by three things:

1) Loss of high frequency response due to cable capacitance.
2) Loss of signal level and high frequency response due to impedance effects.
3) Signal degradation caused by the design of the circuitry in the effects device.

The VALVULATOR I solves all three of these problems using a vacuum tube based Buffer circuit to change your guitar signal from high impedance to low impedance. This low impedance signal is better able to survive the trip from your instrument to your amplifier, including all of the detours in between. You will be amazed at the renewed responsiveness of your instrument as well as the effect on your playing. In addition, the VALVULATOR I input stage utilizes the same circuitry as that found in the input stage of most guitar amplifiers. This means you get the same dynamic feel from your instrument as you would if you were plugged directly into your amp!
Now that you have solved the signal loss dilemma, how do you keep your stompboxes operating at peak performance so your sound will always be there when you want it? The answer is to regulate the power going to the stompbox to insure that it will always be exactly the same voltage, no matter where you are. The Valvulator I provides four regulated and isolated outputs which will supply you with all of the clean regulated power you need to insure maximum signal output and frequency response from you pedal devices. And because the power supply outputs are individually isolated, you never have to worry about ground loop hum.
The VALVULATOR I runs on standard AC wall current, NO WALL WARTS, and is housed is a rugged steel chassis topped with a sleek stainless steel vented cover.
SIZE: 6-3/4”W X 3-1/2” H X 3” D.
WEIGHT: 3 pounds.

medusa666 demiş ki:
..normalde gitarı direkt pedalsız amfime bağladığımdan 1-2 kademe daha düşük ses seviyesi alıyorum analog pedallar ile..

dostum bu cümleni sökmem baya bi sürdü :) ama şöyle söyleyim ben setup falan kullanmadım öyle ama, normalde yani pedal bağlayınca ses baya yükseliyo evet. sende tam tersi söz konusu..
pedalları tek tek bağlayıp kontrol et nerde kayıp var? hatta arajakları da kontrol et. belki yapmışsındır ama?

sana ucuza pedalboard yaparım sinan.kendime yaptım hoş oldu.ancak çanta gorevi gormuyor.sadece adaptor, pedal yuvaları felan falan var, ancak çanta gorevi gormüyor.onu da ankaraya kadar gidip yaptırısın noolcak degil mi? :mrgreen:

Merhaba arkadaslar
benim bir sorum olacak. pedal baglanti sirasi ile ilgili degil ama burada yazilanlari okuyunca soruma cevap verebilirsiniz diye dusundum.

Boss NS-2 almak istiyorum ama kararsizim.
Iyi bir analog setup dizmek istiyorum bunun icin boss ds-1, boss overdrive (veya DOD'un Malmsteen pedali),Cry Baby Wah (classic modeli olabilir) ,bir de volume pedali almak istiyorum. Setup'imda bunlar olmazsa olmaz gibi dusunuyorum. bu pedallarin yanina NS-2 almali miyim? almam gerekirse neden almam gerekmezse neden?
tesekkur ederim simdiden.

Geri