Blackstar Ht-5 Emulated Output

Bu amfiden bende almak istiyorum konu açılmışken sorayım elimde Peavey bandit transtube 112 var 12 speaker ı var acaba hangisi iyi bilemiyorum.

birde 10 speaker ht 5 metal müzik ile haşır neşirim daha çok beni üzer mi iyi mi yaparım kötü mü bilemiyorum..

Merhaba :) Elindeki amfi lambalı mı tam bilmiyorum ama eğer kendine yetersiz görüyorsan (bundan emin olmalısın ;) ) Blackstarı şiddetle tavsiye ederim. Bi kere hayvan gibi setup ım yok bu amfi herşeye yetiyor drive ve cleanlerde verdiği istenenlerden yola çıkarsak :) belki bi eq pedalına gerek olabilir olmalı diyede düşünüyorum, sonuç olarak tavsiye edebilceğim bi alet ;)

12" , 10" e göre daha iyidir her zaman amfinin ses karakterlerini daha iyi alırsın sound olarak, tabi 10" e göre :) fakat çok çok bi fark değilde speakerların markaları önemli ondan ziyade :) bu konudan çok amfinin hngi karakterde olduğu yapacağın tarz ile tatmin edip etmemesi önemli tabi :)

Drive lı tonlarda genelde ebatı 12" tercih ediliyor. Tonun hacim kazanması için. Özetle 1x12 kabinle 4x12 kabinde nasıl fark yaratıyorsa bir nevi 10" 12" inç farkıda öyle. Evde kullanılacaksa pekte bir fark anlaşılmıyor.

Arkadaşlar ht-5 in speaker 12 imiş ben 10 diye aklımda kaldığı için öyle bir şey yazmıştım ama hiç biriniz uyarmadınız ''10 değil zaten 12'' gibisinden :D

Arkadaşlar ht-5 in speaker 12 imiş ben 10 diye aklımda kaldığı için öyle bir şey yazmıştım ama hiç biriniz uyarmadınız ''10 değil zaten 12'' gibisinden :D
Ilk versiyonun speaker'i 10 inch'ti. Mesela bendeki HT5C, yada HT5 Stack'in 10 inch'lik kabini gibi. Yeni versiyonda sanirim reverb eklediler ve artik 12 inch.
Yani, eger kombo artik reverb varsa 12 inch, yoksa 10 inch'lik speaker'a sahip yanlis degilsem.

Çok iyi o zaman ya 10 speaker diye tereddütteyim şimdi tek düşüncem elimdeki amfimden iyi mi üzerine olacak..

Yeni çıkanlar HT-5R (Reverb eklentili ) olarak geçiyor sanırım 12'' üretiliyor. Eski , ilk çıkan HT-5 olarak geçiyor 10 '' şeklinde fakat gayet drivelarda yeterli görüyorum sonuçta bu amfiler çok iyi ;)

Geri