Kronik

dün (ocak'ın son cuması) caravan rock bar'da kronik'i izledim. eskisi gibi iyilerdi valla! (özellikle davul ve basa hasta oldum.) cover-beste ortaya karışık, neredeyse hatasız çaldılar. hemmen turkrock'a yazayım dedim kendime, demek çok beğenmişim... o kadar ki, adamların adlarını hatırlamak için minik bir ilan-afiş-bişi sökmüşüm barın girişinden:)

davul: torab majlesi
bas: kemal kut - yanında (metafor) yazdığına göre diğer/eski grup da belli.
gitar: özer sarısakal
vokal: burak sayın

elinize sağlık arkadaşlar. her cuma gelmeye çalışacağım!

allah allah kronik gene çalmaya mı başladı Caravanda? Haftaya ordayım beyler. Umarım 5 yıl önceki baba ekiptir. Ne ekipti o öyle. Dillere destan.

Sevgiyle kalın.

Hayat, bayat!! Hayat, bayat!!!

Valla ne yalan söyliyeyim , albümü aldım ama çok çok çok daha iyi birşey bekliyordum.bunca sene sonra??? hayalkırıklığına uğradım.

scrotestical demiş ki:
yener demiş ki:
kronik albümünü hiç beğenmedim.
ya ben bulamadım bile. ilk albümlerini yeniden kaydedip çıkardılar dimi? endless war idi ama, değişti sanırım..

Hayır,yeniden kaydedip piyasaya sürmediler.
"Endless War" grubun '92 tarihli tamamı ingilizce sözlü albümüdür.
Yeni albüm "kavga" ise türkçe sözlü ve 2004 kaydı olup tamamen yeni parçalardan oluşmaktadır.
Ben albümü Hammer müzikten almıştım,kaset versiyon basmamışlar.sadece CD var.

Kavga albümünü ben de beğenmedim.Kötü kayıt,kötü vokal,kötü prodüksiyon. parçalar ve riffler genelde iyi ama vokal ve kayıt albümü
mahvetmiş.Kronik'e saygım büyüktür,laf atmak da haddime düşmez.Başka bir grubun ilk albümü olsa birşey demem,ama neredeyse 20 yıllık bir thrash grubundan bahsediyoruz.Çok daha iyi de yapabilirlerdi.Zaten hiçbir sitede ve fanzinde albümlerinin kritiğine rastlayamadım.Olmamış.

JediMaster demiş ki:
scrotestical demiş ki:
yener demiş ki:
kronik albümünü hiç beğenmedim.
ya ben bulamadım bile. ilk albümlerini yeniden kaydedip çıkardılar dimi? endless war idi ama, değişti sanırım..

Hayır,yeniden kaydedip piyasaya sürmediler.
"Endless War" grubun '92 tarihli tamamı ingilizce sözlü albümüdür.
Yeni albüm "kavga" ise türkçe sözlü ve 2004 kaydı olup tamamen yeni parçalardan oluşmaktadır.
Ben albümü Hammer müzikten almıştım,kaset versiyon basmamışlar.sadece CD var.

Kavga albümünü ben de beğenmedim.Kötü kayıt,kötü vokal,kötü prodüksiyon. parçalar ve riffler genelde iyi ama vokal ve kayıt albümü
mahvetmiş.Kronik'e saygım büyüktür,laf atmak da haddime düşmez.Başka bir grubun ilk albümü olsa birşey demem,ama neredeyse 20 yıllık bir thrash grubundan bahsediyoruz.Çok daha iyi de yapabilirlerdi.Zaten hiçbir sitede ve fanzinde albümlerinin kritiğine rastlayamadım.Olmamış.

kesinlikle haklısın,ben kronikten daha iyi bir iş bekliyordum.albümü dinledikten sonra hayal kırıklığına uğradım.

Kavga albümünde "Kaybettin" şarkısının solosu kesinlikle çok vurucu.Hatta albümdeki en kayda değer müzikal olay bence bu solodur.Mutlaka dinleyin bu soloyu.