Gitarımda Bir Sorun Mu Var?lütfen Bakın

M

mrtcnbcc

Merhaba.Ben yeni üye oldum ve yeni gitar aldım(2.ci el).Ama gitarı evde inceleyince gövdeyle sapın bireştiği yerde iki vida boyunca sapa kadar giden bir çatlak gördüm(gövdede).Ama emin olamıyorum boyadanmı yoksa çatlakmı?Sapı ileri geri hareket ettirmeye çalıştım olmuyor yani sağlam.Sesindede bir problem yoktu.Lütfen yardım edin sorun olurmu?
24122011109.jpg
24122011109.jpg
24122011111.jpg

Merhaba :) aldığınız arkadaş bahsetseymiş daha iyi olurmuş aslında. Ama bilmiorum endişelencek bişi yok gibi tabi gitar tamir ustaları üstadlarımız daha iyi bilir gitarın bundan sonraki konumunu...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim aldığım arkadaşa da söyledim sorun olursa geri alırım dedi ama emin olamadım :)Acaba bi sorun çıkarırmı birine göstermek lazım.

En üstteki vida tam çatlağın ortasında. Bence bir lutyeye gitmeden önce vidayı yıldız tornavida ile söküp bir görmeye çalışın çatlak ağaca inmiş mi diye.. Tam emin olamazsanız götürürsünüz..

Ağacın esnemesine esnemesine bağlı vernik çatlağına benziyor, görmeden birşey söylemek tabiki pek mümkün değil.

Gövdeyi sabit tut sapı geriye çek, aranın enseyip esnemediğine bak ( not: genç kız kuvvetiyle..yani nazikçe ;) )

Ağacın esnemesine esnemesine bağlı vernik çatlağına benziyor, görmeden birşey söylemek tabiki pek mümkün değil.

Gövdeyi sabit tut sapı geriye çek, aranın enseyip esnemediğine bak ( not: genç kız kuvvetiyle..yani nazikçe ;) )
hiçbir esneme olmuyor gitar benden sağlam ama insanın içi rahat etmiyor işte :) yüklenince ne bir ses ne de bir oynama oluyor birşeyi yoktur umarım.teşekkür ederim sana en rahatlatıcı yorum senin: )

Geri