The Elder Scrolls V: Skyrim

Dün oyunu full skill 100 yaptım. 15-20 tane miscallenous görev kaldı. Biraz da onlara bakıp, internetten bulduğum lokasyonlar haritasıyla da gitmemiş olabileceğim yer varsa gidip etrafı dağıtacağım. Sonra aklımdaki en büyük planı gerçekleştireceğim: Tüm şehirlerde öldürebildiğim herkesi öldürüp bolca bounty kazanacağım. :p Birkaç video da hazırlar sizlerle paylaşırım.

Bütün skilleri 100lemek? çüş! :) Bende de var 10 tane miscallenous ama çoğu buglı,düzelmeyecek türden.Onların da bug fix'i var kodunu yazıyorsun kalkıyor vs vs.Henüz giremedim oyuna ama herşeyi 100lemene hayretle bakıyorum ne azim varmış arkadaş?

Bazen öyle takıyorum kafaya işte :p Gitarist inadı mı diyim heheh!!! Bir riffi çalacam diye kasardım eskiden saatlerce aynı şeyi, az laf yemedim babamdan kafa şişirdim diye. Bir de inadım kısmet Skyrim'eymiş.

Merhaba arkadaşlar, Skyrim ailesine yeni katıldım. Aranızda olmak çok güzel bir duygu.

Arkadaş o değil de; bu yön bulamama huyum beni oyunlarda da, gerçek hayatta da süründürüyor. Sınıf hocasının güvendiği sınıf başkanı edasında görevi alıyorum ama gideceğim yeri bulamıyorum, 10 dakika yalınayak dağa tırmanmaya çalıştım geçen gün sırf ok o yönü gösteriyor diye. Ayrıca sicilimizi temizlemenin bir yolu-yordamı yok mudur? Cahildik bilemedik, at filan çaldık, millete durduk yere gider yaptık. Bir ara onu-bunu çalma konusunda kontrolü tamamiyle kaybetmiş olacağım ki; hiç tanımadığım adamlar tarafından kasaba merkezinde, "sana ait olmayan şeyleri niye alıyon leaağn" diye kovalandım. Soğudum soğuyacağım yani oyundan... Kurtların aniden gelen sesleri de iki gecedir hoplatıyor afedersiniz. Hele dün gece nereden çıkıp üzerime atladıysa öyle bir korktum ki, ömrü hayatımda hiç bir film o kadarını başaramamıştı.

Uzun lafın kısası; andaval gibi dolaşıyorum sizin anlayacağınız.

Başlarda olur öyle :D Ve fakat Bethesda oyunlarıyla ilk kez tanışanlar için o suç işleme konusu alışana kadar sıkıntılı. Aynı firmadan çıkan Fallout'ta mesela karma sistemi vardır. Çalıp çırparsan, suç işlersen karman düşer sürekli. Takdir edersin ki pes'in kariyer modunda bile futbolcu satarken duygusallık yapıp on kere düşünen ben, cillop gibi bir karma ile oyun bitiririm her seferinde. Nitekim Skyrim'de çalıp çırpmanın aslında görülmediğin, yakalanmadığın sürece sıkıntı yaratmadığını idrak ettiğimde level en az 15'ti :D
Arazi engebeli, Skyrim yolları taştan. Önüne dağ çıkıyorsa aç haritayı incele. Etrafından dolaşabileceğin bir rota mutlaka vardır. Başlangıçta çok fazla açılmak yerine Riverwood denen kasabayı gez dolaş. Kasabalıyla kaynaş. Bir takım ufak görevler var orada alabileceğin. Takıl işte ne bileyim.

Gitmek istediğin yönde doğru şu mavi oklu olan hedef beliyleyici noktayı ekle haritadan. Yolunu kaybetmezsin. Ayrıca birden fazla görevin yön belirleyicilerini kapatırsan tek oka sabitlenirsin yine yolunu bulursun.

Haritada siyah dikdörtgenli oklar gideceğin yönü gösterir ancak bir ev ya da bir mağara vb. kapalı bir mekana girmen gerekitğini anlatır, sadece beyaz oka dönüştüğünde ise hedefin gizli olmadığını ve aynı alanda ilerlediğin taktirde kapı veya duvar olmadan karşına çıkacağı anlamına gelir.

Dalga geçme lan yeniyiz, yardım edeceğine dalga geçiyor. :D

Valla at çaldık ama çok yavaş, deparlı yaya gidişinden pek de bir farkı yok gibi. Ama yorulma olayı hiç yok orası ayrı.

Eskişehir deplasmanı yattı; haftasonu balıklama dalıp pazartesi günü 100 level olarak çıkacağım, arz ederim. :mal:

ilüzyon büyülerinden bi tanesi gideceğin yerin yolunu gösteriyordu. o büyünün adını hatırlayan varsa söylesin. onu kullanarak heryeri bulabilirsin. öbür türlü bende hiç geçemiyorum dağları :D

Dalga geçme lan yeniyiz, yardım edeceğine dalga geçiyor. :D

Valla at çaldık ama çok yavaş, deparlı yaya gidişinden pek de bir farkı yok gibi. Ama yorulma olayı hiç yok orası ayrı.

Eskişehir deplasmanı yattı; haftasonu balıklama dalıp pazartesi günü 100 level olarak çıkacağım, arz ederim. :mal:

Aslında tam dalga geçmiyorum. :) Normalde çıkamayacağın yerleri, at hakikaten rahatlıkla tırmanabiliyor. Ama yön bulma konusunda oynadıkça iyileşirsin. Patika falan aramaya başlıyorsun ciddi ciddi. Alışılıyor.

Ata bindiğinizde alt tuşu ile sprint moduna geçebilirsiniz aynı normal yürüyüşte de olduğu gibi.Ama ben bi vakitten sonra hiç at kullanmadım Sprint Shout vardı Level-3 , biraz yükseklerden shout sonra sprint , dolunca tekrar shout.Zaten haritada hemen hemen her yer açıldı.Gideceğim en uzak 10 saniye sürüyor :D

Aha yeni muhabbet konusu çıktı. En sevdiğiniz mekanlar ve quest'ler? Hadi bahalım..

Bu şimdi arada kaynamayacak kadar güzel konu. Benim en hoşuma giden görevlerden biri şu tanrıçanın olduğu. Tapınağa girip ışığın geçeceği yolları açıyosun, yansımayı organize ediyosun falan. İlk başta görevi verirken seni gökyüzüne çıkarıyor ya böyle, Skyrim'i üstten görüyorsun. En sonunda görev bittiğinde de aynı şekilde yükseliyorsun, "benim müridim ol, benim dinimi yay etrafa" diyor ve babator bir kılıç veriyor yanarlı dönerli. Çok sevdim bir görev olarak. Fakat hafta arası neredeyse oynayamaz oldum gene. Hafta sonundan hafta sonuna oynayarak korkarım Purgatorya manyağından geri kalacağım. O şimdi iki günde 10-15 level atmıştır bir hırsla :D

Bu şimdi arada kaynamayacak kadar güzel konu. Benim en hoşuma giden görevlerden biri şu tanrıçanın olduğu. Tapınağa girip ışığın geçeceği yolları açıyosun, yansımayı organize ediyosun falan. İlk başta görevi verirken seni gökyüzüne çıkarıyor ya böyle, Skyrim'i üstten görüyorsun. En sonunda görev bittiğinde de aynı şekilde yükseliyorsun, "benim müridim ol, benim dinimi yay etrafa" diyor ve babator bir kılıç veriyor yanarlı dönerli. Çok sevdim bir görev olarak. Fakat hafta arası neredeyse oynayamaz oldum gene. Hafta sonundan hafta sonuna oynayarak korkarım Purgatorya manyağından geri kalacağım. O şimdi iki günde 10-15 level atmıştır bir hırsla :D

O quest'i anlatan bi' video görmüştüm. Elemanın Skyrim video'ları efsane zaten. Herif o yükselip yaptığın konuşmaları "After you listen to that bitch talkin' about her period." falan diye anlatıyor. :D

Kendi soruma cevap vereyim diyorum şu an; ama çok sevdiğim bir quest aklıma gelmiyor resmen. Windhelm favori şehrim. Markarth'a ise uyuz oluyorum. O kadar karışık mekan mı olur yanına koyayım ya?! Merdivenlerine kafam girsin. Zaten dwemer ruin'leri sevmem. Bir de üstüne şehir kurmuş pezevenkler.

Dwemer Museum'dan mı ne bi giriş vardı.abovv.bi ara Wolfenstein 2000 oynuyorum zannettim.küçük bir yer gibi,bir bakıyorsun önü arkası yok.Ayrıca bende tatlı şehir kavramı kalmadı,hepsinden sıkıldım dağ bayır çayır bahçe daha hoş.Dışarıda yatak bulursam direk yatıyorum,belki bi quest çıkar diye :D

Yahu şu Ebony Claw mıdır nedir allah aşkına biri söylesin nereden bulacağız onu... Tapınak gibi bir yerin tekine girdik çıkamıyoruz. Böyle üzerinde logo olan halka şeklinde bir kilit mekanizmasına sahip bir kapı var ama açılmıyor.

Geri